sport 133 komt te laat Nipte zege nerveus Tjoba Vlissingse hockeysters werken aan herstel: 7-3 Volleybalteams WS blijven winnen Overwinning voor reserves De Stormvogel maandag 15 november 2010 'Ik heb de spelers voorgehouden de rust te bewaren en op balbezit te spelen. Ze deden precies het tegenovergestelde' De Schelde-trainer Bas Wesdorp door Aector Dooms - vlissingen - De waterpoloderby tussen De Stormvogel en De Schel de kreeg zaterdag in Vlissingen bijna een verrassende wending. Met nog één minuut en 36 secon den te spelen stond een riante 2-6-voorsprong voor de Terneuze- naren op het scorebord. De Vlissin- gers zetten aan voor een slotoffen- sief maar strandden op één treffer (5-6) van De Schelde. Coach Sjaak Leijnse van De Storm vogel verbeet na afloop de teleur stelling en keek vooral terug naar de eerste periode, toen zijn ploeg voor Sinterklaas speelde. „We heb ben twee doelpunten weggeven. Hier word ik pissig van." Leijnse had gelijk. Bij de eerste te gentreffer was er een misverstand bij het nemen van een vrije bal, waarvan Ivar lansen-van Roosen daal dankbaar profiteerde. Het tweede tegendoelpunt (de 1-4) was een enorme blunder waar geen speler van De Schelde aan te pas hoefde te komen. ]asper Rou- wendal speelde terug op zijn doel man Bob Willemse, maar zag tot zijn verbazing de bal over diens graaiende handen tegen het net gaan. Leijnse was niet mals met zijn kritiek op zijn doelman. „Bob doet dit vaker. Hij wil steeds die bal. Hij denkt dan nog te kunnen scoren. Hij lachte er nog om ook." Wellicht wist de doelman zich geen houding te geven. De thuisclub startte goed, kreeg een strafworp, maar lordy de Nood schoot die tegen de lat. Aan de andere kant schoot Ivar lan sen-van Roosendaal na een misver stand in de Vlissingse verdediging De Schelde naar 0-1. De Stormvo gel antwoordde meteen via Mar- tijn Mechielsen op aangeven van De Nood. De Vlissingers leden daarna te snel balverlies door slech te passes. De Schelde gebruikte zijn ervaring en kwam door Sven Schieman uit een overtalsituatie en een strafworp van Niek Kamp man op 1-3. Daarna werd het 1-4 door het al genoemde eigen doel punt van Rouwendal. In de tweede periode scoorde Kampman uit een overtal 1-5. De Vlissingers hadden pech met een schot van Chris van de Draai te gen de onderkant van de lat. In de derde periode gebeurde er weinig en leek De Schelde de wedstrijd onder controle te hebben. Dat was gezichtsbedrog. In de laatste perio de schoot Robin luranek zijn ploeg naar 2-5, waarna Leon de Blaey, die de eerste twee periodes keepte, voor de 2-6 tekende. Daar na scoorde Martijn Mechielsen uit een strafworp, schoot Lennart Swennen onberispelijk raak en maakte luranek met een prachtige achterwaartse beweging de 5-6. In de resterende negentien seconden bleef De Schelde in balbezit. „Het had geen minuut langer moe ten duren, want dan hadden wij nog gewonnen", zei een Vlissingse supporter. „Deze groep jonge spe lers van achttien en negentien jaar ligt achter op De Schelde, maar over drie jaar moeten we ook zo ver zijn. Belangrijk is dat ze erva ring in deze klasse opdoen", con cludeerde de coach van midden moter De Stormvogel. De Stormvogel-De Schelde 5-6. Eer ste periode: 3. Ivar Jansen-van Roosen daal 0-1, Martijn Mechielsen 1-1,4. Sven Schieman 1-2, Niek Kampman 1 -3 (strafworp), Jasper Rouwendal 1 -4 (e.d.). Tweede periode: 8. Niek Kamp man 1-5. Derde periode: 1-5. Vierde periode: 16. Robin Juranek 2-5,18. Leon de Blaeij 2-6, Martijn Mechielsen 3-6 (strafworp), Lennart Swennen 4-6, 19. Robin Juranek 5-6. Aantal toeschou wers: 70 vlissingen - De waterpoloërs van De Stormvogel 2 deden goede za ken door thuis met 10-8 te win nen van SBC2000 2. De