Een beetje spierpijn, da's alles 261 MM Demonstratiewedstrijden Krajicek, Sluiter, Haarhuis en Eltingh in Kapeile Leim en Kiara Muider winnen judotitel Podiumplaats voor Adriaan Provoost Reijnhoudt stuurt Vilana naar zege Johan Derksen gast bij Zeelandia Middelburg BLIE DA'K ER BIN ATLETIEK Giel Joziasse loopt honderd kilometer in minder dan tien uur dinsdag 16 november 2010 CILZE Lein (-38 kilo) en Kiara Mulder (-40 kilo), uitkomend voor Sport school Geelhoed, hebben afgelo pen weekend hun vijfde districtsti- tel op rij verdiend. De jeugdige ju doka's - die overigens geen familie zijn van elkaar- waren ook in hun laatste jaar bij de pupillen (tot 12 jaar), de sterkste van Brabant en Zeeland. De Zeeuwse judovereni gingen lieten sowieso van zich ho ren; Judo Goes behaalde twaalf maal het podium, Sportschool Geel hoed negentien keer. ERFURT Tijdens internationale schaatswed strijden voor masters in het Duitse Erfurt is Adriaan Provoost uit Dom burg na vier afstanden als derde geëindigd in de categorie masters 50. Hij reed de 500 meter in 44.67, over de 1500 meter deed hij 2.10.67. Op de tweede dag schaatste hij de 1000 meter in 1.26.99, op de drie ki lometer klokte hij 4.33.13. Ed de Looze uit Zierikzee kwam op de 500 meter ten val, waardoor hij niet meer mocht starten op de volgende afstanden. WESTKAPELLE Patricia Reijnhoudt eiste in de dres- suurcompetitie om de Zilveren Vuurtoren van de Vroonruiters uit Westkapelle in de klasse Z met de merrie Vilana op overtuigende wij ze de hoofdrol op. De amazone uit Vrouwenpolder stuurde in manege De Zandbooi in de eerste proef de Geraldo-dochter met de score van 63.23 procent naar de overwinning. Door een paar sto- rinkjes bleef in de tweede proef voor de combinatie de teller op 60.58 procent staan. MIDDELBURG Johan Derksen is morgenavond te gast bij voetbalvereniging Zeelan dia Middelburg. De bekende voet balanalist, tv-persoonlijkheid en hoofdredacteur van Voetbal Inter national zal tijdens een promotie avond als spreker optreden. Derksen zal met zijn welbekende scherpe en humoristische toon spreken over 45-plusvoetbal en an dere voetbaltrivialiteiten. Zijn vas te gastmuzikant en Zeelandia Mid delburg-supporter Danny Vera zal de avond voorzien van muziek. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Op zoek naar Sinterklaascadeau? Bestel 'Blie da'k er bin', het boek over de Kustmarathon: pzc.nl/webshop STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl B door Koen de Vries MIDDELBURG - Hij heeft door spier pijn wat moeite met het afdalen van de trap en zijn lichaam vraagt om wat extra energie. Maar verder voelt Giel Joziasse zich eigenlijk al weer kiplekker. Zondag kwalifi ceerde de Goesenaar zich voor de 120 van Texel, een hardloopwed strijd op tweede paasdag (25 april 2011) over 120 kilometer. Dat deed hij door op de atletiekbaan van De venter een wedstrijd over 100 kilo meter binnen de tien uur af te leg gen: 9 uur en 10 minuten. De wedstrijd verliep tot tachtig ki lometer uitstekend. Toen kwam de hongerklop en moest er stevig gegeten worden. Joziasse: „Ik heb alles naar binnen gewerkt wat voorradig was. Ik heb er wel een uur over gedaan. Daarna voelde ik me weer fit en kon ik de aanval op mijn tweede plaats afslaan." Joziasse was natuurlijk zeer tevre den. Hij werd tweede van de twaalf deelnemers in een wed strijd over een afstand die hij nog nooit gelopen had. En hij was ruim binnen de limiet gebleven. Een domper was echter dat zijn vrouw Anita na 75 kilometer moest opgeven wegens een voet blessure. Het was een onverwach te ontknoping. Giel (48) zat tot voor kort in de lappenmand met een scheenblessure, terwijl de even oude Anita bijna topfit leek. Ze kreeg alleen een paar dagen voor de wedstrijd pijn in haar voet. „Conditioneel ging het zon dag nog prima", kijkt Anita terug. „Ik liep nog op schema, binnen de limiet. Alleen was de pijn niet meer te harden." Gisteren consta teerde een arts een scheurtje in de peesplaat van de voet. De Goese at lete