Bierfestival in Hulst 14 Scheepvaartverkeer stil door wateroverlast Staelens directeur Neckermann.com Politie haalt dronken fietser van de weg Gemeente in overleg met dorpsraden Geen woningen op het oude Bronterrein Sieraden gestolen bij inbraak in woning almanak Hersens JUBILEUM 'Wai 44 da' origineel thema van carnavalsstichting De Vossen Demonstraties brandweer Biervliet maandag 15 november 2010 SINT JANSTEEN Internetpionier Kurt Staelens (41) gaat vandaag aan de slag als nieu we topman bij webwinkel Necker- mann.com in Sint Jansteen. Hij volgt commercieel directeur Chris- tophe Lodde op. Die nam de func tie het afgelopen half jaar waar na het vertrek van Gino Thuy. Huidig bestuurder Peter van Laere blijft ac tief in de directie als operationeel directeur. De Vlaming Staelens is bekend als oprichter van Proxis.com, de eerste Belgische in ternet boekenwinkel. HOEK Door agenten is gisteren een 19-jari- ge inwoner van de gemeente Sluis van de rijbaan van de Hoekseweg gehaald. Na een melding rond 04.30 uur dat er iemand op de auto weg fietste, gingen agenten er op af. Ze troffen de jongeman aan, die verdwaasd over de rijbaan richting de sluizen van Terneuzen liep. Hij bleek flink onder invloed van alco hol te zijn. Zijn fiets lag een stukje verderop midden op de rijbaan. De fiets werd van de weg gehaald. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst SLUIS De gemeente Sluis overlegt voor het eind van het jaar met alle dorps- en stadsraden om te praten over de gevolgen van de krimp en de daarbij horende maatregelen. Volgens burgemeester Jaap Sala staat dit onderwerp bij de regering hoog op de prioriteitenlijst. Hij heeft het probleem de voorbije week besproken met premier Rut- te. Toen was ook een delegatie Am sterdamse ambtenaren te gast bij hun collega's in Sluis. Ze gaan bekij ken hoe ze kunnen helpen. WATERLANDKERKJE De wens van de bevolking van Wa terlandkerkje om woningen te rea liseren op het terrein waar voor heen transportbedrijf Bron was ge vestigd, wordt niet gehonoreerd. De gemeente Sluis is niet in staat geweest het terrein te verwerven. De prijs lag te hoog. Dat zei burge meester Jaap Sala op de vergade ring van de dorpsraad. Er ligt nu een aanvraag voor een bouwver gunning voor het vestigen van het garagebedrijf Pieters uit IJzendijke. TERNEUZEN Bij een inbraak in een woning aan de Mozarthof in Terneuzen zijn vrijdag sieraden gestolen. De in braak is gepleegd tussen 14.00 en 21.00 uur. De inbrekers zijn het huis binnengekomen door een ruit je te vernielen. De waarde van de sieraden die uit de woning zijn meegenomen, was bij de politie niet bekend. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het scheepvaartver keer op het kanaal van Gent naar Terneuzen ondervond het afgelo pen weekeinde hinder van de wa teroverlast als gevolg van de aan houdende regen. Door de hoge waterstand waren de drie sluizen in Terneuzen giste ren gestremd voor de scheepvaart om het overtollige water te spuien. De waterstand in het kanaal was gistermiddag 50 centimeter hoger dan normaal. Waarschijnlijk wa ren de sluizen ook in de nacht van zondag op maandag nog dicht voor de scheepvaart. De gemalen van het waterschap Wouter (9) is bij het skaten hard op z'n hoofd gevallen. De schade leek mee te vallen en na een beker warme chocolademelk is hij lekker gaan sla pen. 's Nachts hoorde z'n vader een hoop gestommel in Wouters kamer. Toen hij ging kijken zag hij hem staan, glazig voor zich uit kijkend. Z'n ouders maakten zich zorgen: is de klap toch harder aangekomen door Harold de Puysseleijr Met het tiende Bierfesti val, de presentatie van de prins en de verkiezing van het car navalslied is het afgelopen week einde in Hulst het nieuwe leutsei- zoen ingeluid. Ook in andere carnavalsplaatsen in de streek brachten dweilorkes ten en Raden van Elf een hossen de menigte op de been. In de feest tent bij de drie cafés aan de Grote Markt dompelden de carnavalsvier ders zich voor het eerst weer on der in de sfeer van het leutfeest, dat dit seizoen wordt gehouden in de eerste week van maart. Liefst 25 verschillende biersoorten stonden voor de liefhebber gereed, te begin nen bij het Hulster Javabier waar na je een rondje kon maken om uiteindelijk (hoe toepasselijk) te eindigen bij Delirium Tremens. Voor de zevende keer in successie streden zaterdagavond acht zan gers en muzikanten in die feest tent om de eer de leverancier te mogen zijn van het carnavalslied 2011. Tonnie Sober alias Jean-Pier re van de Walle werd voor het tweede achtereenvolgende jaar uit geroepen tot winnaar van het lied jesfestival. 'Carnavalesk voorko men, de melodie blijft goed han- draaiden het voorbije weekeinde op volle toeren, maar in Zeeuws-Vlaanderen was de situa tie minder ernstig dan in de rest van de provincie. Beneden de Wes- terschelde bleef het water nog be neden winterpeil. Bij onze zuiderburen deden de meeste problemen zich voor in de provincies Oost-Vlaanderen, Vlaams-Brabant en Waals-Bra bant. Daar werd het provinciaal rampenplan afgekondigd. De Oost-Vlaamse autoriteiten riepen op om niet onnodig de weg op te gaan. Veel overlast was er ook in Antwerpen en omgeving. Op de Ring werd een tunnel voor het ver keer richting Brussel afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Tonnie Sober met het Pool Orkest en de twee tweelingen werden uitgeroepen tot winnaar van het carnavalsliedfestival dan verwacht? Ze besloten hun zoon wakker te maken en hem enkele vra gen te stellen. Feilloos wist Wouter hoe hij heet, waar hij woont en hoe veel 100 min 8 is. 's Ochtends vertel de moeder het voorval aan Wouter. Die kon zich er niks van herinneren, maar toen hij hoorde over zijn mid dernachtelijke sommetje zei hij: „Dan heb ik slimme hersens!" BIERVLIET - Martijn van de jeugdbrandweer uit Terneuzen demonstreert zijn kunsten met de brandslang op de open dag ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe brandweerkazerne in Biervliet. Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen opende de kazerne met het doorknippen van een sta len buis. foto Peter Nicolai IN ZEELAND 1. Redders voelen zich geen helden 2. Geen tuincentrum Terneuzen 3. Lia Flikweert zegt CDA vaarwel EN VERDER Vandaag gaat de sloop van voormalig drugscafé Highway aan de Gentse vaart in Kapellebrug van start. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto 1 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22