sport 135 'Synchroonfinale halen is mogelijk op het WK' op de stip PSV kan niet zonder Afellay maandag 15 november 2010 Dwight Baltus moet één stap terugdoen om er twee vooruit te kunnen maken. Op het synchroonspringen trainen Dwight Baltus en Rutger de Groot, die in Apeldoorn zijn thuisbasis heeft, nauwe lijks. Toch verwachten ze morgen op het jeugd-WK in Metz de finale te kunnen halen. „Daar voor moeten we bij de beste acht van de 25 koppels komen", weet Baltus. De twee zestienjarigen zien elkaar één a twee keer per week op een centrale training in Den Bosch. Maar ook dan trainen ze nauwelijks naast elkaar. „We bespreken eigenlijk per sms welke oefeningen we gaan doen tijdens een wedstrijd", vertelt Baltus. „En die oefenen we dan apart." Als ze dan voor een jury staan, lukt het hen redelijk goed identiek te springen. Baltus: „Vaak begin ik iets te hoog. Bij de tweede sprong compenseren we alle bei het verschil en dan zit hij weer net te hoog. En vanaf de derde sprong zit het dan wel goed." Op het wereldkampioenschap moeten ze een ver plichte oefening en keuze-oefening laten zien in de voorrondes. Als ze de finale halen, mogen ze nog een Ibrahim Afellay vertrekt tijdens de winterstop zo goed als zeker naar Barcelona. De middenvelder van PSV kan een contract tot medio 2016 teke nen bij de Spaanse topclub. door Jan Dagevos Volgens technisch manager Marcel Brands is de overgang van Ibrahim Afellay goed voor de uitstraling van PSV. In het verleden stapten spelers als Mark van Bommel en Phillip Co- cu ook al eens van PSV over naar Barcelona. Brands ziet in de trans fer van Afellay een bevestiging dat PSV goede spelers opleidt voor de absolute top, maar veel meer dan goodwill levert het de Eindhoven- se club niet op. Een nogal naïeve opmerking dus van de hoogste baas. PSV kan in elk geval de nodige mil joenen tegemoetzien vanuit Barcelo na? Dat valt nogal tegen. Het contract van Afellay loopt in 2011 af. Als hij tijdens de winterstop vertrekt, krijgt PSV nog een afkoopsom van zo'n drie miljoen euro. Vol gens internationale begrippen een koopje. Zeker als je bedenkt dat Afellay al vanaf zijn tiende bij PSV rondloopt. Wat gaat PSV met dat geld doen? Dat is onduidelijk. Volgens Brands heeft PSV deze zomer al ingespeeld op het vertrek van Afel lay door Atiba Hutchinson in te lijven. Als het aan Brands ligt wordt het bedrag dus niet geheel aangewend voor een nieuwe in vestering. Trainer Fred Rutten denkt daar overigens iets anders over. Hij ziet in Otman Bakkal meer de opvolger van Ibrahim Af ellay. Kan PSV eigenlijk wel zonder Afel lay? Vorig jaar vertrok Danko Lazovic in de winterstop bij PSV. Ook dat was een tussentijdse transfer van uit financiële overwegingen. Vol gens trainer Fred Rutten kostte dat PSV uiteindelijk wel de titel. Dat gevaar ligt nu weer op de loer. Afellay is een bepalende speler, ie mand met een individuele actie. Iemand die de ploeg bij de hand kan nemen en een wedstrijd in zijn eentje kan beslissen. Loopt er in Nederland nog een twee de Afellay rond? Nee. Aissati, destijds het maatje van Afellay bij PSV, leek ooit ook een gouden toekomst tegemoet te gaan, maar Aissati is onderweg blijven hangen en slijt nu zijn da gen bij Vitesse. Voor de Neder landse competitie is het vertrek van Afellay een kleine ramp. Het betekent dat de competitie verder aan kwaliteit inboet. foto's Ronald den Dekker keer een keuze-oefening doen. „In principe is die het zelfde als in de voorronde. Tenzij we zien dat onze concurrenten meer in huis hebben. Dan verhogen wij misschien onze moeilijkheidsgraad, maar dan lo pen we wel het risico dat de uitvoering minder net wordt." Het individuele toernooi van vrijdag heeft dezelfde opzet. Daarin denkt Baltus echter niet de finale te kunnen halen. Zijn persoonlijke puntenrecord staat sinds het laatste NK op 34,0. Voor een plek bij de bes te acht is waarschijnlijk een score van minimaal 38,0 nodig. „Zo'n hoog aantal heb ik nog nooit gehaald, dus maak ik me geen illussies." De Nederlands kampioen van 2009 was vorig jaar ook al dicht bij deelname aan het jeugd-WK. Toen miste hij de limiet op twee tienden. „Ik zat op 32,8, terwijl ik 33,0 moest hebben. Dit jaar was de limiet 34,0 en dat haalde ik precies." Het jeugd-EK liep hij eerder dit jaar mis vanwege een enkelblessure. „Zelf vermoed ik dat Victoria als dekmantel voor David Beckhams homoseksualiteitfungeert, maar hoe het ook zithij laat zijn wenk brauwen epileren, zijn nagels lakken, zich van top tot teen harsen én is daar altijd mee weggekomen. Met zo nfluwelen traptechniek krijg je zelfs notoire homofoben stil." Stylist Maik de Boer in Nu Sport. „Als één club buitenspelers heeft gehad, dan is het Ajax wel. Al leen zijn ze allemaal vroegtijdig weggestuurd. Of ze nu Lens, Elia of Amrabat heten. Ik ben niet bij die gesprekken geweest, dus daar kan ik niet over oordelen. Maar ergens is er dus iets fout gegaan." Oud-Ajacied Marc Overmars in de Pers. „Ik voel me niks te groot om reservedoelman van FC Twente te zijn, maar het is voor mij zeker een optie om bij een andere club te gaan keepen." Sander Boschker in De Telegraaf. „Volgend jaar zijn we de financiële dip waarschijnlijk te boven. Dat is een wereldprestatie. Die mensen verdienen eigenlijk een standbeeld." Ajax-trainer Martin Jol in De Telegraaf. „Ik heb het gevoel dat ik Ajax pijn doe. Dat ik mijn vrienden in de steek laat. Dat is geen fijn gevoel kan ik je vertellen. Maar op som mige momenten in je leven moet je sentimenten opzij schuiven. Dat heb ik nu gedaan." Ajacied Urby Emanuelson in Voetbal International. „Wat ik in de kliniek heb meegemaakt, wil ik nooit meer meema ken. Ik wil niet nog een keer op het land werken en varkens slach ten." PSV'er Jonathan Reis in Voetbal international. „Overtraind is hij niet. We hebben veel geschoten op de oorzaak, maar krijgen er geen vinger achter. Hij heeft en houdt pijn, maar waar komt het vandaan? Het enige wat we nu concreet hebben is een spier in zijn rechterbovenbeen. Dat moeten we eerst verhel pen." TVM-coach Geert Kuiper over Sven Kramer in NRC-Next.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45