Mosselloop wederom 361 sport Dressuurrijders werken toe naar apotheose Annelore Willeboer wint in Nieuwiand Nieuwe zege Sranang Punt voor Delta en Verbrugge ATLETIEK Pascal van Troost gaat er als een haas vandoor in de Mosselloop in Burgh-Haamstede. Wim Nieuwkerk pakt echter de overwinning. maandag 15 november 2010 door Lucien Roelandt nieuwvliet - Als de voortekenen niet bedriegen, ligt er een spannen de finale om de Zeeuwse dressuur- titel in het verschiet. Op de eerste selectiewedstrijd voor de klasse M en Z, zaterdag in manege Hippo d'Or in Nieuwvliet, kwamen al en kele verrassende winnaars uit de bus. Bovendien was in de door de Haringruiters gehouden wedstrijd het niveau hoog en de krachtver houding gering. In M2 liet Natasja van Drongelen de gedoodverfde favorieten Wima Salm en de regerende oudoor kam pioene Emily Wiskerke verrassend achter zich. Met de overwinning in Zi verwees Lucie Louws alle voorspellingen naar het rijk der fa belen. Met een fraai gereden proef zette Van Drongelen met de vosruin Vi valdi in M2 meteen de druk op de ketel. De dierenartsassistente uit IJ- zendijke reed de mooi bergop waarts en met veel schwung door de baan gaande Rubiquil-zoon naar een totaal van 65,33 procent. De combinatie bleef hiermee per- fectioniste Salm met de door de spanning wat foutjes makende San Remo-zoon Arrivederci bijna een procent voor. Wiskerke reed met de vosruin Aristocraat een wisselende proef. Een aantal hoogtepunten werd door de amazone uit Kapelle met de Tango-zoon afgewisseld door enkele grove fouten, waardoor het percentage bleef steken op 63,33. Mascha Boone behaalde met Aphrodithe dezelfde score. „Dit had ik beslist niet verwacht", was de eerste reactie van Van Dronge len. „Toen ik de startlijst zag, dacht ik wat moet ik daar gaan doen. Ik kan net zo goed thuis blij ven. Maar Vivaldi liep geweldig. Een overwinning die ook goed is voor mijn zelfvertrouwen." Lucie Louws had zich met Zion geen betere rentree kunnen wen sen. De ruin raakte ruim een jaar geleden ernstig geblesseerd. Na en kele operaties en revalidatie maak te de Rubiquil-zoon weer voor het eerst zijn opwachting in de wed- strijdring. Hij pakte zijn oude ni veau meteen op. De Middelburgse combinatie liet mooie dingen zien, waardoor de teller opliep tot 64,26 procent, tweeënhalf procent meer dan Peter Klaasse met de met veel afdruk door de baan gaande Cab- chon-zoon Zephyr. In de klasse Z2 stuurde Santoucha van der Meij de ruin Caruso met 74,70 procent naar een overwinning. De combi natie uit Dreischor bleef Jeanine Nieuwenhuis met Valencia slechts kwart procentje voor. Met de score van 66,5 procent werd de zege in Ml een prooi voor Dinja van Liere met de Rhodioumdochter Wita. door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - Met sport van goed niveau, een grote deelname en spannende barrages mocht de organisatie van de springwedstrijd van de PSV Wal cheren zaterdag op een geslaagd evenement terugkijken. Annelore Willeboer moest met de ruin Taxi Buuron Largo in de bar rage van Z als eerste in de ring. In de hoogste versnelling stuurde ze de Laptop-zoon in de snelle tijd van 37.78 seconden naar de finish. De combinatie kreeg echter wel een springfout aan de broek. Een foutje waarvan de drie achtervol gers niet profiteerden. WUma Stouten bracht River- woods de zege nog wel even in ge vaar. Voor de amazone uit Seroos- kerke en de Garanco-zoon leek er geen vuiltje aan de lucht, maar de combinatie kreeg met de finish in zicht een pechfoutje aan de broek en eindigde met de tijd van 38.28 op de tweede stek. Annelore Willeboer: „Largo is een heel fijn paard om te rijden. Hij heeft veel vermogen en is super voorzichtig. Hij wil geen fout ma ken. Maar je ziet het, een pechfout je is zo gemaakt, al had ik vandaag geluk dat Wilma ook tegen een foutje aanliep. Dat geluk moet je als springruiter zo af en toe eens hebben om te winnen." Met een van spanning zinderende barrage