Hoek moet weer in laatste vijf De Blaey bezorgt De Schelde de zege Na twee opeenvolgende nederlagen moet Hoek nu een 2-1-nederlaag slikken tegen de gedeelde hekkensluiter FC Lisse. ile 8. 2. s; Van ers: 3-0. 1 6. iter: 'an i l :ns 18 14 14 13 23 13 13 19 18 17 21 26 24 19 24 26 L via 2k >lan FC LISSE-HOEK Na 442 minuten (dik 7 uur) moest Hoek weer een treffer incasseren. Tegen CPC Vlissingen, Harden- berg, Zaamslag en Hardenberg hield de club de nul. Matchwinnaar Martin van Eeuwijk wordt belaagd door Hoek-aanvoerder Ferry Alfons. Diens ploeggenoot Regilio Pinas (links) kijkt toe. foto Orange Pictures/Marcel van den Bos door Aector Dooms VLISSINGEN - De waterpoloderby tussen De Stormvogel en De Schel de kreeg zaterdag in Vlissingen bijna nog een verrassende wen ding. De tijdsklok in het Vrijburg- bad gaf een minuut en zesendertig seconden te spelen aan met een riante 2-6 voorsprong in het voor deel van de Terneuzenaren. De Vlissingers zetten aan voor een slotoffensief, maar strandden op een punt (5-6) van De Schelde. Bij de eerste tegentreffer was er een misverstand bij het nemen van een vrije bal, waarvan Ivar Jan- sen-van Roosendaal dankbaar pro fiteerde. Het tweede tegendoel punt (de 1-4) was zoniet nog ramp zaliger. Een enorme blunder, waar bij geen speler van De Schelde aan te pas fioefde te komen. Met enke le seconden speeltijd te gaan speel de Jasper Rouwendal terug op zijn doelman Bob Willemse, maar de speler zag tot zijn verbazing de bal over de graaiende handen van zijn keeper tegen het net gaan. De derby in de vierde klasse werd na acht jaar nieuw leven ingebla zen. Cees van Houwelingen van De Schelde was daarbij het vaakst present. „De derby's van vroeger waren van een hoger niveau. We speelden toen ook in de tweede klasse bond. Ik ben wel blij dat we hebben gewonnen, maar wat heb ben het ons zelf moeilijk ge maakt", keek de 47-jarige aanvoer der terug naar de laatste periode. „De jongere spelers dachten in hun enthousiasme aan aanvallen, speelden te gehaast, waardoor we te snel onnodig balverlies leden." De thuisclub startte goed, maar de strafworp van Jordy de Nood ging tegen de lat. Aan de andere kant schoot Ivar Jansen-van Roosen daal na een misverstand in de Vlis- singse verdediging De Schelde naar 0-1. De Stormvogel antwoord de meteen via Martijn Mechielsen. De Vlissingers leden te snel balver lies door slechte passes. De Schel de gebruikte zijn ervaring en kwam door Sven Schieman uit een overtalsituatie en een straf worp van Niek Kampman op 1-3. Daarna werd het 1-4 door het ei gen doelpunt van Rouwendal. In de tweede periode scoorde Kamp man uit een overtal 1-5. De Vlissin gers hadden pech met een schot van Chris van de Draai tegen de onderkant van de lat. In de derde periode leek De Schel de de wedstrijd onder controle te hebben. Dat was gezichtsbedrog. In de laatste periode schoot Robin Juranek zijn ploeg naar 2-5, waar na Leon de Blaey, die de eerste twee periodes keepte, voor de 2-6 tekende. Daarna scoorde Martijn Mechielsen uit een strafworp, schoot Lennart Swennen raak en maakte Juranek met een prachtige achterwaartse beweging de 5-6. De Blaey, die halverwege het duel als doelman werd vervangen door Sjoerd van der Hooft, realiseerde zich pas later hoe belangrijk zijn treffer was geweest voor De Schel de. „Ik gaf me voor honderd pro cent om die bal erin te schieten. Daarna ben ik meteen naar de kant gegaan om uit te rusten." De Schelde staat nu op een verras sende tweede plaats. De Stormvogel-De Schelde 5 6. Perio de 1: 3. Ivar Jansen-van Roosendaal 0-1, Martijn Mechielsen 1-1,4. Sven Schieman 1-2, Niek Kampman 1-3 (strafworp), Jasper Rouwendal 1-4 (e.d.). Periode 2: 8. Niek Kampman 1-5. Periode 3: 1-5. Periode 4: 16. Ro bin Juranek 2-5, 18. Leon de Blaeij 2-6, Martijn Mechielsen 3-6 (strafworp), Lennart Swennen 4-6, 19. Robin Jura nek 5-6. Aantal toeschouwers: 70. :ii*rmar,n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26