321 sport Strafworpen kleuren duel Tjoba Golfster Van der Graaff wordt achttiende op Women's Indian Open Overgangsklasser Tjoba heeft de eerste wedstrijd van het zaalseizoen gewonnen, maar goed was het spel van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen allerminst. Zweistra op weg naar halve finale van NK Bruijnzeel/Pleijte winnen mixeddubbel Coozen derde in libre derde klasse De Stene Brug klimt naar zesde plaats 's Lands Welvaren slordig met winstkans Fitsch leidt Sranang naar vierde zege op rij maandag 15 november 2010 TJOBA«N!EUWERKERK 23-20 Elf van de 43 doelpunten kwamen voort uit strafworpen. Er werden er ook nog vijf gemist: twee door Tjoba, drie door Nieuwerkerk. WORMERVEER Dressuuramazone Thamar Zwei stra is goed op weg zich met twee paarden te plaatsen voor de halve finales van het NK indoor. In Wor- merveer reed ze gisteren in de eer ste voorronde Hexagons Zodinde met een score van 68,5 procent naar de tweede plaats in de klasse ZZ Zwaar. Met Zorion werd ze in de ZZ Licht derde met 65,1 procent. GOES Bij het Drukkerij Herselmantoer- nooi in Goes hebben tennissers Chantal Bruijnzeel en Sander Pleij- te het gemengddubbel 5 gewonnen. Dankzij de winst op Joke Ganse man en Nigel de Marco (9-4) eindig den ze als eerste in de poule. In het vrouwendubbel 5 waren Joke Ganseman en Erica Smits overdui delijk de sterksten. Zij wonnen alle vier poulewedstrijden. OOSTERLAND Het persoonlijk kampioenschap libre derde klasse poule noord is zaterdag in Cafetaria Neffen d'Eule gewonnen door Ad van der werf van Windenburg uit Noordgouwe. Tweede in Oosterland werd Jaap Joppe van De Poedel en als derde eindigde de enige Bevelander in de finale, André Goozen uit 's Gra venpolder. SPRUNDEL De driebanders van De Stene Brug wonnen zaterdag hun uitwedstrijd in de derde divisie. Het werd in Sprundel 2-6 tegen Aartsbouw 3. De Stene Brug staat nu zesde. Edwin Geluk was bij de bezoekers de man van de match. Met een ge middelde van 0.750 kun je thuisko men. Piet Koek vond in Jan Vergou wen zijn meerdere. Arjo Hollestel- le en Ad Menheere wonnen wel. KWADENDAMME Het driebandenteam van 's Lands Welvaren verspeelde in de tweede divisie de kans op een overwin ning tegen Business8cFun uit Delft. Het werd 4-4. Jaap Hameling en Ronny van Geyt wonnen hun par tijen. Rinus Pankow en Luc Peeters verloren. De laatste slaagde er niet in een voorsprong van twintig pun ten vast te houden. EINDHOVEN De zaalvoetballers van FM Sranang waren ook in de uitwedstrijd te gen CFE/VDL Groep 3 goed voor een overwinning, de vierde op rij alweer. In Eindhoven was de Goese hoofdklasser met 2-6 te sterk voor de nummer tien van de ranglijst. Steven Fitsch had met vier doelpun ten een belangrijk aandeel in de ze ge. Salim Sandee en Ugur Kahveci scoorden elk eenmaal. Westmaas had Broerse beter moe ten steunen, vond Van Put. En scheidsrechter Dennis Plantinga en grensrechter Sjoerd Sanderse, beiden afkomstig uit Middelburg, hadden volgens hem minder straf worpen moeten uitdelen aan de Nieuwerkerk-speler. „Als die tegen stander van Dennis voor de door loopbal probeerde te gaan, zorgde hij er altijd wel voor dat hij even contact had met Dennis. De scheidsrechters zagen daar dan meteen een strafworp in. Nieuwer kerk kreeg veel makkelijker stip pen dan wij." Desondanks waren de straf worpen - liefst zestien - eerlijk ver deeld: acht voor beide teams. Een feit was dat het arbitrale duo, dat ook nog bijzonder veel vrije worpen aan de