'We richten ons op zaken die 181 Permanent wonen op Oesterbaai Veere neemt buurtbemiddeling toch nog een keer onder de loep Aftrap van De politie in Vlissingen heeft het concept-werkplan voor 2011 gereed. Vooral voor veiligheid, zowel op persoonlijk vlak als op het gebied van verkeer, zal komend jaar veel aandacht zijn. Lezing navigeren met sterren Waarschuwing voor wisseltruc in centrum Hulst dinsdag 16 november 2010 WERKPLAN 2011 WEMELDINGE - Villapark De Oester baai in Wemeldinge heeft geen toe komst als recreatiepark. Daarom moet volgens het Kapelse college worden onderzocht of het perma nent bewonen van de huisjes tot de mogelijkheden behoort. De toekomst van De Oesterbaai is op verzoek van de gemeente on derzocht door Economische Im puls Zeeland. De Recron en de Ka mer van Koophandel hebben er aan meegewerkt. De conclusie is dat het park niet kan voldoen aan de wensen van de moderne vakan tieganger. Zo zijn er nauwelijks voorzieningen. De Oesterbaai ligt ook volledig ingesloten.Een gezon de toekomst als recreatiepark ligt daarom niet voor de hand. Hoewel in het coalitieakkoord is af gesproken dat De Oesterbaai zijn recreatieve functie moet behou den, is het college nu van mening dat permanente bewoning van een deel van de huisjes mogelijk moet zijn. Het andere deel moet dan nog wel worden gebruik voor recreatieve doeleinden. De Econo mische Impuls Zeeland zet vraagte kens bij deze mengvorm, maar vol gens B en W kan het een meer waarde hebben. Als De Oesterbaai zijn recreatie- functie voor een deel verliest, kun nen de bestedingen van toeristen in Wemeldinge terugvallen. Vol gens Economische Impuls Zeeland zou de gemeente kunnen overwe gen om ter compensatie ergens an ders bij het dorp een nieuw recrea tiepark mogelijk te maken. MIDDELBURG - In het gebouw van de volkssterrenwacht Philippus Lansbergen aan de Herengracht in Middelburg geeft Jan Hellema vrij dag om 19.30 uur een lezing over navigeren met behulp van sterren en andere hemellichamen. Deze lezing werd eerder al gege ven in september, maar toen was de belangstelling zo enorm groot dat er mensen moesten worden te leurgesteld. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het Veerse college van B en W is niet tegen buurtbemid deling in de gemeente, maar wil daar vooralsnog geen geld inste ken. Wel wordt nader in kaart ge bracht hoeveel en wat voor over- lastproblemen er spelen. Mocht daaruit blijken dat deze vorm van bemiddeling nodig is, dan beraadt het college zich verder op vervolgstappen. In de begroting voor komend jaar is de buurtbemiddeling wegbezui- nigd. Dat riep vorige week veel reacties op van de diverse raads fracties tijdens de begrotingsbehan deling. Met name D66, PvdA/GroenLinks en SGP/CU pleitten voor de opzet ervan, al was het maar in de vorm van een pilot van een jaar. Het college keert niet op zijn schreden terug, maar neemt dus wel een en ander nog eens onder de loep. Gesprek ken met politie, woningcorporatie en Stichting Welzijn Veere moe ten meer duidelijkheid brengen. Burgemeester Rob van der Zwaag: „Het is niet zo dat we negatief te genover het fenomeen staan, maar wij vragen ons af of het wel het juiste instrument is. Veere heeft niet de problematiek van de grote re steden. Dat blijkt uit de signalen die ons tot nu toe bereikten. Ik weet dat we niet alles horen, maar ik denk niet dat dit op grote schaal in onze kernen speelt. Natuurlijk nemen we alle problemen serieus, we willen niets wegstoppen of ba gatelliseren. Maar of we daarvoor een bemiddelingsproject moeten optuigen, is de vraag. Dat vergt na melijk nogal wat. ]e moet vrijwili- gers opleiden. Dat doe je niet zo maar. We willen toch nog eens bij onze buren in Middelburg kijken hoe het werkt." De plannen voor een Walchers project zijn volgens Van der Zwaag nog niet uitgekris talliseerd. „Ik heb daar in ieder ge val niets meer over gehoord." 