Zorgen om dorpshuis Kerkwerve 14 en 15 JL £J\J 13 14 TOEKOMST Beheerders stoppen, bezettingsgraad laat te wensen over Witte van Haemstede weet overeind te blijven Busje belandt in tuin bij woning Dronken Pool rijdt weg na aanrijding Automobilist laat meisje gewond achter almanak Hersens Klimaatweek moet bewustwording vergroten Maandag 15 november 2010 Provincie enthousiast over windmolenpark bij Ouwerkerk Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans KERKWERVE - Het wordt voor dorpshuis 't Zuudende in Kerkwer ve steeds moeilijker het hoofd bo ven water te houden. De bezetting loopt terug, het vrijwilligersaantal is gekelderd en de huidige beheer ders hebben laten weten dat ze er per januari 2011 een punt achter zetten. De dorpsraad Kerkwerve is bezorgd. Dorpsraadsvoorzitter Wim Holm schat de gemiddelde bezettings graad van het dorpshuis op 50 a 55 procent. ,„En dat moet gewoon ho ger om op termijn te kunnen blij ven bestaan." Dorpshuis 't Zuudende is de vaste stek van onder anderen popkoor Wave. Verder is er onder meer een vaste kaartmiddag in het dorps huis. Bij gebrek aan leden is de li- ne-dancevereniging opgeheven en dat veroorzaakt dan weer een gat in de bezetting. Holm: „Ik denk dat we met z'n allen - dus niet al leen de dorpsraad maar het hele dorp - alles op alles moeten zetten om meer activiteiten in het dorps huis op poten te zetten." Holm betreurt het vertrek van de huidige beheerder. Hij hoopt vurig dat men er in zal slagen om snel een nieuwe beheerder te vinden, maar is er niet gerust op. „Ik denk dat het beheren van het dorpshuis door vrijwilligers - zoals dat in Noordwelle gebeurt - hier in Kerk werve heel moeilijk gaat worden. Toen het servicepunt in het dorps huis een paar jaar gelden van start ging hadden we 30 vrijwilligers. Het zijn er nu minder dan tien." Voorzitter van de overkoepelende Stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen op Schouwen-Duive- land Dick Kooman deelt de zorg van Holm. Het opkrikken van de bezettings graad - die volgens Kooman niet al leen in Kerkwerve maar ook in an dere kleine kernen voor verbete ring vatbaar is - is ook voor de dorpsradenkoepel een punt van aandacht. De stichting probeert de bezettingsgraad omhoog te krijgen onder meer door de beheerder fi nancieel te belonen als hij of zij een vereniging weet te interesse ren voor het dorpshuis. Kooman hoopt met Holm dat er snel een nieuwe beheerder voor 't Zuudende gevonden kan worden. „Binnenkort zijn er weer gesprek ken. We gaan echt ons best doen om voor 1 januari 2011 een oplos sing te vinden voor het beheer van het dorpshuis in Kerkwerve." BURGH-HAAMSTEDE - Hij mag niet klagen en dat doet-ie ook niet. Voorzitter Johan Vreden- bregt van Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haemstede telt zijn zegeningen. „We we ten aardig overeind te blijven. We hebben 24 spelende leden en daar zitten aardig wat jeugdleden onder. De samenwerking met an dere muziekverenigingen is goed en er wordt wel bezuinigd maar voorlopig is dat met 0,4 procent, dus dat is te overzien. En het oud pa pier is nog steeds een goede inkomstenbron." De belangstelling voor de jaaruitvoering van Witte van Haemstede - thema: Een muzikale reis door Europa - was met naar schatting 250 belangstellenden groot. foto Izaak Verkeste OOSTERLAND Een busje belandde vrijdag na een slippartij in de tuin van een wo ning aan de N59 ter hoogte van Oosterland. De auto was in een slip geraakt en over de watergang gevlogen om uiteindelijk in de tuin tot stilstand te komen. De be stuurder van het busje - de persona lia zijn nog niet bekend - was toen de politie arriveerde inmiddels al met lichte verwondingen per am bulance vervoerd naar het zieken huis in Dirksland. GOES De politie heeft zaterdagmiddag het rijbewijs ingenomen van een 35-jarige Poolse automobilist, die in Vlissingen een aanrijding had veroorzaakt. Nadat hij zich aanvan kelijk bereidwillig toonde om de zaak netjes te regelen, reed hij weg naar Goes. De politie zette hem ver volgens op de A58 aan de kant en liet hem blazen. Eenmaal op het po litiebureau bleek hij drie keer de maximum toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. MIDDELBURG Een achttienjarige Middelburgse is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen ze in de Oos- terscheldestraat in haar woon plaats werd aangereden door een auto. Na de aanrijding stopte de be stuurder, maar toen het slachtoffer opstond reed hij hard weg. Het on geval gebeurde ter hoogte van de Piet Heinstraat. De fietsster kreeg geen voorrang. Bij de aanrijding liep ze meerdere blauwe plekken en pijnlijke armen en benen op. Wouter (9) is bij het skaten hard op z'n hoofd gevallen. De schade leek mee te vallen en na een beker warme chocolademelk is hij lekker gaan sla pen. 's Nachts hoorde z'n vader een hoop gestommel in Wouters kamer. Toen hij ging kijken zag hij Wouter in een hoek van z'n kamer staan, gla zig voor zich uitkijkend. Z'n ouders maakten zich zorgen: is de klap toch harder aangekomen dan verwacht? Ze besloten hun zoon wakker te ma- Tip? redactie@pzc.nl ken en hem enkele vragen te stellen. Feilloos wist Wouter te vertellen hoe hij heet, waar hij woont en zelfs hoe veel 100 min 8 is. Opgelucht ging ie dereen weer slapen. 's Ochtends bij het ontbijt vertelde moeder het voorval aan Wouter. Die kon zich er niks van herinneren. Toen ze vertelde dat hij zelfs midden in de nacht wist hoeveel too min 8 is, begon hij te glimmen: „Dan heb ik wel slimme hersenen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35