verstoort verloop Hoekse Feesten zeelan 21 Baantjer als 'rolmodel' voor Hoekse moordfilm Jongeren blijven in eigen buurt door woningproject Knokke-Heist Voor de eerste keer in Hulst; 'Hobby-match' Eerste spade fietspad Hontenissestraat V dinsdag 16 november 2010 z toe wat van hun privéleven doorsij pelt. Een irritante, ambtelijke colle ga op het politiebureau maakt de speurneuzen menselijker." Voor de hoofdrol, de inspecteur die het onderzoek naar de moord leidt, dacht Van Hermon aan een oud-klasgenoot: Peter Meert. „Die woont al lang niet meer in Hoek, maar heeft tegenwoordig een prak tijk voor fysiotherapie in Oost-Sou burg, vlak bij de studio van Om roep Zeeland. Ik weet niet precies hoe het komt, maar ik dacht gelijk aan hem voor de hoofdrol." Het overhalen van Meert was niet zo moeilijk, toen ze hem zei dat hij 'niet zo veel tekst had'. „Dat heeft hij me later nog vaak in mijn gezicht geslingerd, omdat het ver haal nog behoorlijk aangepast is nadat ik hem had gevraagd. Als hoofdrolspeler bleek hij uiteinde lijk behoorlijk veel tekst te heb ben", herinnert Van Hermon zich lachend. De meeste andere spelers komen uit Hoek en wijde omgeving. Dat maakte het logisch om de film in plaatselijk dialect op te nemen. „Het werkte gewoon niet als mensen moesten nadenken om keurig algemeen be schaafd Nederlands te spreken. Dus hebben we iedereen in zijn ei gen dialect laten spreken. Niet al leen dat van Hoek, maar ook dat van een aantal West-Zeeuws-Vla mingen bijvoorbeeld." Alle acteurs zijn amateurs en een filmsterren-gage zit er niet in. Van Hermon en Van Urk leggen de ruim veertig spelers en mensen die achter de schermen werkten daarom donderdag 25 november tijdens de première in de watten. Ze worden niet alleen verwend met een volle zaal in het dorps huis van Hoek, maar ook met een fantastische ontvangst inclusief ro de loper. Voor de première is haast geen kaartje meer te krijgen, maar vrij dag 26 en zaterdag 27 november kunnen inwoners van Hoek, detec tiveliefhebbers en cinefielen de film vanaf 19 uur in het dorpshuis zien. Mochten de kaarten de deur uit vliegen dan worden op beide avonden extra voorstellingen (van af 20.30 uur) ingelast. Kaarten kun nen worden gereserveerd via plantlust@hetnet.nl door Martijn de Koning KNOKKE-HEIST - Als jongeren echt de kans krijgen in hun regio te blij ven wonen, grijpen ze die ook. Dat geldt voor de omgeving van het Vlaamse Knokke-Heist, pal over de grens bij Sluis. De 'jonge- gezinnen-wijk' Heulebrug, waar van de bouw zeven jaar geleden begon, blijkt erg succesvol. In de wijk mogen alleen stelletjes of gezinnen onder de veertig jaar gaan wonen, Dankzij gemeentelij ke subsidie worden de bouwkavels en woningen onder de marktprijs verkocht. Het project was een antwoord op het wegtrekken van jongeren uit de regio en de daarmee gepaard gaande vergrijzing van de streek. Jarenlang is gedacht dat de Vlaam se kuststreek onaantrekkelijk werd gevonden door jonge mensen. Toen het erop leek dat ook de ho ge huizenprijzen een belangrijke rol speelden, werd de proef met Heulebrug begonnen. De respons van jongeren uit Knok- ke-Heist was enorm. Van de 185 eerste kopers was tachtig procent afkomstig uit Knokke-Heist. De ge middelde leeftijd in de wijk is mo menteel 27 jaar. Verder blijkt dat vrouwelijke bewoners van de wijk (omgerekend naar hun hele leven) gemiddeld 2,6 kinderen krijgen. Voor de rest van Knokke staat dat cijfer op 1,3. Door het succes worden binnen kort nog driehonderd kavels in de wijk in de verkoop gebracht. hulst - Stichting Welzijn Hulst (SWH) houdt vrijdag onder de naam 'Hobby-match' een beurs voor mensen die op zoek zijn naar mensen met dezelfde interesses. „Er zijn nog zo veel mensen die al leen thuis zitten. Die soms niet de moed of mogelijkheden hebben om op anderen af te stappen, of ge woon niet weten hoe je zoiets aan pakt. Het is zo veel leuker om sa men met iemand op pad te gaan of iets te doen. Wij willen probe ren om mensen hierbij te helpen, om een brug te zijn naar die an der", legt Ellen Verstraten van SWH uit. Iedereen is vanaf 14.30 uur welkom in De Lieve. Leeftijd speelt geen rol. 1 aan de voet van Windlust, de beeldbepalende, karakteristieke k molen van het dorp. 1 Het beeld van een lijk bij de mo- L len schoot Elsa van Hermon vorig ft jaar opeens voor ogen, toen ze met Klaas van Urk de Film Hoek maakte. Van Urk, die Adhouse Vi- deoproductions uitbaat, meldde de verslaggeefster van Omroep Zeeland dat ze hem maar moest bellen als ze een script klaar had. Van Urk had er zelfs zo veel zin in dat hij haar er na een paar maan den zelf aan herinnerde. Dat ze de ruwe versie van het verhaal snel op papier moest zetten, als ze de film in 2010 wilde maken. Over het plot van de film willen beide makers niet veel kwijt. Aan de vooravond van D'Oekse Fees ten - 'ik heb er Hoekse Feesten van gemaakt om voor iedereen duidelijk te maken waar het ver haal zich afspeelt' - wordt het lichaam van een vrouw gevonden, vlak bij de molen. Molenaar Mare Colijn is de belangrijkste verdach te voor rechercheur Peter Meert en zijn assistente Carola Mulder, een voormalige vriendin van de molenaar. Op de Hoekse Feesten wordt alleen maar over de lugube re vondst gesproken, totdat... Van Urk schuift alle credits voor de totstandkoming van de nieuwe film naar-Van Hermon. Maar de schrijfster-regisseur benadrukt dat de film er zonder Van Urk heel an ders had uitgezien. „Klaas zorgde niet alleen dat het verhaal logisch in elkaar zat, hij voegde er ook wat humor aan toe." Van Urk onthult dat hij vooral aan Baantjer heeft gedacht. „Het karakter van de hoofdrolspelers komt beter uit de verf, krijgt meer kleur als er af en hulst - Waterschapsbestuurder Miel de Koek heeft gisterochtend de eer ste spade in de grond gestoken voor het doortrekken van het fietspad aan de Hontenissestraat bij Hulst. Door het fietspad 75 meter te verlengen moe ten de 350 scholieren die daar dagelijks twee keer fietsen, nog maar één keer de oversteek met de provinciale weg maken. foto Peter Nicolai Aan de vooravond van de Hoekse Feesten wordt Mirjam Visser dood gevonden aan de 'voet' van de molen. scene uit film Klaas van Urk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37