Shani Davis gaat gewoon Sombere toekomst volleybalsters 281 sport Joziasse haalt limiet Supertalent Shani Davis blijft schaatsen op zijn manier en is zijn Nederlandse concurrenten daardoor de baas. Li Jiao wint Pools Open Sijsling verliest finale challenger EK-titel freestyle surfer Ruyssenaars Twee keer zilver voor Wammes Politie doorzoekt woning Popovitsj SCHAATSEN Er werd dit weekende geen enkele schaatser gediskwalifi ceerd vanwege de zogenaamde Dr. Bibberregel. Die stelt dat een schaatser op het rechte eind niet met zijn schaats over de middenlijn mag komen. maandag 15 november 2010 WARSCHAU Tafeltennisster Li Jiao heeft in War schau het Poolse Open op haar naam geschreven. De Nederlandse versloeg in de eindstrijd de Spaan se Yanfei Shen met 4-1. In de halve finales was Li Jiao te sterk voor de Roemeense Daniela Dodean. In die partij kwam ze met 1-2 in games achter, maar vervol gens was de Nederlandse duidelijk de betere. Landgenote Li Jie bleef in de derde ronde van het evenement dat on derdeel uitmaakt van de ITTF Pro Tour steken. AKEN De Nederlandse tennisser Igor Sijs ling is er niet in geslaagd het chal- lengertoernooi van Aken op zijn naam te schrijven. Sijsling verloor in de finale van de Duitse Jamaïcaan Brown: 3-6 6-7 (3). De 23-jarige Amsterdammer won vorige week het toernooi van Eckental. Sijsling trok zijn goede vorm door in Aken. Sijsling stond zaterdag in de halve finale van het enkelspel tegenover de Belg Bemel- mans. De Nederlander overleefde tegen zijn dubbelpartner twee matchpoints: 6-7 (5) 6-2 7-6 (8). SIX FOURS LES PLAGES De Nieuwerkerkse freestyle surfer Tim Ruyssenaars is gisteren in Frankrijk Europees kampioen on der de zeventien jaar geworden. De veertienjarige Schouwenaar liet in badplaats Six Fours les Plages drie Franse surfers achter zich. Eerder dit jaar won Ruyssenaars al de wedstrijd in de European Free style Prokidstour bij de Brou- wersdam en eindigde hij op de vijf de plaats tijdens het Nederlands kampioenschap. STUTTGART Jeffrey Wammes heeft bij de we reldbekerwedstrijden turnen in het Duitse Stuttgart twee zilveren medailles veroverd. De Nederlan der eindigde in de finale van het onderdeel sprong met 15,925 pun ten als tweede achter de Roemeen Marius Daniel Berbecar (15,937). Bij de kwalificaties werd Wammes ook al tweede achter Berbecar. Op het onderdeel rek deelde hij de tweede plaats met de Fransman Gael da Silva. Beiden turners kre gen 15,175 punten. De zege ging met 15,900 naar de Duitser Boy. ROME De Italiaanse politie heeft deze week het huis van de Oekraïense wielrenner Jaroslav Popovitsj in Toscane doorzocht. Dat meldt de krant Gazzetto dello Sport. Agen ten zouden diverse producten uit de woning hebben meegenomen voor onderzoek. Popovitsj heeft eerder deze maand getuigd in de zaak rond zevenvoudig tourwin naar Lance Amstrong. Hij maakte sinds 2005 deel uit van wieier- teams waarbij de Amerikaan actief dan wel passief betrokken was. Shani Davis in actie op de 1500 meter. door René Banierink DEN HAAG/TOKIO - De Nederland se volleybalsters hebben het WK in Japan afgesloten op de elfde plaats. Dat was een vice-Europees kampioen onwaardig, maar zorg wekkender is dat de oorzaak, een te smalle basis, ook voor de (na bije) toekomst niet zo heel veel verbetering belooft. Vier jaar geleden sloot het Neder lands team het WK volleybal ook af tegen Cuba. Toen verloor een ge demoraliseerd Oranje kansloos met 3-0, gisteren won het team van Avital Selinger met 3-0. Dat lijkt dus een verbetering. Maar toen ging het om de zevende plek, nu om de elfde positie. En dat was ook aan de gezichten van de Ne derlandse speelsters af te zien. Er was even de vreugde over de zege. over de wederopstanding nadat za terdag opnieuw een bittere 3-2-ne- derlaag was geleden tegen Polen. Maar er was vooral oók het besef en de teleurstelling dat het WK be paald niet had gebracht wat ze er van verwacht hadden. Dat was een terecht gevoel. Im mers, Nederland reisde als de vice- kampioen van Europa naar Japan. Maar aan het eind van de rit ein digden er maar liefst zes Europese teams boven die van bondscoach Selinger. Zevende op een EK, dat zou bestempeld zijn als een com plete afgang. Oranje kon niet met de ideale ba- sisploeg aantreden. Spelverdeelster Kim Staelens was er wel, inclusief haar enkele maanden oude doch ter en haar moeder als oppas, maar was vanzelfsprekend verre van topfit. Daarnaast was Debby Stam, een solide passer en aanval- ster, met rugklachten in Neder land achtergebleven. Wat overbleef was een ton aan rou tine met de opgetelde interlandja ren van Caroline Wensink, Janne- ke van Tienen, Chaine Staelens en vooral record international Ingrid Visser als basisspeelsters en Fran- cien Huurman en Alice Blom als stand-ins. Dat het resultaat in Japan toch te genviel, had vooral te maken met de veel te smalle basis aan top- speelsters in Nederland, met name op de positie van spelverdeelster en passer/loper. Met het wegval len van Kim Staelens (ook al geen natuurtalent) moest ineens Laura Dijkema in een jaar tijd klaarge stoomd worden voor een taak waarop ze (nog) niet berekend was. Nog hoger is de nood op de passer/loper plek. Chaine Staelens is fysiek een zeer kwetsbare speel ster waarvoor een toernooi als het WK ook dit keer te lang bleek. Echt goede vervangers voor haar waren er niet. En niemand moet er aan denken wanneer diagonaal en aanvoerder Manon Flier iets overkomt. Dat biedt weinig hoop, zeker met de kwalificatie voor de Olympische Spelen voor de deur. foto Vincent Jannink/ANP B^aagss^SiiiwiiiMiMuwfciiiüM ..mil urn 1112 middelburg - Giel Joziasse heeft zich geplaatst voor de J20 van Texel, een ultraloop die volgend jaar op tweede paasdag op het waddeneiland gehouden wordt. De Goese atleet finishte gisteren in Deventer in een kwalificatie wedstrijd over honderd kilometer binnen de benodigde tien uur: 9 uur en 10 minuten, loziasse bëeindigde de wedstrijd ais twee de. Zijn vrouw Anita Joziasse haal de de streep niet. Ze had te veel last van de peesplaat in haar voet en stapte na 75 kilometer uit. Zij gaat volgend jaar in de Zestig van Texel van start, waarvoor geen li miet is gesteld. In Zoetermeer werd Middelburger Wim van Sparrentak in 52.55 twee de in de Dotterbloemloop, een wedstrijd over 15 kilometer. Ma rius Besuyen noteerde 1.01.35, John Guequièrre 1.05.21.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66