sport 137 prooi voor Nieuwkerk Edzard van Ewijk zet Zeeuwse ATB Competitie nu al naar zijn hand 1 - Schweertman snel klaar in Delft Open Niels Mesu haalt net geen podiumplaats Martijn de Kok loopt naar brons Zilver voor judoka Tess Cornelius Schaatsers aan de bak op baan in Tilburg Belgisch duo wint OZK koppelsjoelen maandag 15 november 2010 lopers en loopsters gingen van start in de Mosselloop. Daaronder waren zestig trimmers. 'Ik ben nu eenmaal een frontrunner en daar ga je wel eens aan kapot' Pascal van Troost ,/M - Sit - door Sjaak Sinke wedstrijd winnen, foto Izaak Verkeste BURCH-HAAMSTEDE - Voor de twee de achtereenvolgende keer pakte Wim Nieuwkerk uit Fijnaart de ze ge in de Mosselloop van Burgh- Haamstede. Daardoor wordt zijn naam wederom bijgeschreven op de plaquette met het mossel scheepje ZZ9 van modelbouwer Han Reijnhout en heeft hij ook zijn schoonvader Johan Antheunis- se bijgehaald. Door haar ruime ze ge bij de vrouwen kan Anjolie En gels (Middelburg) haar naam straks terugvinden op de plaquet te met de zilveren mossel. In het begin van de negen kilome ter lange wedstrijd leek het er op dat Pascal van Troost, afkomstig uit Sluiskil, maar al jaren bivakke rend in Den Haag, de zege zou bin nenhalen. Na de aanloopronde van drie kilometer had Van Troost al een redelijke voorsprong op Nieuwkerk, Patrick Tas (Rijswijk), Ronnie Overgaauw (Zoutelande) en Coos van Buuren (Leiden Atle tiek). „Ik ben nu eenmaal een frontrunner en daar ga je wel eens aan kapot", zei Van Troost over zijn snelle opening. Na zeven kilometer liepen de be nen van Van Troost heuvelop 'vol'. Nieuwkerk nam de leiding gedeci deerd over. Even daarna kwam Van Troost nog aan de leiding, maar Nieuwkerk pareerde dat vak kundig. Toen Van Troost ook nog een keer het verkeerde pad werd ingestuurd, was er voor Nieuw kerk geen vuiltje meer aan de lucht. Hij finishte in een tijd van 29 minuten en negentien secon den, iets meer dan een minuut bo ven het parkoersrecord van John Vermeule uit 1998. „Ik ben niet zo'n zandhaas", meld de Nieuwkerk. „Maar de training van Anton Engels in het mulle zand zou wel eens geholpen kun nen hebben". Van Troost moest het met twee seconden achter stand en de tweede plaats doen. Op die plek eindigde hij ook al eens in 2008. Patrick Tas verwees Ronnie Overgaauw naar de on dankbare vierde plaats. Huub van Noorden was op de zevende plaats overall de snelste trimmer. Vol gend jaar wordt hij lid van AV'56, waardoor de Yersekenaar kan mee doen om de prijzen. Als niet-licen- tiehouder grijpt hij daar nog al eens naast. Dennis Postma (Hellevoetsluis) moest gisteren hazen in de vijftien kilometer van Spijkenisse. Dat ver hinderde hem niet om met de zes de plaats overall de zege bij de mas ters H35 te pakken .voor Edwin Stolk (Middelharnis) en Arjan Be- ije (Burgh Haamstede). Michel van den Bos (Delta Sport) moest zes seconden toegeven op de winnaar bij de masters H45 Henri Havinga (AV'40). André Crucq (Dynamica) moest bij de masters H55 twee niet-Zeeuwen voor zich dulden. Joop Lasseur, preses van Delta Sport, won bij de masters H65 met vijf minuten verschil op Ri- nus Joosse (AV'56). Anjolie Engels won bij de vrou wen afgetekend in de seniorencate gorie. Leonie Ton, vorige week nog derde in de Berenmarathon, had tot haar eigen verbazing ner gens last van. Zij finishte als twee de overall. Die plek was goed voor de zege bij de masters D35. Suzan ne Geschiere (Dynamica) was de sterkste bij de D45 en Ellie Wester- weele (Dynamica) bij de D55. Op de zes kilometer had Bart van Nu- nen (Passaat) vier minuten voor sprong op Luuk Balkenende (AV'56). Juliette Matthijsen (Spi rit) versloeg Christine Balkenende na zes kilometer met zes minuten voorsprong. DELFT Squasher Piëdro Schweertman is al tijdens de tweede ronde van het Delft Open uitgeschakeld. De Kou dekerkenaar, die in Zuid-Holland als tweede geplaatst was, was net niet opgewassen tegen de Engels man Andrew Birks, die als achtste ingeschaald was. De eindstand was 3-1 (11-9 9-1114-12 11-9). In de eerste ronde van het profevenement had de Walchenaar nog wel met 3-0 van Sander van Tour gewonnen. Schweertman probeert zich mor gen en overmorgen te plaatsen voor het hoofdschema van het Dutch Open in Rotterdam. DEN HAAG In de vierde wedstrijd van de KPN Marathoncup reed Niels Mesu in de eerste divisie naar een fraaie vierde plaats. De schaatser uit Mid delburg zat keer op keer bij groe pen die probeerden uit te lopen op het peloton. De wedstrijd in Den Haag eindigde in een pelotons sprint. Simon Schouten uit Andijk pakte de overwinning. In de topdivisie lukte het ook niet om een kopgroep te formeren. De massasprint werd voor de derde keer op rij deze competitie gewon nen door Arjan Stroetinga. Erwin Mesu eindigde in de massasprint achterin het peloton. SPIJKENISSE In een wedstrijd van