kregen de 23 combinaties die zich voor de beslissende ronde van de klasse L hadden geplaatst het publiek op de banken. Snel, sneller, snelst, dat was de pas vijftienjarige uit Oudelande Jane van Eijzeren met de schimmelmer rie Dame Blanche. Het verschil tus sen de winnaar en het nummer zes. Martin de Kroo met Troela Bella K, bedroeg nog geen twee se conden. In een bloedstollende rit joeg Jane van Eijzeren de Clinton-dochter Dame Blanche in 33.14 over de ob stakels. In een alles-of-niets rit pro beerde Kim Huige met Melite Alt air haar clubgenote Jane van Eij- zen nog van de zege af te houden. Maar de amazone uit Nisse moest met Malito de Reves-zoon met de tijd van 34.31 genoegen nemen met de tweede stek. eindhoven - De zaalvoetballers van FM Sranang waren ook in de uitwedstrijd tegen CFE/VDL Groep 3 goed voor een overwin ning, de vierde op rij alweer. In Eindhoven was de Goese hoofd klasser met 2-6 te sterk voor de nummer tien van de ranglijst. Bij rust was het al 1-3. Steven Fitsch had met vier doel punten een belangrijk aandeel in de overwinning. Salim Sandee en Ugur Kahveci scoorden elk eenmaal. Pascal van Troost leidt de dans in de Mosselloop. Wim Nieuwkerk is aangewezen tot achtervolgen, maar hij zou de door Joop van den Oudenhoven sluiskil - De driebanders van Delta/Fast Bouwservice en Garage Verbrugge Hyundai speelden in de eredivisie gelijk met 4-4. Delta deed dat in Vlaardingen tegen TO- W.NL/MCR en Verbrugge in ei gen huis tegen Dekker Keukens. Voor Verbrugge was duidelijk spra ke van een winstpunt. Voor Delta leek het eerder puntverlies, al toon de teamcaptain Jan Kikken zich niet ontevreden. „We spelen hier gelijk tegen een heel sterke tegen stander. Uit dat oogpunt gezien is het een goede prestatie. Eddy Lep- pens verliest van een hele goede Eddy Merckx, die ook nog een se rie van veertien maakt. En Jean Paul de Bruijn van een sterke Da ve Christiani, die gemiddeld bijna twee speelt." Dat de tegenstanders sterk voor de dag kwamen, valt niet te ontken nen. De weerstand van de Delta kopmannen was echter gering. De oogst moest opnieuw van de bor den drie en vier komen. Peter de Backer hield met behulp van een serie van twaalf de Fransman Ri chard Bitalis in bedwang. Glenn Hofman was tegen de Italiaanse Nederlander Emilio Sciacca ander maal uitstekend op dreef Zijn moyenne bedroeg 1,923. Behoudens de topploegen Van Donge&De Roo en Crystal Kelly zijn de krachtsverschillen in de ere divisie uiterst klein en moet Delta/Fast evengoed naar onderen als naar boven kijken. Voor Garage Verbrugge luidt handhaving als de vies. Tegen Dekker Keukens was de hoop gericht op één punt en dat kwam er ook dankzij Kees Wit- tens. Na een koude start versloeg hij ruimschoots Hans van der Wurf Ronny Daniels hield John Tijssens er met één punt verschil onder. De teamgenoten in de Belgische tweede klasse maakten een span nend duel van, waarin Tijssens de kans op de gelijkmaker en daar mee teamwinst vergooide door in de nabeurt de acquitstoot te mis sen. Tijssens is een bijzondere speler om naar te kijken. Op de tafel wis selt hij in hoog tempo de fraaiste stootbeelden af met de onmogelijk ste missers. Op zijn stoel kijk je naar een mimevoorstelling mét ge luid. Elk gelukt en mislukt punt gaat vergezeld van verbale en non-verbale uitingen van zijn ge zicht en lichaam. Sport en emotie verenigd in een fraai kijkspel, waar van het publiek kan meegenieten. Genieten konden de toeschouwers bij de partijen van Henk Habraken en Martin Spoormans alleen van de tegenstanders. De thuisspelers kwamen geen moment in hun spel en gingen kansloos ten onder. Teamcaptain Spoormans na zijn nederlaag tegen landgenoot Jozef Philipoom: „Het was slecht. Ik had geen gevoel en was teveel bezig met Kees (Wittens) op de andere tafel. Ik wist dat hij ging winnen en we toch een punt zouden heb ben. Ik was niet scherp genoeg." SPQf) T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74