Stormvo gel 3 verloor met 3-5 van DIO 2. De Stormvogel vrouwen wonnen hun eerste wedstrijd van het sei zoen door Aquamigos 2 te ver slaan: 4-3. De Stormvogel 2-SBC2000 2 10-8: De Stormvogel 2 kwam in de tweede periode op 5-0, maar raak te toen de kluts kwijt. Na de 5-3 sloegen de Vlissingers een nieuwe bres (8-3) en konden toen de wed strijd rustig uitspelen. De Stormvogel 2: Pim Bekkers, Jaap Bovendorp, Frank Leijnse en Cheyenne van Berkel allen 2, Ad van't Westende en Dennis van de Ketterij 11. Vrouwen. De Stormvogel-Aqua- migos 2 4-3. De Vlissingse vrou wen kwamen op voorsprong, maar zagen de bezoekers daarna drie keer op rij scoren: 1-3. In de derde periode kwam de ploeg te rug tot 3-3 waarna in het vierde kwart de winnende treffer werd gemaakt. Scores De Stormvogel: Lois van de Berg 2, Lilianne Sole en Astrid Assink 1 maal. door Peter Snelders hulst - In de derde klasse van de hockeycompetitie herstelden de vrouwen van Vlissingen zich knap van .een mindere periode. De ploeg versloeg Udenhout met 7-3. De Vlissingse mannen moesten in de vierde klasse in de laatste mi nuut het hoofd buigen voor Ra pid. Ook de vrouwen van Rapide gingen in de slotfase onderuit. Vrouwen. Tweede klasse. Rapi- de-Etten-Leur 2-3 (1-0): Een ster ke start resulteerde al na zeven mi nuten in een voorsprong voor Ra pide door Elianne Totté. Daarna had de Hulster ploeg een over wicht, maar verzuimde afstand te nemen. Daarin slaagde het pas tien minuten na rust via Stepha nie van Haperen. Zeven minuten voor tijd begon het doemscenario. In de 63e minuut werd het 2-1 en twee minuten later viel de 2-2. Ra pide kreeg nog een kans, maar de treffer viel aan de andere kant, 2-3. Vrouwen. Derde klasse. Vlissin- gen-Udenhout 7-3 (2-2): Een moeizame eerste helft werd afge sloten met 2-2. Ondanks een voor sprong (doelpunt Brechtje de Schipper) kon Vlissingen geen stempel op de wedstrijd drukken. Het kwam zelfs met 1-2 achter. Tien minuten voor de pauze zorg de Merel de Kam voor de 2-2. Een donderspeech van coach Rinske de Visser zorgde ervoor dat Vlissin gen binnen twintig minuten uit liep naar 5-2 door een hattrick van Brechtje de Schipper. Een strafbal van Merel de Kam zorgde voor 6-2. Na de 6-3 legde Frederique van Amersfoort de eindstand vast. Mannen. Vierde klasse. Vlissin- gen-Rapid 3-4 (2-2): Vlissingen knokte voor wat het waard was te gen het hooggeklasseerde Rapid. Dat bleek niet genoeg, want in de laatste minuten scoorden de bezoe kers 3-4. Al in de vijfde minuut was Vlissingen op 1-0 gekomen door Boudewijn Jagers. Nadat Ra pid de gelijkmaker had gescoord liet Jagers uit een strafcorner 2-1 noteren. Voor de rust werd het nog 2-2. In de tweede helft nam Rapid de leiding, maar via Frank de Smidt kwam Vlissingen op gelij ke hoogte. De thuisploeg verdien de een punt, maar zag dat drie mi nuten voor tijd alsnog aan zich voorbij gaan. door Peter van Kouteren middelburg - Beide standaard teams van volleybalclub WS'92 deden in de promotieklasse B weer goede zaken. De mannen handhaafden zich door een 3-1-ze- ge op OKK'70 aan de leiding. De vrouwen bleven door een 0-4-ze- ge bij Jola/Olympus in het spoor van koploper Forza. Een onfortuin lijk BOK capituleerde na een uit stekende start in een vijfsetter te gen Krimpen (2-3). De mannen van Mytilus kregen in de regiodivi sie met 4-0 klop van de tweede keus van Krimpen. City Bril/Krimpen 2-Mytilus 4-0 (25-12, 25-21. 