teams gaf, daar door een hoofdrol opeiste in het eerste zaalduel van Tjoba. „Ze zijn heel bepalend geweest, juist om dat Tjoba en Nieuwerkerk zo aan elkaar gewaagd waren", zei Van Put. Pas in het slot van de wedstrijd korfbalde Tjoba net iets beter dan het achttal uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Tien minuten voor tijd bracht Westmaas het verschil voor het eerst op drie doelpunten: 19-16. Vier minuten later zorgde vakgenote Esther van Boven met een weifelend schot (ze liep zelfs voor ze de bal lanceerde) voor de 20-16. In de resterende tijd consoli deerde de thuisploeg die voor sprong. Opvallend waren de optredens van Johanneke Vleugel en Manon Braam. Beiden deelden nauwelijks in de malaise en scoorden drie keer. Braam had zich niet eerder zo nadrukkelijk laten zien. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Marcel de Dreu 5, Johanneke Vleugel en Manon Braam 3, Dennis Broerse, Esmee Walraven 2, Esther van Boven 1 door Roeland van Vliet GOES - Kort voor rust gooide Tjo- ba-trainer Chris van Put twee keer zijn aantekeningenboekje op de grond. Woest was hij. De stoom kwam uit zijn oren vanwege het slordige spel van zijn achttal én de al te nadrukkelijk aanwezig arbi ters. Ook de tweede helft was een martelgang voor hem. Toch zag hij na zestig minuten, met de stand 23-20 op het bord, weer een licht puntje: „Als we met zulk spel en scheidsrechters van dit niveau toch nog winnen, biedt dat per spectieven." Van Put vond dat Tjoba in de eer ste helft al afstand had moeten ne men van Nieuwerkerk. Maar het stond na dertig minuten 9-9, na tussenstanden van 3-1 en 3-6. „We maakten veel fouten in onze orga nisatie en kozen voor de verkeerde oplossingen", zei de trainer, die al voor rust demonstratief vier spe lers liet warmlopen. Uiteindelijk zou geen van hen erin komen. Van Put vermoedde dat het matige spel door de nervositeit kwam, vanwege het begin van de zaal competitie. „In een time-out heb ik nog gezegd: ik weet dat jullie goed kunnen korfballen, jullie zelf weten dat jullie goed kunnen korf ballen... waarom dan die span ning?" Maar het lukte Tjoba maar niet te ontspannen. Vooral het vak van Dirk-Jan Westmaas, Dennis Broer se, Esther van Boven en Esmee Walraven had het moeilijk. Het kwartet scoorde moeizaam - de af standsschoten vielen nauwelijks binnen - en kreeg in de verdedigin gen te veel treffers tegen. Met na me de tegenstander van Broerse -was niet af te stoppen. Hij schoot De teamgenoten Dirk-Jan Westmaas (links) en Dennis Broerse proberen beiden de bal te bemachtigen. zuiver vanaf tien meter en had foto Willem Mieras een dodelijke doorbraak. GURGAON - Marjet van der Graaff, de uit Tholen afkomstige golfster, is zaterdag knap als achttiende geëindigd tijdens de Women's In dian Open in Gurgaon. Na drie rondes van 73 slagen eindigde ze op 3 boven par. De Engelse Laura Davies won met 3 onder par. Voor Van der Graaff (28) is het één van haar betere resultaten op de Ladies European Tour, waar ook het toernooi in India deel van uitmaakte. Dit jaar deed ze het al leen beter tijdens het Suzhou Taihu Ladies Open in China. Ze werd daar twaalfde. In 2009 zette ze topresultaten neer in Oosten rijk (zevende) en Dubai (vijftien de). Met haar gedeelde achttiende plek verdiende Van der Graaff bijna Marjet van der Graaff 3000 euro. Met 16.717 euro. staat ze nu 95e op de inkomenslijst. Ze deed aan achttien toernooien mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56