Johan is soms de rollator van Klara Brede k acht and119 Waterlandkerkje 'Eigen Wijs' Rmo Sluis licht voor over zorg Klara en Johan Bouma waren schipperskinderen. Ze ontmoetten elkaar in Roosendaal. foto Peter Nicolai door Monique den Hamer TERNEUZEN - Vijfjaar geleden ston den Johan (91) en Klara (90) Bou- ma-Dubbelman uit Vreeswijk en Rotterdam ook in de krant. Toen met hun zestigjarig huwelijksjubi leum. Zondag was het paar 65 jaar getrouwd en geniet het na van het afgelopen weekend. „We vierden zaterdag feest met de hele familie in Bachtendieke", zegt Johan opge wekt, „er was een lopend buffet en dat was heel goed." Het stel eet vier keer per week in dat zorgcen trum, gewoon 'omdat het er zo goed is'. Samen met Johan blikt Klara terug op hun eerste date in 1940. „We leerden elkaar kennen in Roosen daal en vlak voor de oorlog gingen we samen op pad in Antwerpen. Onze ouders lagen daar met de schepen en wij gingen de stad in", vertelt Klara. Johan is een beetje verbaasd: „Dat je dat allemaal nog zo precies weet!" Beiden komen uit een schippersfamilie. „Ik ben schipper in hart en nieren", zegt Johan. Samen voeren ze tot veertig jaar geleden en kregen ze drie kin deren, twee dochters en één zoon. Nu willen ze het liefst nog zo veel mogelijk zelf doen. „Ik ga altijd om de kleine boodschappen op de fiets of we doen met de auto sa men de grote", zegt Johan. Klara waagt zich niet meer een lange wandeling. „Maar als ik ga lopen, is Johan mijn rollator", grinnikt ze. WATERLANDKERKJE - De dorpsraad van Waterlandkerkje heeft zich aangemeld voor het project 'Eigen Wijs Landschap', een initiatief van de Stichting Landschapsbeheer. Middels dit project kreeg de raad de mogelijkheid om hun wensen, ideeën en behoeften omtrent hun 'groene' omgeving kenbaar te ma ken. Dit heeft er toe geleid dat er een voorstel is ingediend voor de aanleg van een ommetje om het dorp in de vorm van een wandel en fietsroute. Naast de route be staat de mogelijkheid voor het plaatsen van infoborden. Stichting Landschapsbeheer bekijkt nu of de plannen uitgevoerd kunnen worden. Inwoners zullen nauw be trokken worden bij de plannen. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 10 november 2010 blijkt, dat ten verzoeke van de stichting Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, gevestigd te Terneuzen, aan Antonius Gerardina Wilhelmus Meirmans, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, is betekend het proces-verbaal d.d. 04 november 2010 waarbij ten verzoek van requirante en ten laste van gerequireer- de executoriaal beslag werd gelegd onder de daarin nader omschreven derde. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel 0115-613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl 4000 Zoveel mantelzorgen telt de gemeente Hulst volgens het Zeeuwse welzijnsinstituut Scoop. Daarvan staan er echter maar een goede 500 ook als zodanig bekend bij het Steun- De afhandelingstermijn van verzoeken om vergoeding en voorzieningen duurt bij verzekeraars, punt Mantelzorg van de Stichting Welzijn Hulst de overheid en zorginstellingen vaak lang, is een vaakgehoorde klacht onder mantelzorgers. Anita van den Brande (links), Frank van Driessche en Petra Vinke waren gistermiddag even mantelzorger voor de mantelzorgen foto's Peter Nicolai dinsdag 16 november 2010 OOSTBURG - De Raad voor Maat schappelijke Ontwikkeling Sluis (rmo) geeft morgenavond voorlich ting over zorg. Mensen van de koepel zorg, onder deel van de rmo, vertellen over (de mogelijkheden van) de AWBZ en de wmo-diensten van de ge meente Sluis. Ook wordt verteld over de mogelijkheden van wmo-vervoer in West-Zeeuws- Vlaanderen. Tenslotte geeft rmo-voorzitter lacques le Grand een presentatie over leefbaarheid en sociale samenhang in het jaar 2030. De bijeenkomst vindt plaats in gebouw Den Hoekzak aan de Langestraat in Oostburg. Aanvang 19.30 uur. Toegang is gratis. MEEST CELEZEN 1Sluizen bij Terneuzen gestremd 2. Fietser op autoweg bij Hoek 3. Pleidooi voor fusie gemeenten EN VERDER Kijk voor blogs van PZC-journalisten over uiteenlopende onderwerpen op www.pzc.nl/blog STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MM WM ö'irsi; nauwe samenwenang gocu^pci y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35