25-15, 25-14): Voor Mytilus dreigt een zwaar seizoen. De Goese ploeg kwam maar net aan zes spelers en bleef vooral pas send in gebreke. Daardoor kon de aanval nauwelijks in stelling wor den gebracht. Slechts in de tweede set konden de Zeeuwen een beetje tegenstand bieden. WS'92-OKK'70 3-1 (25-18, 24-26, 25-17, 25-21): Tegen het hoog ge klasseerde OKK'70 maakten de Vlissingse mannen vooral na onno dig verlies in de tweede set het ver schil. De thuisploeg herpakte zich, schakelde terug op degelijk en ver trouwd spel en nam daarmee het initiatief Dat resulteerde in twee opeenvolgende setzeges waarop niets af te dingen was. BOK-City Bril Krimpen 2-3 (25-21, 25-13, 15-25, 23-25, 12-15): Een wedstrijd met twee gezichten, die een zuur eind kende voor de thuisploeg. BOK begon sterk en denderde in de eerste twee sets over Krimpen. Blessures van Mar- jet Westveer en Anne Meeuwsen gooiden roet in het eten. BOK was van slag, verloor de vierde set nipt en trok ook in de laatste set aan het kortste eind. Jola/Olympus-WS'92 0-4 (10-25, 21-25,17-25,17-25): Vanuit een pri ma verdediging en met een goede pass nam WS'92 het initiatief De Vlissingse vrouwen verpulverden onder leiding van Stephanie van der Eijk de thuisploeg in de eerste set en stuitten daarna op iets meer tegenstand. Echt in de problemen kwam WS'92 geen moment. door Roeland van Vliet goes - Kort voor rust gooide Tjo- ba-trainer Chris van Put twee keer zijn aantekeningenboekje op de grond. Woest was hij. De stoom kwam uit zijn oren vanwege het slordige spel van zijn achttal én de al te nadrukkelijk aanwezig arbi ters. Ook de tweede helft was een martelgang voor hem. Toch zag hij na zestig minuten, met de stand 23-20 op het bord, weer een licht puntje: „Als we met zulk spel en scheidsrechters van dit niveau toch nog winnen, biedt dat per spectieven." Van Put vond dat Tjoba in de eer ste helft al afstand had moeten ne men van Nieuwerkerk. Maar het stond na dertig minuten 9-9, na tussenstanden van 3-1 en 3-6. „We maakten veel fouten in onze orga nisatie en kozen voor de verkeerde oplossingen", zei de trainer, die al voor rust demonstratief vier spe lers liet warmlopen. Uiteindelijk zou geen van hen erin komen. Van Put vermoedde dat het matige spel door de nervositeit kwam, vanwege het begin van de zaal competitie. „In een time-out heb ik nog gezegd: ik weet dat jullie goed kunnen korfballen, jullie we ten dat zelf ook... waarom dan die spanning?" Maar het lukte Tjoba maar niet te ontspannen. Vooral het vak van Dirk-Jan Westmaas, Dennis Broer- se, Esther van Boven en Esmee Walraven had het moeilijk. Het kwartet scoorde moeizaam en kreeg in de verdedigingen te veel treffers tegen. Met name de tegen stander van Broerse was niet af te stoppen. Westmaas had Broerse beter moeten steunen, vond Van Put. En scheidsrechter Dennis Plantinga en grensrechter Sjoerd Sanderse, beiden afkomstig uit Middelburg, hadden volgens hem minder strafworpen moeten uitde len aan de Nieuwerkerk-speler. Desondanks waren de straf worpen - liefst zestien - eerlijk ver deeld: acht voor beide teams. Een feit was dat het arbitrale duo daar door een hoofdrol opeiste in het eerste zaalduel van Tjoba. Pas in het slot van de wedstrijd korfbalde Tjoba net iets beter dan het achttal uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Tien minuten voor tijd bracht Westmaas het verschil voor het eerst op drie doelpunten: 19-16. Vier minuten later zorgde vakgenote Esther van Boven voor de 20-16. In de resterende tijd con solideerde de thuisploeg die voor sprong. Opvallend waren de optre dens van Johanneke Vleugel en Manon Braam. Beiden deelden nauwelijks in de malaise en scoor den drie keer. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Marcel de Dreu 5, Johanneke Vleugel en Manon Braam 3, Dennis Broerse, Esmee Walraven 2, Esther van Boven 1 De teamgenoten Dirk-Jan Westmaas (links) en Dennis Broerse proberen bei den de bal te bemachtigen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71