281 sport Vroemen legt zich niet bij zijn De Stormvogel in degradatienood DOPING Hoewel de topsportcarrière van Simon Vroemen al afgelopen is, is de atleet nog Vroemen werd twaalf keer Nederlands altijd verwikkeld in een dopingzaak. ook enige tijd Europees recordhouder. Schweertman één duel af van Dutch Open Hoondert verrast nummer twee FM Sranang verslaat Schouwse Boys FM Sranang 2 is Dauwendaele de baas Nicole Geelhoed succesvol in Thialf woensdag 17 november 2010 0 x 4-7 kampioen 3000 meter steeple. Hij was ROTTERDAM Squasher Piëdro Schweertman heeft gisteravond de eerste kwalifi catieronde van het Dutch Open overleefd. In Rotterdam was de Koudekerkenaar te sterk voor land genoot Frank Hartkoren. Hij gunde hem maar zestien punten: 11-8 11-2 11-6. In de voorgaande jaren kreeg Schweertman een wildcard van de organisatie. Dit jaar niet. Hij moet twee duels winnen om toegelaten te worden tot het hoofdschema. Vandaag speelt hij zijn tweede wed strijd. KWADENDAMME Het driebandenteam van Hoon- dert/de Waard versloeg in de derde divisie De Distel Biljarts 2 met 5-3. Zelfs in Zeeuws-Vlaanderen werd er gejuicht na de overwinning van Hoondert op de nummer twee. Lei der Cogito kan dankzij de Bevelan ders de voorsprong uitbreiden naar vier punten. Voor de thee verloor Bram de Waard en zorgde Gerrit Blom met een serie van drie in de nabeurt voor een gelijkspel: 1-3. Richard de Bruin en Frans de Koek wonnen en zorgden voor de thuiszege. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang zijn in de hoofdklasse aan een wa re opmars bezig. De Goese ploeg kende dit seizoen een stroeve start, maar boekte tegen Schouwse Boys alweer zijn vijfde zege op rij. In ei gen huis won Sranang na een 3-1-ruststand met 4-2. Voor FM Sranang waren Ryan de Regt (2x), Salim Sandee en Steven Fitsch de doelpuntenmakers. Schouwse Boys scoorde tegen via Ingmar Quist en Mats Willemse. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 verschaften zich in de onderste re gionen van de eerste klasse weer wat meer lucht in het duel met Dauwendaele 1. Hoewel de stand bij de rust nog in evenwicht was (3-3) wonnen de Goesenaren voor eigen publiek met 8-3. Voor Sranang 2 scoorden Salim San dee (4x), Yordi Matondo (2x), Bud Aschman en Dave Pattipeiluhu. Dauwendaele had zijn doelpunten makers in Robin de Pagter (2x) en Hicham Ben Hammou. HEERENVEEN Tijdens gewestelijke schaatswed strijden in Heerenveen hebben en kele Zeeuwse junioren A gisteren goed gepresteerd. De zeventienjari ge Nicole Geelhoed uit Zoutelande verbeterde haar Zeeuws record op de 1500 meter tot 2.10,12 minuten. Ook haar 500 meter leverde een persoonlijk record op: 43,72. Anouk Fase uit Sint Annaland reed met 43,25 een degelijke 500 meter. Op de 1500 meter klokte ze een tijd van 2.14,69. Annemarie Pasveer uit Arnemuiden, die niet geheel fit was, noteerde 44,49 en 2.20,52. door Rob Vermeulen MIDDELBURG - Tijdens de tweede ronde in de nationale zwemcom- petitie hebben de Zeeuwse teams wisselend gepresteerd. De Stormvogel heeft zich niet we ten te herstellen. In Vlissingen gin gen zij de strijd aan met het sterk te MNC Dordrecht en TRB-RES uit Tilburg. Savannah Leenheer moest de belangrijke wedstrijd aan haar voorbij laten gaan, zij is nog steeds geblesseerd. Tom van Eisen was namens de thuisclub de man in vorm, op de 100 meter vrije slag doorbrak hij de grens van zestig seconden. Na de tweede ronde staan de Vlissingers