tijdje behoorlijk op slot zeeland 13 'We vlogen met onze hoofden tegen het dak' Initiatief burger belangrijker 's- Grav Kapelle Schoten gelost in Middelburgse brandgang 'Van schrik had ik een ruk aan het stuur kunnen geven en tegen de tunnelmuur kunnen botsen' Jos van der Kloof, 's-Gravenpolder De afsluiting van de Vlaketunnel was met name zaterdag de oorzaak van grote verkeersopstoppingen bij Goes. foto Willem Mieras ton ballast, in de vorm van beton blokken en zandzakken, zijn ingezet om het wegdeel omlaag te duwen. door Arjen Nijmeijer Jos van der Kloof uit 's-Graven- polder ging vrijdagavond met zijn zeventienjarige dochter Do minique na de koopavond in Ber gen op Zoom op weg naar huis. „Ik zeg nog: Kom, we zijn er in tien minuten", aldus Van der Kloof. „Dat viel dus tegen." Even voor half tien naderde Van der Kloof de Vlaketunnel. „Het re gende hard; opeens hoorde ik een klap, het klonk alsof de hele voor kant van de auto eraf ging. Mijn dochter en ik vlogen met onze hoofden tegen het dak. Het is maar een Corsaatje, maar toch." De 's-Gravenpoldernaar wist het stuur recht te houden, reed door en wilde op de brede vluchtstrook na de tunnel de eventuele schade opnemen. „Daar zag ik al een sleepauto staan, bij een auto die helemaal was vastgelopen. Ik heb 112 gebeld met de vraag of ze de linkerbaan met een kruis konden afsluiten, maar ik kreeg te horen dat ze er al mee bezig waren. Toen ben ik maar begonnen kentekens op te schrijven van mensen die ook na de tunnel op de uitrij- strook stopten om de auto te con troleren. Als je schade wilt clai men, sta je toch sterker als je met meer mensen bent. Ik had al snel vijf kentekens; toen ben ik opge houden, omdat het er te veel wer den. Ongeveer twintig minuten na dat ik zelf door de tunnel was ge komen, was de hele snelweg afge sloten." De schade bij Van der Kloof lijkt mee te vallen. „Een jongen van een bergingsbedrijf heeft bij alle auto's die stilstonden, met een zak lamp de bodem gecontroleerd. Dat heb ik zelf ook gedaan, om te zien of er geen olie lekte. Naar mijn we ten zijn er drie auto's weggesleept, maar ik kon wel naar huis rijden. Ik heb geen schade gezien, maar ik ga nog wel langs een schadebedrijf om het goed te laten controleren. Ik ben me trouwens rotgeschrok- ken; van de schrik bij zo'n klap had ik ook zomaar een ruk aan het stuur kunnen geven en dan had ik misschien wel tegen de wand van die tunnel gezeten." LERAAR VAN HET JAAR Nomineer jouw leukste of gekste leraar of lerares voor de PZC- verkiezing leraar van het jaar! zie video op www.pzc.nl Mail de redactie: leraar@pzc.nl en vermeld je naam en de naam van je school. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Het laatste PZC nieuws op twitter twitter.com/pzcredactie maandag 15 november 2010 door Marcel Modde HEINKENSZAND - Burgerparticipatie en zelfinitiatief wordt volgens com missaris van de koningin Karla Pe- ijs steeds belangrijker. Als je in de ze tijden van bezuinigingen gaat zitten wachten op mooie plannen uit Middelburg of van de gemeen te, 'dan komt het niet goed'. „U moet het zelf doen", hield Peijs za terdag in Heinkenszand de verte genwoordigers van dorpsraden, ge meenten en provincies in het Zeeuws Plattelandsparlement voor ogen. In relatie tot de krimpende bevol kingsomvang, is volgens de com missaris maatwerk nodig. „Maat werk om het platteland leefbaar te houden. Dat is ook een gezamen lijk belang", benadrukte ze de noodzaak van een brede inzet. „Ie dere partij gaat vandaag met een actieplan naar huis. Ook wij als provinciebestuur. Maar het gaat niet alleen om praten, er moet ook iets mee gebeuren." Het tweede Zeeuws Plattelandsparlement, een initiatief van de Vereniging van Kleine Kernen, benoemde de be langrijkste pijnpunten en wensen rond vier hoofdthema's: wonen, voorzieningen, zorg en mobiliteit. Eén van de conclusies luidde dat transformatie van bestaande wo ningen voorrang moet krijgen bo ven nieuwbouw. Ook wordt een betere afstemming van het vervoer op maat nagestreefd. MIDDELBURG - De politie stelt een onderzoek in naar het afVuren van tien kogels in een brandgang in de wijk Nieuw Middelburg. Een anonieme getuige vertelde om tien over zeven zaterdagoch tend schoten te hebben gehoord in de brandgang tussen de Maurits- straat en de lohan Frisostraat. Even later klonken er volgens deze getuige, meer naar het centrum van de wijk, nog een paar knallen. De gealarmeerde politie vond tien hulzen in de brandgang. Ze lagen verspreid over een afstand van elf meter. In een schutting was een spoor van een kogelinslag te zien, aldus een politiewoordvoerster. De politie heeft ook elders in de wijk gezocht, maar die zoektocht leverde niets op. Hoewel er ogen schijnlijk bij het schietincident geen slachtoffers zijn gevallen, neemt de politie Zeeland neemt de zaak hoog op omdat voor veel onrust in de wijk kan zorgen. De zaak nader onderzocht. Zo zal aan de hand van de hulzen worden on derzocht met welk wapen de ko gels zijn afgevuurd. U wilt bewust met uw energie omgaan, maar dan wel op een doelgerichte manier, zodat u ook écht minder energie verbruikt? Het DELTA Op-maat advies biedt uitkomst. Een gecertificeerd adviseur bekijkt de energiezuinigheid van uw huis. Bergen op Zoom 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3