kreeg krukken mee naar huis en het voorschrift om zes weken absolute rust te houden. Anita en Giel Joziasse zijn al enke le jaren fanatieke hardlopers. Ze maken ondanks hun al wat gevor derde leeftijd nog steeds progres sie. Giel liep vorig jaar in Rotter dam de marathon voor het eerst binnen de drie uur (2.59), Anita werd in de marathon van Amster dam Nederlands kampioen in haar leeftijdsklasse in 3.06. Ook gingen ze vorig jaar verder dan de marathon. Zo liepen ze in de Arde- che een trail over 67 kilometer. Giel: „Bij dat soort lopen ben je acht uur onderweg. Het ging lek ker. Dat was de aanleiding om eens verder te kijken." De ultra loop van volgend jaar op Texel leek hen wel wat. „De vraag was al leen, doen we de 60 of de 120? Het werd het laatste." Giel heeft zich ervoor geplaatst, Anita doet nu noodgedwongen aan de 60 mee. „Maar eerst gaan we uitrusten. Anita noodgedwon gen en voor mij is het ook beter. De voorbereiding op Texel begint pas begin volgend jaar." Giel en Anita Joziasse liepen het afgelopen jaar wel eens wat verder dan de 42 kilometer en 195 meter van de marathon. foto Ronald den Dekker UITSLAGEN BADMINTON Derde klasse: Marathon 1 - Kats 1 4-4, Zierik zee 1 - Rillandia Smashers 2 3-5, Rillandia Smashers 3 - Terneuzen 2 3-5, Sjuttul 1 - Kats 1 5-3, Den Ossaert 1 - Sjuttul 1 4-4. Stand: Rillandia Smashers 2 29-5, Kats 1 27-5, Sjuttul 1 27-6, Den Ossaert 1 23-6, Marathon 1 21-6, Zierikzee 1 17-5, Terneuzen 2 12-4, Ril landia Smashers 3 12-5. Vierde klasse: Zeeland 1 - Astroiden 1 6-2, Pluumpje 2 - Zeeland 1 3-5, Zierikzee 2 - Den Ossaert 2 5-3, Astroiden 1 - Marathon 2 3-5, Astroiden 1 - Pluumpje 2 1-7, Zeeland 1 - Schepnet 1 6-2, Den Ossaert 3 - Marathon 2 0-8. Stand: Marathon 2 32-5, Zeeland 1 30-5, Pluumpje 2 25-5, Astroiden 1 18-5, Den Ossae rt 2 14-5, Zierikzee 2 11-4, Schepnet 1 7-2, Den Ossaert 3 7-5, Vijfde klasse: Rillandia Smashers 4 - Sjuttul 2 1-7, Sjuttul 3 - Rillandia Smashers 4 0-8, Zee land 2 - Schepnet 3 7-1, Marathon 3 - Sjuttul 2 7-1. Stand: Schepnet 2 33-6, Terneuzen 3 30-5, Zeeland 2 22-4, Marathon 3 20-5, Rillan dia 4 18-5, Sjuttul 2 17-5, Rillandia 5 13-5, Schepnet 3 7- 3, Sjuttul 3 0-3. ACENDA VOETBAL Oefenwedstrijden. Hoek-Terneuzen, 19.30 uur. GPC Vlissineen-RCS. 20.00 uur. door Roeland van Vliet KAPELLE - De voormalige wereld- toppers Richard Krajicek, Raemon Sluiter, Paul Haarhuis en )acco El tingh spelen in het tweede week einde van december demonstratie wedstrijden in het Racketcentrum in Kapeile. De vier tennissers ko men de nieuwe banen inwijden. In augustus kregen de indoor- velden in Kapeile een nieuwe on dergrond. In het Racketcentrum werden voor de eerste keer in Euro pa zogenoemde Flexcourt-banen aangelegd, gemaakt van goed veren de polypropyleen-tegels. De Ame rikaanse producent, Flexcourt, wil via de hal van Harold Schipper re clame maken voor de kunststof ba nen. „Men wil graag een keer uit pakken", vertelt Schipper. „En daar om is de vraag gekomen: waar zou den mensen graag naar kijken? Daar had ik wel een idee over." De eigenaar van het Racketcen trum had Haarhuis vijf weken gele den al over de vloer, nadat hij hem had uitgenodigd eens bij hem te komen trainen. Toen heeft hij hem gevraagd of hij nog een keer naar Kapeile wilde komen met nog en kele andere oud-toppers. „Afgelo pen week is dat rondgekomen", al dus Schipper. Op zaterdag 11 december ver zorgen Haarhuis en Sluiter tussen 12.00 en 16.00 uur een clinic voor vertegenwoordigers van Zeeuwse tennisverenigingen. Aansluitend spelen ze demonstratiepartijtjes te gen Harold Schipper en Frank Clausing. Op zondag zijn vanaf 12.00 uur de demonstratieduels Haarhuis-Eltingh, Sluiter-Krajicek en Haarhuis/Eltingh-Sluiter/Kraji- cek. De duels van zowel zaterdag als zondag zijn gratis voor iedereen toegankelijk. Schipper laat tribunes plaatsen. Hij verwacht dat er grote belangstelling is voor de spelers die allen ooit tot de top vijftig van de wereld behoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32