laatste en ze kunnen degradatie bijna niet meer ontlopen. Na teleurstellend verlopen eerste competitie ronde was het Middel burgse Luctor et Emergo uit op eer herstel. In Vlaardingen werden we derom een aantal belangrijke zwemmers gemist, vooral in de jongere leeftijdsgroepen was de nood het hoogst. Nikita van den Ouden, Bob Dalmeijer, Stephanie Rombout en Sonny Corre waren belangrijke puntenzwemmers, zij behaalden samen met de rest van de ploeg een goede score voor de ze ronde. De Middelburgers heb ben nu zicht op een plaats bij de eerste vijftien in de A-klasse en zijn de hoogst genoteerde Zeeuw se vereniging. De Schelde uit Terneuzen, dat uit komt in de B-klasse, heeft zich een goede uitgangspositie verworven door een sterke tweede competitie ronde. De ploeg van veteraan en trainer Cees van Houwelingen kan uitkijken naar een plaats bij de eer ste tien. Kevin Hondsmerk was wederom in grootse doen namens de Zeeuws-Vlamingen. Schelde- stroom scoorde ook de broodnodi ge punten. De ploeg uit Breskens heeft nu een ruime marge met de degradatiezone, maar kan zich in de komende wedstrijden geen misstap veroorloven. ZC Koe wacht (C-klasse) zal de komende wedstrijden alles uit de kast moe ten halen om degradatie te ontlo pen. De club mist vooral in de oudere leeftijdsgroepen snelle zwemmers. In de districtscompetitie is de Be velanders bezig aan een goed sei zoen. Het team uit Kapelle heeft een goed collectief, maar promotie naar de C-klasse is nog niet in zicht. De Honte, De Schelde B en de Ganze draaien goed mee in de tweede klasse van het district, het tweede team van de Stormvogel moet zich gaan opmaken voor de gradatie naar de derde klasse van het district. In die derde en laagste klasse van de competitie staan de teams van de Bruinvis en Zeelandia in de middenmoot, De Otters en Onder dak staan onderaan en moeten bouwen aan de een nieuwe selec tie voor de komende jaren. UfT BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Hoondert/de Waard-De Dis tel Biljarts 2 5-3: Richard de Bruin-René Kuystermans 35-28, 43; Frans de Kock-Ludo Alberts 35-17, 37; Bram de Waard-Jos van Peer 19-30, 59; Gerrit Blom- Adrie van Me- chelen 30-30, 59. Pool. Regionale eerste klasse. Roadhouse Roa- dies-Cue's PerfActioN 6-0: straight. Chris van Renswoude-Mark Schelling 50-7; Rinus Witte-Sean Dennis 50-33. 10-ball. Chris van Renswoude-Jochem Bruijnooge 6-1. 9-ball. Robbin Jobse-Yorick Verhage 7-6. 8-ball. Marl van Wijngaarden-Thijs Koopman 6-2; Mark van Wijngaarden-Sean Dennis 6-5. SCHIETINGEN Baarland. Wip 1: 1e hoofdvogel J.v.d.Berge (Oudelan- de), 2e hoofdvogel J.Harinck (Yerseke), 1e zij vogel H.Jansens (Oudelande), 2e zijvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 3e zijvogel C.Jere- miasse (Ellewoutsdijk), 1e kal K.Hamelink (Heinkenszand), 2e kal Sj.Raaas (Kwadendam me), 3e kal E.Nutzman (Ellewoutsdijk), mees te kleine vogels: F.Koens (Ovezande). Wip 2: 1e hoofdvogel E.Nutzman (Ellewouts dijk), 2e hoofdvogel Sj.Raas (Kwadendamme), 1e en 3e zijvogel K.Hamelink (Heinkenszand), 2e zijvogel j.Kopmels (Kwadendamme), 4e zij vogel B.Vermeulen ('s-Heerenhóek), 1e kal L.v.d.Straate (Goes), 2e kal P.Flipse (Terneu zen), 3e kal B.Vermeulen ('s-Heerenhoek), 4e kal P.Nagelkerke ('s-Heerenhoek). Vroemen werd twaalf keer Nederlands kampioen 3000 meter steeple. Hij was ook enige tijd Europees recordhouder. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44