Leiiwulwi 1 dinsdag 16 november 2010 Leilinden zie je behalve in moderne tuinen ook vaak in parken en plantsoenen. Vroe ger waren de bomen vooral b; boerderijen te vinden. Daar werd het dichte bladerscherrr van de leilinde gebruikt om binnenshuis voor verkoeling te zorgen tijdens warme zomermaan den. In de voortuin van de familie Scheers staan al een paar leilinden. „Die zijn vorig jaar rond de jaarwisseling geplant en ze hebben het dit jaar uit stekend gedaan", zegt Philip Scheers. Hij besloott nog zes bomen bij te nemen om de tuin helemaal af te maken en schakelde daarvoor opnieuw de hulp in van een kwekerij uit de buurt. Tussen de regenbuien door wordt er druk gegraven om de leilinden, die geleverd worden met wortelgestel,!! kunnen planten op de aangewezen plaatsen. Het najaar en de winter zijn de ideale tijd om bomen te poten omdat ze dan in rust zijn en dus minde: last hebben van het verplanten. De familie Scheers woont op een hoek. Behalve leilinden en dakplantanen, is er in de tuin bijna geen begroeiing te vinden. Er liggen vrijwel overal De familie Scheers schakelde een kwekerij in om de leilinden te planten. Leilinden zijn in de afgelopen jaren steeds populairder geworden. Vooral in moderne tuinen in nieuwbouwwijken zie je dat de bomen veel gebruikt worden als middel om een tuin te begrenzen en inkijk te voorkomen. De familie Scheers kwam anderhalfjaar geleden in nieuwbouwwijk de Mortiere in Middelburg wonen. Alleen in de tuin moeten de laatste puntjes nog op de i gezet worden en dan is het huis helemaal af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58