langzaam zijn jasje weer uit 'Water en ontwikkelingen polder kunnen samengaan' zeelanti 19 Popkoor zoekt nieuwe leden Spinningmarathon voor kankerfonds Psalmzang met twee koren in Elimkerk Lezing over geboortes op het platteland woensdag 17 november 2010 De kerktoren in Nisse wordt na een jaar langzaam van zijn jasje ontdaan. foto Willem Mieras GOES - Popkoor Flashback repe teert voor een nieuwe show die volgend jaar op 1 oktober in pre mière gaat in De Mythe in Goes. Het koor zoekt daarvoor nog nieu we leden. Iedereen die kan en wil zingen is welkom: man, vrouw, jong, oud en alle stemsoorten. Flashback brengt een repertoire met popmuziek vanaf de jaren '50 tot heden. Het popkoor staat on der leiding van dirigent Léon Bours, tevens dirigent van Het Scheldeloodsenkoor. De repetities voor de nieuwe show zijn op woensdagavond vanaf 20.00 uur in het Edudelta College, Stations- park 39 in Goes. De try-out is 14 mei in De Stenge, Heinkenszand. www.flashback-goes.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Plannen om de Pavil joenspolder bij Bath in te zetten als waterbergingsgebied zou in principe de daar geplande toekom stige ruimtelijke ontwikkelingen niet in de weg hoeven te staan. Dat zei Cees Zijlmans van Rijkswa terstaat gisteravond tijdens een themaraadsveradering over het on derwerp. Rijkswaterstaat is, in het kader van het landelijke project 'Ruimte voor de rivier', bezig met een plan om het Volkerak-Zoommeer te be stempelen als waterbergingsgebied om zo ongewenst hoge waterstan den op de rivieren tegen te gaan. De kans bestaat dat daardoor eens in de 1400 jaar de Paviljoenspolder (of Bathse driehoek) even onder water staat. Het gebied is nu voor al in gebruik als landbouwgrond, bovendien heeft Reimerswaal er plannen voor een lawaaisportcen- trum en komt er een windmolen park. Het college is dan ook niet gelukkig met het plan en zou lie ver zien dat er een dijk wordt aan gelegd om het gebied te bescher men. Dat kost volgens Zijlmans echter 'goud geld'. „Als het voor komt, gaat het om een beperkte hoeveelheid water en een beperk te periode. Als de gebouwen van het sportcentrum een beetje ver hoogd worden neergezet, heb je nergens last van." SGP en Leefbaar Reimerswaal waren desondanks kritisch over het plan, dat mogelijk door het Rijk wordt ingepast. In dat geval staan lagere overheden buiten spel. Overigens wordt het Volkerak-Zoommeer straks moge lijk zout (om blauwalg tegen te gaan) en in dat geval is de schade aan de landbouwgrond veel groter. GOES Bij Flex Fitcenter in Goes wordt za terdag van 10.00 tot 14.00 uur een spinningmarathon ten bate van het KWF-kankerfonds gehouden. In schrijven kan aan de balie bij Flex (Klein Frankrijk 11) of via e-mail: trapdu6@sumplusfoto.nl. Dertig minuten spinnen kost 10 euro, 60 minuten 17,50. De marathon is een initiatief van Trap d'HuZes, een groep fietsers die op 9 juni 2011 vijftig keer de Al- pe d'Huez op wil. 'S-GRAVENPOLDER Het christelijk visserskoor Crescen do uit Urk geeft zaterdag samen met mannenkoor De Lofzang uit Goes een concert in de Elimkerk in 's-Gravenpolder. Tijdens de mee- zingavond worden vooral psalmen ten gehore gebracht. De opbrengst van een collecte is bestemd voor de nieuwe actie van de Stichting Woord&Daad 'Zeeland helpt scho len in Tsjaad'. De entree is gratis. Aanvang om 19.00 uur. KAPELLE De Zeeuwse afdeling van de Neder landse Genealogische Vereniging houdt zaterdag in De Vroone in Ka- pelle een lezing over Marinus de Broekert, heel- en vroedmeester op het Zeeuwse platteland. Auteur G. Lepoeter gaat in op zijn boek over de periode 1824-1871, waarin De Broekert een geboorteregister bij hield. Het verschaft genealogen gedetail leerde bijzonderheden over geboor tes in Zeeland. Aanvang om 14.00 uur. GESLAAGD Gerine Lodder (25) uit 's-Heer Hendriks kinderen heeft aan de Radboud Universi teit in Nijmegen haar tweede mastertitel behaald. Ze is cum laude geslaagd voor de re- searchmaster Behavioural Science, waar bij ze op diverse Zeeuwse scholen onder zoek deed naar de invloed van vrienden op probleemgedrag van leerlingen. Op dit moment verricht de voormalige leerlinge van het Buys Ballot College in Goes (nu Ostrea Lyceum) aan dezelfde universiteit promotieonderzoek naar een zaamheid bij jongeren. Bruidsmodeshow 18 19 november is uitverkocht! Troiiwerie Merrie Mie kanaalstraat 55 Oost-Souburg telrOl 18-441243 e-mail:infc*gmerriemie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39