Koningskind treft nieuwe hiër De kandidaten van Cruijff willen wel 24I OEFENDUEL ORANJE %M Robin van Persie maakt zijn rentree in het Nederlands elftal. De voetballer van Arsenal Robin van Persie wil het liefst in de punt van de aanval spelen. 19treffers. Ooijer accepteert schorsing en mist PSV Barcelona en PSV rond over Afellay Bowlingwedstrijden in Middelburg Arko Hoondert in selectie rugbyteam Zaalvoetballers Dauwendaele onderuit w maakte in 51 interlands dinsdag 16 november 2010 ZEIST André Ooijer mist de komende twee competitiewedstrijden van Ajax tegen PSV en VW-Venlo. De verdediger heeft het schikkings voorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB geaccepteerd. Ooijer kreeg zondag in de slotfase van de wedstrijd AZ - Ajax (2-0) een directe rode kaart, nadat hij AZ-spits Graziano Pellè onderuit had gehaald. De aanklager deed de oud-interna tional een schikkingsvoorstel van drie duels schorsing waarvan één voorwaardelijk. DEN HAAG PSV heeft met Barcelona een ak koord bereikt over een tussentijdse transfer van middenvelder Ibrahim Afellay. Dat meldde zijn zaakwaar nemer Rob Jansen gisteravond. Vol gens de spelersmanager zal de 24-jarige international in januari verhuizen naar Spanje, mits hij ook persoonlijk rond komt. „Dat zal zeker nog enige tijd gaan duren", liet Jansen weten. „De zaak ziet er vooralsnog positief uit. Maar een definitief akkoord is er ze ker nog niet." MIDDELBURG In De Kruitmolen zijn afgelopen weekeinde de Open Middelburgse Kampioenschappen (OMK) bow len van start gegaan. Zondag zijn de finales. Er zijn de komende dagen verschil lende toppers te bewonderen on der hen de voormalig winnaars Remco Verboon, Geert-Jan van Bae- st en Harold Punessen. Ook bij de vrouwen is er een sterk deelnemersveld met nationale top pers. De finales beginnen zondag om ne gen uur 's ochtends. AMSTERDAM Arko Hoondert zit in de voorlopige selectie van het Nederlands rugby team dat komende week twee wed strijden speelt in divisie 1B van de European Nations Cup. Zaterdag 20 november speelt Oran je op het NRCA in Amsterdam te gen Tsjechië en een week later treft het Nederlands team Duits land. De 23-jarige driekwarter be gon zijn rugby carrière bij de Goese rugbyclub Tovaal en speelt momen teel bij ereklasser REL in Et- ten-Leur. MIDDELBURG De zaalvoetballers van FC Dauwen daele 1 moesten in de thuiswed strijd tegen Halsteren opnieuw ge noegen nemen met een nederlaag. De Middelburgse middenmoter verloor met 4-11. Voor Dauwendae le 1 scoorden Robin de Pagter en Rodi Uranie (beiden 2x). Dauwendaele 2 had wel succes. De hekkensluiter won in Bergen op Zoom met 7-9 van Troy/IDEAL Car Rent, de nummer drie van de rang lijst. Halverwege was het nog 3-2 voor de thuisclub. door Jop van Kempen AMSTERDAM - De oproep van Jo- han Cruijff gisteren om meer 'voet bal in de ledenraad' te brengen, is door veel oud-spelers van Ajax goed ontvangen. Opvallend: ook al gemeen directeur Rik van den Boog juicht meer ex-voetballers in de ledenraad toe. Cruijff sprak die wens uit 'omdat je nu met de kromme situatie zit dat de commissarissen en het be stuur geen topvoetbalachtergrond hebben, maar toch moeten beslis sen wie er geschikt is om trainer of directeur te worden'. Doordat Theo van Duivenbode zich vorig jaar niet herkiesbaar heeft gesteld voor een nieuwe drie jaarlijkse termijn zitten er geen oud-voetballers meer in het vereni gingsorgaan. Op 14 december worden acht van de 24 leden van de ledenraad bij Ajax opnieuw benoemd. Cruijff vindt het nu voor oud-spelers van de club een gepast moment om zich kandidaat te stellen. Ook Van den Boog ziet het voor stel van Cruijff wel zitten. Hij is zelf oud-speler, al kwam hij niet verder dan het tweede elftal. „Ik zou dat alleen maar toejuichen", al dus Van den Boog, die als lid van de directie de ledenraad ongeveer eenmaal per jaar inlicht over de be drijfsvoering. Cruijff noemde in zijn column in dagblad De Telegraaf enkele na men van voormalige spelers van de club die zich in zijn ogen de laatste jaren op verschillende gebie den goed hebben ontwikkeld. Zo als zo vaak kwam daarbij ook de naam van Keje Molenaar ter spra ke. Hij was in de jaren tachtig speler van Ajax en is na zijn profloop baan advocaat geworden. Molenaar wil graag gekozen wor den in de ledenraad. Eerder sollici teerde hij bij Ajax naar de functie van algemeen directeur, maar Van den Boog kreeg de voorkeur. Ook de door Cruijff genoemde Peter Boeve en Mare Overmars wil len best iets doen voor Ajax, maar beide oud-internationals vinden wel dat de club daarvoor de eerste stap moet nemen. „Maar ik ben te allen tijde bereid te luisteren", zei Overmars, die te genwoordig technisch directeur van Go Ahead Eagles is. Overmars zegt dat zijn voormalige club wel zelf het initiatief moet nemen om een gesprek met hem aan te gaan. Tscheu La Ling kan zich eveneens vinden in de plannen van Cruijff, maar hij heeft geen tijd om in de ledenraad plaats te nemen. „Ik was aangenaam verrast dat Cruijff mijn naam noemde", aldus Ling. De door Cruijff genoemde oud-spelers kunnen voldoen aan de procedure die is vereist om tot de ledenraad toe te treden. Zij zijn via 'Lucky Ajax' (de verzamelde ex-spelers) nog steeds lid van dq vereniging en als zich twee andere leden achter hun kandidatuur stel len, kunnen ze via de algemene le-j denvergadering in de ledenraac^ worden gekozen. De ledenraad be-^ noemt het bestuur van Ajax, waar-; van Uri Coronel voorzitter is. Hij wordt geassisteerd door de be stuursleden Joop Krant en Coi van Eijden. Het driekoppige bestuur van Ajax vormt ook de meerderheid van dc vijfkoppige raad van commissaris sen van de Amsterdamse club. Ir die hoedanigheid benoemen Coro nel en de zijnen de directie var Ajax NV, waarvan Van den Boo< algemeen directeur is. Mocht het plan van Cruijff navol ging krijgen, dan is het overigen: niet de eerste keer dat er oud-spe Iers in de ledenraad komen. Behal ve Dick Schoenaker zat ook Aror Winter in het verenigingsorgaan. Robin van Persie houdt een balletje hoog tijdens de training van het Nederlands elftal. De spits van Arsenal is na blessureleed weer terug bij Oranje. foto Robert Vos/AN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54