1Water staat tot aan de slootrand 2. Middelburg: meer vrije kavels 3. Gewonden bij ongeluk Souburg Leuke foto's gemaakt bij de intocht van Sinterklaas? Zet uw foto in: www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HULST - De politie waarschuwt voor een tot op heden onbekende man die mensen met een wissel truc geld afhandig maakt in Hulst. De voorbije maand zijn daar vol gens de politie 24 mensen het slachtoffer van geworden. De man vraagt aan mensen of ze geld kun nen wisselen voor bijvoorbeeld een parkeermeter of een winkelwa gentje. Op het moment dat men nietsvermoedend zijn portemon nee pakt, steelt de dader hier geld uit waarna hij zich uit de voeten maakt. De politie adviseert niet in te gaan op wisselvragen. Verdachte situaties kunnen worden gemeld bij de politie via 0900 - 8844. De Oude Markt in Vlissingen zag er na de herinrichting van het plein keurig uit. Politie, gemeente, brandweer en ondernemers gaan samenwerken om de hele binnenstad schoon, heel en veilig te krijgen. archieffoto Ruben Oreel door Miriam van den Broek De politie in Vlissin gen richt zich het ko mende jaar op jeugd en veiligheid, ge weld op straat en op scheurende scooters en racende au to's. Dat blijkt uit het con cept-werkplan van de politie in Vlissingen. „We willen ons vooral bezig hou den met de zaken en personen waar mensen het meeste last van hebben", zei teamchef Eric Nagel- kerke bij de presentatie van het werkplan. De prioriteit op het terrein van op sporing komt te liggen op geweld, intimidatie, bedreiging en woning inbraken. Maar ook vernielingen bij scholen en in uitgaansgebieden worden onder de loep genomen. „We willen analyses maken van de locaties waar het meeste geweld op straat plaatsvindt. Ook gaan we verder met de focus op huiselijk ge weld en eergerelateerd geweld", al dus Nagelkerke. Verder wil de politie veelplegers beter in beeld brengen zodat ze eerder in verband kunnen worden gebracht met criminaliteit. „Daar naast gaan we agenten koppelen aan veelplegers", vertelt de team chef „Zij zullen in hun surveillan cedienst eens in de veertien dagen een praatje maken met de veelple gers zodat we weten waar ze mee bezig zijn en dat zij ook weten dat we hen goed in de gaten houden." longeren die voor veel overlast zor gen, gaan ook komend jaar een tra- jen in bij het Veiligheidshuis. Hulpverlenende instanties die bij het Veiligheidshuis zijn aangeslo ten, stellen voor deze jongeren een individueel programma op om ze te motiveren te gaan leren of te werken of om zich bezig te gaan houden met een hobby. Veiligheid is ook tot een speer punt gemaakt. Daarvoor gaat de politie (Walchers breed) elke maand een grote verkeerscontrole houden waarbij ook de technische staat van de voertuigen wordt ge controleerd. „We willen dat men sen door een frequente controle vaker die gordel gaan dragen bij voorbeeld. Als we twee keer per jaar een controle zouden houden, zouden we ongetwijfeld veel be keuringen kunnen uitdelen. Maar daar gaat het ons niet om. Het gaat ons echt om de veiligheid", aldus Nagelkerke. De politie wil zich ook verder be zighouden met de drie keurmer ken veilig ondernemen, veilig uit gaan en veilig wonen. Daarvoor wordt samengewerkt met de ge meente en andere betrokkenen zo als bijvoorbeeld de winkeliersvere niging. „Misschien verrassend voor buiten staanders is dat we ons ook extra gaan richten op fietsendiefstal. We zagen in 2009 een grote stijging van het aantal fietsdiefstallen. Dat komt vermoedelijk doordat er meer aangiftes gedaan worden via internet." Een van de speerpunten van de politie in Vlissingen voor 2011 is het Keurmerk Veilig Ondernemen. Dat houdt in dat ge meente, politie, brandweer en de ondernemersvereniging de han den ineen slaan om het Vlissingse winkelgebied schoon, heel en vei-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20