PZC 'Permanent wonen op De Oesterbaai' Kijk toch eens, wat een liefje! Tunnelweg vordert snel ?80°euro voo.r BEVELANDEN-THO 18 en 19 17 22 ONDERZOEK Villapark heeft volgens onderzoekers geen toekomst als recreatiepark wprcmnnmnrnir almanak kerstboomproject File is i~i Sint is onderweg, maar aan de Westsingel is het al kerst Dinsdag 16 november 2010 Zeeuwse korpsleiding ziet ook voordelen in nationale politie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Rob Paardekam WEMELDINGE - Villapark De Oester baai in Wemeldinge heeft geen toe komst als recreatiepark. Daarom moet volgens het Kapelse college worden onderzocht of het perma nent bewonen van de huisjes tot de mogelijkheden behoort. De gemeenteraad van Kapelle be sprak de toekomst van De Oester baai enkele maanden geleden en kwam tot de conclusie dat de situa tie erg complex is. De raad heeft ooit uitgesproken de recreatieve functie van het park te willen be houden, maar twijfelde of dat wel mogelijk is. Daarom werd bij de Economische Impuls Zeeland het verzoek neergelegd om te onder zoeken of De Oesterbaai nog een toekomst heeft als recreatiepark. Dat onderzoek, waaraan ook de Recron en de Kamer van Koophan del hebben meegewerkt, is nu afge rond. De conclusie is dat het huidige vil lapark niet kan voldoen aan de wensen van de moderne vakantie ganger. Zo zijn er nauwelijks facili teiten en voorzieningen. Met vol doende financiële middelen zou den die er best kunnen komen, maar de ruimte daarvoor ont breekt. De Oesterbaai ligt volledig ingesloten tussen twee dijken en De Bult. Een gezonde toekomst als recreatiepark ligt daarom niet voor de hand. Hoewel in het coalitieakkoord is af gesproken dat De Oesterbaai zijn recreatieve functie moet behou den, is het college nu van mening dat permanente bewoning van een deel van de huisjes mogelijk moet zijn. Het andere deel moet dan nog wel worden gebruikt voor recreatieve doeleinden. De Econo mische Impuls Zeeland zet vraagte kens bij deze mengvorm, maar vol gens B en W kan het een meer waarde hebben. Bovendien sluit het aan bij omliggende projecten als het Haven- en sluizencomplex en De Bult. Daar is zowel perma nente als recreatieve bewoning toe gestaan. Als De Oesterbaai zijn recreatie functie voor een deel verliest, kun nen de bestedingen van toeristen in Wemeldinge terugvallen. Vol gens de Economische Impuls zou de gemeente kunnen overwegen om ter compensatie ergens anders bij het dorp een nieuw recreatie park mogelijk te maken. De gemeenteraad bespreekt het onderwerp in de openbare verga dering van dinsdag 23 november. door Raymond de Frel GOES - Maaaaaaa! Kijk toch eens wat een liefje! Die is toch lekker zacht, zeg! Een aantal bewoners van Zorgcen trum Gasthuis in Goes raakte gis termiddag niet uitgeknuffeld. Met dank aan vijf meiden van het Edu- delta College, die met kippetjes, ca via's, konijnen, een gerbil en een hondje op bezoek waren bij de ouderen. Dat doen ze sinds kort voor de stichting Animal Lifestyle, een pro ject van hun school. „We gaan met de dieren langs basisscholen en verzorgingscentra. Het is voor kinderen en ouderen heel leuk, maar ook voor ons is het nuttig. Met name het maken van draai boeken is heel leerzaam. Dat soort dingen komen tijdens onze exa mens ook aan bod", vertelde leer linge Mandy Kik (19). van het Edu- delta College. Een eerste aaisessie in zorgcen trum Cederhof in kapelle smaakte onlangs al naar meer. Cederhof wil de dieren graag maandelijks op bezoek krijgen. Voor veel bewo ners staan de dieren gelijk aan her inneringen uit lang vervlogen tij den. „De meestgestelde vraag is of onze konijntjes na hun bezoek naar de slacht gaan", aldus Mandy. Tip? redactie@pzc.ni 'S-HEERENHOEK - Een gedeelte van de nieuw aangelegde Westerschel- detunnelweg aan de Zuid-Beve- landse kant gaat vanaf vandaag, dinsdag, al tijdelijk open. Autover keer vanuit Terneuzen wordt daar over geleid, zodat er werkzaamhe den kunnen worden verricht aan het 'oude' stuk van de tunnelweg. Vanaf begin december, waarschijn lijk 6 december, gaat de oude weg er helemaal uit en wordt al het ver keer over de nieuwe geleid. Dit stelt de aannemer in de gele genheid om onder meer de vang rails tussen de twee helften van de oude weg te verwijderen. Volgens woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetunnel NV verlo pen de wegwerkzaamheden voor spoedig. „De aannemers zetten er vaart achter." De verbrede tunnel weg op Zuid-Beveland moet half 2011 klaar zijn. Vervolgens begint de verdubbeling van de tunnelweg aan de Zeeuws-Vlaamse kant. GOES - De Vereniging van bewo ners van het Goese Meer krijgt 3800 euro voor een kerstboompro ject. Dat heeft het college van bur gemeester en wethouders beslo ten. Het geld komt uit het potje wijkbudgetten. Elke Goese wijk kan daar een beroep op doen, maar moet daarvoor wel een beste dingsvoorstel indienen. Het colle ge beoordeelt vervolgens of er wordt uitgekeerd. Sinds enige jaren woont ze in Middel burg. Daarvoor in Amsterdam. Voor haar werk reed ze destijds met haar auto door de hele Randstad. Zodoen de weet ze uit eigen ervaring wat fi les zijn. Sinds ze in Middelburg woont en werkt hoort ze inwoners van Walche ren klagen over defiles voor de Schroebrug als het toeristenseizoen is aangebroken. Ze moet telkens glimla chen als ze die klachten hoort overfi les van wel vijftien minuten voor die brug. Gisterochtend hoorde ze op de radio dat er aan beide kanten van de Vla- ketunnel files stonden. De ene vijf ki lometer lang, de andere maar liefst elf kilometer. Ze gaf haar partner, een geboren en getogen Zeeuw, een por en merkte op: „Hoor je dat, jullie hebben nu ook echte files, jullie horen er nu ook helemaal bij." Mandy Kik laat een van de bewoonsters van Het Gasthuis in Goes een konijntje zien. Niet alleen het diertje genoot van alle aandacht, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23