f? binnenlandI 5 Amerika zet kabinet-Rutte onder druk honderden schademeldingen Den Haag m Supervoordeel ISRAEL AFGHANISTAN Roep om Nederlandse missie """i r|---u KRAS.NL «SKïS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,...pn zie onze website:binnenland Eric Lucassen was gisteren te gast bij EénVandaag. Bekijk het hele in terview. De PVV opent de discussie op de eigen website dinsdag 16 november 2010 door Frank Hendrickx Maaswerken. Een afweging tussen risico en kosten. Dat de Kwisbeek in Baarlo snel veranderde in een kolkende modderstroom, is een in cident, meldt het Waterschap Peel en Maasvallei. De beek kon de enorme regenval gewoonweg niet aan. Aanpassen kan, maar is duur. En het is volgens het schap maar de vraag of dat in verhouding staan tot de risico's. Dat sommige regenwaterbuffers overliepen, komt omdat ze niet zijn gemaakt voor zo'n extreme re genval. Grotere buffers zijn duur der, terwijl die alleen in zeldzame gevallen doelmatig zijn. En vergro ten betekent belastingverhoging, stelt woordvoerder Ruud van Heel. Hetzelfde verhaal geldt voor de gemeentelijke riolen die de he vige regenval niet meer aankon den. Maasoverlast blijft vooralsnog binnen de perken stroom- NEDERLAND gebied Brussel ,o- Charleroi Namen Hoogste peil 16 november Paarden in nood door stijgend Maaswater ~7 ^0 /Venlo Baarjó FRANKRIJK Hoogwatergolf morgen bij Venlo Waterpeil Maas bij Venlo in cm NAP) 11 12 13 14 15 nov. -2000 -1800 ;1600 1400 1200 1000 Beesel -0^ Roermond Verwachte L hoogste ipi pip - waterstand 'El£E|,-,;V 15/16 nov. V&W Veieen N E D E R L A N D Maastricht 5 km nb: waterstand Venlo 15 november, 12.00 ui infographic: ANP bron: Rijkswaterstaat DEN HAAG - Premier Mark Rutte staat onder zware internationale druk om een bijdrage te leveren aan de Navo-missie in Afghanis tan. Vooral de Amerikanen zijn 'ongebruikelijk expliciet' in hun ei sen aan Nederland. Minister Uri Rosenthal van Buiten landse Zaken erkent dat Neder land niet wegkomt met een sym bolische bijdrage. „Het moet wei een betekenisvolle missie zijn", al dus Rosenthal. De Verenigde Staten verwachten van Nederland een grotere bijdra ge dan de cijfers die circuleren in de media. Geen driehonderd man sterk contingent van trainers en militairen, maar zo'n vijfhonderd mensen. De Amerikaanse ambassa deur bij de Navo, de geboren Ne derlander Ivo Daalder,heeft dat duidelijk gemaakt in gesprekken met politieke kopstukken. „Je kunt wel zien dat Daalder van Neder landse afkomst is", aldus iemand die bij een van die gesprekken aan wezig was. „Het was ongebruike lijk expliciet, hij maakte zijn punt met Nederlandse botheid." Rutte, die zelf al is benaderd door de Amerikaanse president Obama en Navo-secretaris-generaal Ras mussen, zal vrijdag en zaterdag ac te de presence geven bij de Na- vo-top in Lissabon. Hij kan dan nog geen duidelijkheid geven over de Nederlandse plannen, bevestigt Rosenthal. Een Nederlandse ver- kenningsploeg is in Afghanistan om te kijken naar de mogelijkhe den. „Dat gaat geen weken of maanden duren", aldus Rosenthal, „maar de Navo-top komt te vroeg." Nederland gaat in elk geval niet meer naar Uruzgan. Defensie rekent erop dat Nederland in het noorden van Afghanistan terecht komt, een gebied dat in het verle den relatief veilig was, maar waar de spanningen nu oplopen. De Amerikanen hebben geen dreige menten geuit, maar een 'nee' van Nederland zou de positie van Rut te op het wereldtoneel wel bemoei lijken. De VS wijzen er fijntjes op dat Nederland het enige Na- vo-land is dat nu niets doet in Af ghanistan. Er is weinig begrip voor het argument dat het kabinet te maken heeft met een huiverige Tweede Kamer. Het kabinet weet al dat gedoogpartner PW tegen een missie is. Ook de grootste op positiepartij PvdA zou er volgens insiders naar neigen om tegen te stemmen. „Het lijkt nee, njet, na- da te worden", zeggen zij. De regering hoeft formeel geen toestemming te vragen aan de Ka mer. Dat kan zonder politieke con sequenties blijven, want de PW heeft toegezegd de regering niet weg te sturen. Rosenthal sluit des ondanks uit zonder de steun van een Kamermeerderheid naar Af ghanistan te gaan. „Dat is uit den boze", aldus de minister. Het kabi net is afhankelijk van de steun van Christenunie, GroenLinks en D66. Die laatste twee willen liever onder de vlag van de Europese Unie opereren. De Amerikanen willen juist militaire assistentie. Het kabinet zoekt nu naar een ma nier om een missie op te tuigen die zowel onder de EU-viag als de Navo-vlag kan opereren. Het is de vraag of bondgenoten tevreden ge steld kunnen worden. „De Ameri kanen vragen mogelijk meer dan wij kunnen leveren", aldus een bron rond de regering. sieke arbeidsvoorwaarden onder druk staan, omdat werkgevers de cao's proberen te ontwijken en een bron van spotgoedkope zzp'ers willen aanboren - niet voor niets staan de hoogste vak bondsleiders Agnes Jongerius en Jaap Smit vandaag op het podium om de stakers toe te spreken. De bonden gokken op de steun van het publiek, ook als er nog meer moet worden gestaakt bij TNT. Bestuurder Inge Bakker van CNV Publieke Zaak zegt dat men sen door moeten krijgen dat er ook in allerlei andere sectoren con currentie op arbeidsvoorwaarden kan ontstaan. Voor de stakers staat vooral hun ei gen bestaanszekerheid op het spel. Zij hebben echter weinig ervaring met stakingen: op de websites van de drie samenwerkende bonden staan voor de leden uitgebreide handleidingen: Staken, hoe doe je dat? KENNISMAKINGSREIS ISRAEL KRAS.NL biedt u nu de mogelijkheid om zéér voordelig kennis te maken met het fascinerende Israël onder leiding van Nederlandssprekende reisleiding ontdekken we de magie en de eeuwenoude religies van dit imposante land! deze rondreis begint in Jeruzalem waar we een prachtige stadstour maken langs alle hoogtepunten van de stad op uw vrije dag kunt u het Holocaustmuseum Yad Vashem bezoeken of dwalen door de smalle, naar munt geurende, straatjes van de geheimzinnige soeks waarom zou je meer betalen bij de Dode Zee en/aart u hoe bijzonder het is om op het zoute water te drijven maar ook het Meer van Tiberias, het fort van Massada, Nazareth en de bruisende badplaats Tel Aviv met haar prachtige zandstranden wilt u zeker niet missen! slechts BEPERKT BESCHIKBAAR, dus wees er snel bij! INCLUSIEF: vliegreis Düsseldorf—Tel Aviv v.v. met Air Berlin, hotelovernachtingen o.b.v. ontbijt, rondreis per comfortabele bus, excursies en Nederlandssprekende reisleiding. tijden (half september). foto Pierre Crom/ANP vliegreis verblijf ontbijt rondreis excursies NL-sprekende reisleiding Vertrek vanaf Düsseldorf! 8-daagse vlieg-/rondreis Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief re$erveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5