Wilders gevangene van kabinet Toezicht op Thermphos =- Bc-iiienêi buiten 4 en 5 10 en 11 Eén rijbaan Vlaketunnel open 'Ceen verhoging brandstofaccijns' Paarden gered uit wassende Maas '/ns Droog, zwakke wind 9° ~j gBHBHngnppv^--- ;i9ll.9iiEn VERRASSEND OPTREDEN PW-leider laat omstreden Kamerlid Lucassen blijven Vandaag bij uw krant de bijlage WALCHEREN DINSDAG 16 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 269 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Boze postbodes massaal naar Den Haag Volwassen pillen voor kinderen door Laurens Kok DEN HAAG - PW-leider Geert Wil ders liet zich gisteren van een ver rassende kant zien. Genuanceerd, ingetogen en soms ontwijkend motiveerde hij zijn besluit om Ka merlid Eric Lucassen voor de PW-fractie te behouden. Op de vraag of Lucassen een plaats op de lijst had gekregen als hij zijn zonden wel vooraf had opge biecht, sprak hij voormalig pre mier Jan Peter Balkenende na: „Op 'als'-vragen geef ik geen ant woord", aldus Wilders. De PW-leider heeft de druk weer staan om Lucassen uit de fractie te zetten. Wilders gaf toe dat de opge legde sanctie, ontneming van twee woordvoerderschappen, 'zwaarder had gekund'. Maar of hij heeft aan gedrongen op een vertrek en dat Lucassen botweg heeft geweigerd, blijft mistig. De straf voor Lucas sen wekt onbegrip. Oppositiepar tijen wijzen er gretig op dat Wil ders er anders als de kippen bij is om anderen die de fout in gaan hard aan te vallen. Nu lijkt Wil ders de veroordeling van Lucassen voor ontucht te bagatelliseren. GroenLinks spreekt van een 'dub bele moraal'. Wilders maakt bo vendien opvallend weinig woor den vuil aan de overtredingen waarvoor zijn fractielid in zijn vori ge woonplaats Haarlem is bestraft. Hij benadrukt dat zijn fractielid niet is veroordeeld. Niettemin blijkt Lucassen, die eerder ontken de, wel degelijk twee boetes te heb ben gekregen voor 'baldadigheid' en (hinderlijk) 'meelopen'. Lucas sen zegt zich te schamen dat hij de feiten niet heeft gemeld, maakt ex cuses en mag van Wilders blijven. Op de vraag wat er nodig is om uit de PW-fractie te worden gezet, bleef Wilders het antwoord schul dig. Deze reactie is tekenend voor de moeilijke positie waarin hij zich bevindt. Wilders is een gevan gene geworden van 'zijn' kabinet. Hij kan niet ingrijpen in zijn frac tie zonder dat de stabiliteit van de coalitie in gevaar komt. pagina 4/5: genade voor Lucassen MIDDELBURG - De provincie moet het uiterste doen om Thermphos zo snel mogelijk zo schoon moge lijk te krijgen. Het CDA wil dat de fosforfabriek in 2012 al schoon werkt en komt vrijdag in de Staten met een motie. GroenLinks gaat het voorstel doen externe deskundigen naar de vor deringen bij Thermphos te laten kijken. De WD komt met een an der idee: een onderzoek naar wat er is misgegaan bij het toezicht op het bedrijf. Onduidelijk is of de kwestie politieke gevolgen heeft voor gedeputeerde Marten Wiers- ma (GL) en commissaris Karla Peijs. De eerste is verantwoordelijk voor de milieuvergunning; de tweede voor de handhaving. pagina 2 en 3: het wennen is ge bleven voor Marten Wiersma pagina 3: commentaar Wiersma moet opstappen BEESEL- Een boer in het Limburgse Beesel brengt zijn negen paarden in vei ligheid. De groep paarden was in nood geraakt door het stijgende Maaswa ter. De eigenaar reed zijn tractor door het water naar het ondergelopen ter rein en leidde de paarden naar hoger gelegen gronden, foto Jurgen Mols/AP pagina 4 en 5: hoogwater leidt tot honderden schademeldingen VLAKE - De Vlaketunnel is vanmor gen rond zes uur een klein beetje open gegaan. Het verkeer dat in de richting van Bergen op Zoom rijdt kan over een vluchtstrook door de tunnel. De overlast door de afgesloten tun nel blijft nog wel enige dagen. Lo kaal verkeer vanuit de richting Ber gen op Zoom blijft omgeleid wor den via afslag 33 en route U14. Rijkswaterstaat blijft dringend ad viseren om zoveel mogelijk ge bruik te maken van de N57 en N256/N59 naar Zuid-Holland en Brabant en vice versa. Ondertussen wordt gezocht naar de oorzaak van de problemen. In dat onderzoek worden ook de (be- malings)werkzaamheden betrok ken die onlangs vlakbij de tunnel verricht zijn als gevolg van een olielekkage. pagina 22 en 23: infrastructuur X Zeeland beperkt DEN HAAG - Een verhoging van de brandstofaccijns is niet aan de or de. Dat stelde staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) giste ren in een reactie op berichten dat het kabinet de accijnzen op benzi ne, diesel en Ipg wil verhogen. De aanleiding zijn opmerkingen van de Vlaamse minister-presi dent Kris Peeters dit weekeinde. Hij voorspelde dat heel'Nederland in Vlaanderen gaat tanken als het kabinet de accijns verhoogt. De PvdA trok daarover onmiddellijk aan de bel en wil opheldering van premier Mark Rutte. Maar Weekers zegt nu dat een ac cijnsverhoging in de toekomst al leen mogelijk als andere landen hetzelfde doen. In dat geval wordt de extra opbrengst volledig ge bruikt om de motorrijtuigenbelas ting en de belasting op nieuwe au to's en motoren (bpm) te verla gen. „Het kabinet zal de auto niet als melkkoe gebruiken", aldus Wee kers. reacties; 209 Het Zeeuwse verkeer kan niet zonder de Vlaketunnel eens 89% oneens 11 1688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1