Openbaar deel loswal blijft wellicht mm jj| W st&L H 0jpJI M PPOPlI ■éh %s> 1*1 H I w8 BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 14 SCHORE Gemeenten en provincie zoeken naar manieren om voorziening te redden Kwaliteitskeuring, maar het oog krijgt de grootste portie almanak Tip? redactie@pzc.nl Hersens Dronken Pool rijdt weg na aanrijding Automobilist laat meisje gewond achter Haasje gered maar auto geheel vernield Maandag 15 november 2010 Boekje wil ouders beter leren omgaan met spraakproblemen Iedereen doet alles bij de Kunstvrienden Goes Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl HB59H door Mieke van der Jagt schore - De openbare loswal Kaai 85 bij Schore kan zonder al te veel problemen openblijven. Na de plotse beslissing van het water schap om het openbare deel te slui ten, zijn de gemeenten Reimers- waal, Kapelle en de provincie on middellijk aan tafel geschoven. Bij alle drie de partijen wordt het gro te economische belang van een openbare loswal onderkend. Volgens Evert Damen, wethouder ruimtelijke ordening in Kapelle, hoeft het niet zo gek veel moeite te kosten om het openbare deel open te houden. „De zaak dient adequaat planologisch te worden geregeld", zegt Damen, „en er moe ten wat geluidsbeperkende maatre gelen worden genomen. Dat zal ze ker niet zodanig in de papieren lo pen dat het openhouden erop af zal ketsen. Een kaai waar alleen maar gelost en geladen wordt, geeft lang niet zo veel geluidsover last als bijvoorbeeld de scheeps werf verderop." De gemeenten hebben er wel enigszins begrip voor dat het waterschap een open bare loswal niet als een van de kerntaken beschouwt. De oplossing zal dus van de ge meenten moeten komen, als de wil bestaat om nog in het Kanaal door Zuid-Beveland te kunnen los sen. Damen legt uit dat dat niet kan door alleen de kade over te ne men van het waterschap en de zaak planologisch te regelen. „Op zo'n loswal moet goed toezicht worden gehouden. De kade moet beheerd worden, zodat iedereen niet zomaar van alles op de wal kan zetten. Het mag geen smokkel route worden van spullen die we helemaal niet willen hebben." De partijen onderzoeken nu of Kaai 85 kan worden verpacht aan de gemeenten of aan een derde partij die er brood in ziet om het beheer over de wal te voeren. Da men denkt aan een van de bedrij ven die werken aan het gesloten deel van de kade, die loopt van Schore tot aan Hansweert. Als ge meenten en provincie goed samen werken, kan de planologische klus redelijk snel geklaard zijn. Ook de geluidsbeperkende maatregelen kunnen nauwelijks een struikel blok vormen. Volgens Damen moet voor het ein de van dit jaar wel duidelijk kun nen zijn of en onder welke voor waarden het openbare deel van de loswal daadwerkelijk beschikbaar kan blijven voor schepen die bij Schore zaken willen doen. GOES - Het heet wel keuring, maar het is niet de Zeeuwse fokkersbonden de revue passé- te is. En dan staan de Zeelandhallen vol met ten te verdienen, maar voor de leek krijgen ze zoiets als een APK-keuring, waarbij minimale ren, zijn allemaal perfect in staat hun zware ta- dampende paarden, die zich beleefd laten be- allemaal een tien. Want het mag dan om kwa- normen worden gehanteerd. Werkpaarden ken uit te voeren. De keuring is bedoeld om oordelen op kracht, houding, gang en andere liteit gaan, het oog krijgt tijdens de najaars die bij de najaarskeuring van de samenwerken- te bepalen wie in zijn of haar categorie de bes- kwaliteiten. Ook op schoonheid vallen er pun- keuring de grootste portie, foto Willem Mieras ■HHSSgNMBSaMHKnBNMttNMMnHnnsgHHMaMnNNMNMHBaBMHaHHHMmaM^^ GOES De politie heeft zaterdagmiddag het rijbewijs ingenomen van een 35-jarige Poolse automobilist, die in Vlissingen een aanrijding had veroorzaakt. Nadat hij zich aanvan kelijk bereidwillig toonde om de zaak netjes te regelen, reed hij weg naar Goes. De politie zette hem ver volgens op de A58 aan de kant en liet hem blazen. Eenmaal op het po litiebureau bleek hij drie keer te diep in het glaasje te hebben geke ken. MIDDELBURG Een achttienjarige Middelburgse is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen ze in de Oos- terscheldestraat in haar woon plaats werd aangereden door een auto. Na de aanrijding stopte de be stuurder, maar toen het slachtoffer opstond reed hij hard weg. Het on geval gebeurde ter hoogte van de Piet Heinstraat. De fietsster kreeg geen voorrang. Bij de aanrijding liep ze meerdere blauwe plekken en pijnlijke armen en benen op. NfEUWDORP Een 20-jarige inwoner van Veere heeft zaterdagavond zijn auto total loss gereden op de Europa- weg-Oost vlakbij Nieuwdorp. De Veerenaar wilde uitwijken voor een overstekende haas, maar raakte bij die manoeuvre de controle over zijn voertuig kwijt. De auto kwam tot stilstand tegen een paal van de verkeerslichteninstallatie. De be stuurder kwam met de schrik vrij, de haas bleek zich uit de voeten te hebben gemaakt. Wouter (9) is bij het skaten hard op z'n hoofd gevallen. De schade leek mee te vallen en na een beker warme chocolademelk is hij lekker gaan sla pen. 's Nachts hoorde z'n vader een hoop gestommel in Wouters kamer. Toen hij ging kijken zag hij Wouter in een hoek van z'n kamer staan, gla zig voor zich uitkijkend. Z'n ouders maakten zich zorgen: is de klap toch harder aangekomen dan verwacht? Ze besloten hun zoon wakker te ma ken en hem enkele vragen te stellen. Feilloos wist Wouter te vertellen hoe hij heet, waar hij woont en zelfs hoe veel 100 min 8 is. Opgelucht ging ie dereen weer slapen. 's Ochtends bij het ontbijt vertelde moeder het voorval aan Wouter. Die kon zich er niks van herinneren. Toen ze vertelde dat hij zelfs midden in de nacht wist hoeveel 100 min 8 is, begon hij te glimmen: „Dan heb ik wel slimme hersenen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49