het Van Buurenrunningcircuit liep Martijn de Kok (Dynamica) in Spijkenisse op de vijftien kilometer naar de derde plaats. Hij liep een persoon lijk record van 52 minuten en 35 se conden. De wedstrijd werd gewonnen door marathonloper en triatleet Michel de Maat (Vlaardingen) in 51.03. Jes- per Francke (Dynamica) behaalde in 53.03 de vierde plaats overall. Lous Wondergem (Dynamica) fi nishte op de zesde plaats bij de se nioren in 56.12. Nicole Constandse (Dynamica) werd vijfde bij de vrou wen senioren in 1.13.54. ZUIDLAN D Tijdens de 25e Open Internationale Zuidlandse judokampioenschap pen heeft Tess Cornelius van sport school Frans de Boevere bij de ju nioren in de klasse onder 48 kilo beslag weten te leggen op een zilve ren plak. De judoka uit Breskens moest zater dag in een breed internationaal deelnemersveld alleen haar meer dere erkennen tegen de Neder lands kampioene Brianna Juliana (ss Ooms). Cornelius versloeg ach tereenvolgens Laura de Haan (sc Pijnacker) en Liana de Vries (Chita- rie). MIDDELBURG Zowel de regionale schaatsers als de landelijke toppers uit Zeeland, Brabant en Limburg maken woens dag op de Ireen Wust Ijsbaan in Til burg hun opwachting in de strijd om het felbegeerde gewestelijk kampioenschap marathonschaat ser In diverse categorieën komen on der anderen Erwin en Niels Mesu (Middelburg), Antwan Tolhoek (Yerseke) en Flip Salomé (Bres kens) aan de start. De vrouwen be ginnen om 20.00 uur (veertig ron des). Om 20.45 starten de senioren (75 rondes) en om 21.45 uur de mas ters (zestig rondes). OOST-SOUBURG Het Belgische koppel Stefan Cau- welaers en Marina Cleirbaut heeft zaterdag in Oost-Souburg het open Zeeuws kampioenschap koppel sjoelen gewonnen. Dat toernooi werd voor de tiende keer gehou den bij Schijf 83. De twee zuiderburen zetten een score neer van 121,47. Bram de Waardt en Dennis Eijke van Schijf83 werden tweede met een kleine achterstand (121,07). Ivo Hos- kens en Willy Verleije van De Goe- se Schuivers eindigden als derde met 117,27. Er deden 46 koppels mee, waaron der zes uit België. Sander Vleugel heeft het lastig in de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup in Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK - Na slechts vier wedstrijden lijkt het er op dat Ed zard van Ewijk de strijd om de Zeeuwse ATB Cup reeds naar zijn hand heeft gezet. De vierde wed strijd in Wolphaartsdijk kende een 'harmonica-verloop' met regel matig wisselende situaties, maar uiteindelijk toch met Van Ewijk als winnaar, met Dennis Raadtge- ver op de tweede plaats en Luc van Eek op de derde plaats. De broertjes Sander en Robbert Vleugel waren aan de Schelphoek in Wolphaartsdijk de grote verlie zers. Sander Vleugel kende nog wel een voortvarende start, maar hij moest dat nog voor de helft van de wedstrijd bekopen. Al thans, zo leek het. „Nee, dat was het niet. Ik volg momenteel een antibiotica-kuur. Dat was de reden dat ik me niet meer volop kon ge ven en waardoor ik behoorlijk wat terrein moest prijs geven", reageer de hij na afloop. Broer Robbert Vleugel moest na de snelle start van Sander al vrij snel afhaken, waarna Van Ewijk, Raadtgever en Van Eek een bijna moordende strijd uitvochten. Van Ewijk leek af te haken op het mo ment dat hij ver weg viel. „Het ma teriaal deed niet wat ik precies wil de. Ik ben even gestopt geweest, heb het probleem verholpen waar na ik weer voluit kon gaan", ver klaarde de klassementsleider. En wat dat betekende hebben de concurrenten Raadtgever en Van Eek geweten ook. Van Eek leek op een bepaald moment de beste pa pieren te hebben, reed ruim schoots aan de leiding, maar zag toch Van Ewijk opnieuw aanslui ten. „Het was ontiegelijk zwaar op dit parkoers. Ik had onvoldoende kracht om dit vol te houden", zei Van Eek, die Van Ewijk bij hem wegrijden en ook Raadtgever nog zag passeren. Bij de vrouwen was het zaterdag een trieste bedoening. Slechts twee deelneemsters waren van de partij om elkaar te bekampen. Bir- git Lavrijssen had de voorgaande drie wedstrijden op haar naam ge schreven, maar zij had dit weekein de andere verplichtingen. Zij was met haar nieuwe ploeg op trai ningskamp om de voorbereiding op het komende seizoen te begin nen. Daardoor kon Marquerite de Neve vrij eenvoudig naar de zege rijden. „Die overwinning zegt mij niet zo veel. Het is voor mij niet meer dan een training. In deze wedstrijden kun je sterker worden en daar kan ik volgend jaar op de weg weer mijn voordeel van hebben. Maar natuurlijk is een eerste plaats wel leuk", zei de Middelburgse renster achteraf. Didi de Vries uit Wilhel- minadorp was de tweede vrouw in Wolphaartsdijk. Franky Taelman zette zaterdag de zaken weer recht bij de veteranen. Hij zag in eerste instantie good-old Erik Vereecken wegrij den, maar de Belg pakte alsnog de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33