PZC u Geen angst voor floppen Perkpolder Tips om strips te tekenen Actie Glazen Huis in Hulst is onzeker \ANDEREN 14 en 15 16 en 17 FIASCO'S Organisatie en financiering Wieringerrandmeer en Blauwe Stad steekt anders in elkaar Gewonde bij botsing tussen busje en auto Jachtje zeeverkenners loopt vast op dam door Harold de Puysseleijr HULST - Het plan voor de gebieds- ontwikkeling in Perkpolder wacht niet het lot van geflopte projecten elders in het land. Dat zegt directeur Peter Sturmans van Perkpolder Beheer in reactie op het recente besluit van de pro vincie Noord-Holland om de stek ker uit plan Wieringerrandmeer te trekken. Het meer moest een verbinding vormen tussen IJsselmeer en Am- stelmeer. Doel was natuur en eco nomie in de regio een impuls te ge ven. Rond het geplande meer moesten tweeduizend (recrea tiewoningen verrijzen. De provin cie Noord-Holland is met 35 mil joen verlies afgehaakt omdat de fi nanciering niet rond komt. Eerder trok de provincie Groningen zich terug uit Blauwe Stad. De aanleg van een meer en een nieuw woon gebied met 1500 woningen moest ook daar leiden tot een positieve economische ontwikkeling. De ver koop viel echter nagenoeg stil. Vo rig jaar besloot de provincie uit het project te stappen, resulterend in een afboeking op de provinciale balans van bijna 29 miljoen euro. Sturmans beaamt, dat er overeen komsten zijn met Plan Perkpolder. Het gaat om voor hun omgeving grootschalige plannen, er is sprake van gecombineerde versterking van natuur, recreatie en wonen, en .het plan wordt gerealiseerd door samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven (Publiek-Private Sa menwerking of PPS). Desalniettemin is Sturmans niet bang dat het ook bij Plan Perkpol der fout loopt. „De afspraken die ten grondslag liggen aan de ver schillende PPS-constructies ver schillen van elkaar. In die zin is het vrijwel onmogelijk de verschil lende constructies met elkaar te vergelijken", legt hij uit. „Uit openbare informatie blijkt dat bij de geflopte projecten finan cieringsproblemen waren en er blijkbaar onenigheid was tussen de deelnemende publieke en priva te partijen." Van dergelijke omstandigheden is volgens de directeur van Perkpol der Beheer bij het ambitieuze pro ject in de kop van.de gemeente Hulst geen sprake. „Wij werken met vier partijen die eensgezind zijn en daarnaast is bij ons de fi nanciering goed geregeld. Verder hanteren we een hele voorzichtige maar reële fasering bij de realise ring." Bierfestival in Hulst opent het leutseizoen Maandag 15 november 2010 Jonge kunstenares exposeert sculpturen in Burgh-Haamstede Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank Gijsel CADZAND-BAD - Voor Dirk Van der Auwera (42), alias D'Auwe, werk zaam als hoofdinspecteur bij de politie van het Vlaamse Lier, is striptekenen een ziekte die je nooit meer kwijtraakt. Zaterdag middag probeerde hij tijdens een workshop in hotel De Wielingen in Cadzand-Bad de tekenmicrobe over te brengen bij een twintigtal belangstellenden. Onder hen Rem- co (7) en Thibault (14) uit het Vlaamse Oosterzele. Ze kregen de fijne kneepjes van het stripteke nen bijgebracht. Een unieke kans om te leren hoe je verschillende typetjes kunt tekenen. Maar ook tips en handigheidjes om allerlei gelaatsuitdrukkingen op papier te krijgen. Voor D'Auwe is het striptekenen een ideale uitlaatklep. „Alles kan en je kunt er je fantasie de vrije loop in laten. Je kijkt als tekenaar vooral in vlakken en dat levert de basis voor je tekeningen." Het initiatief van de workshop ging uit van de Stichting Stripfesti val in Knokke-Heist. Zaterdagochtend werd in hotel De Dikke van Dale in Sluis door de be kende Pools-Belgische stripteke naar Kas de naar hem vernoemde hotelkamer geopend. Kinderen kijken geconcentreerd toe hoe Dirk Van der Auwera (42), alias D'Auwe, tips geeft tijdens de workshop striptekenen die gisteren plaatsvond in Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai DRIEWEGEN Bij een aanrijding tussen een be stelbusje en een auto op het Burge meester Verplankeplein in Driewe gen bij Biervliet is zaterdagmiddag een gewonde gevallen. De brandweer moest er aan te pas komen om de bestuurder van de auto te bevrijden. Die is vervolgens per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Beide voertuigen lie pen forse schade op en zijn wegge sleept. Een bushokje en een gepar keerd fiets raakten totaal vernield. TERNEUZEN De duwboot en sleper Multraship Rescue 1 hebben gisteren in Ter- neuzen het zeiljachtje Passaat II vlotgetrokken. Het scheepje van de zeeverkenners uit Gent kwam tij dens het oplopen van de oude veer haven in Terneuzen vast te zitten op de oostelijke havendam. De Inca trok het jachtje vlot, waarna de Multraship Rescue 1 de Passaat II vervolgens naar haar ligplaats bege leidde. Er was geen sprake van lek kage of schade aan het vaartuig. door Harold de Puysseleijr HULST - Het is onzeker of er dit jaar opnieuw een Glazen Huis in Hulst komt te staan. Dat zegt Al- bert Reunis van de afdeling Hulst van het Rode Kruis, die vorig jaar initiatiefnemer was van de actie. Het Glazen Huis stond 24 uur op de Grote Markt en bracht 8580 eu ro op. Vijf lokale dj's bemanden het Glazen Huis en draaiden tegen betaling verzoeknummers. Daar naast waren er andere inzamelings acties. Het Hulster Rode Kruis le verde de eindopbrengst voor de strijd tegen malaria af bij het lande lijke Glazen Huis in Groningen. Direct na de actie vorig jaar werd bekendgemaakt dat er dit jaar een vervolg zou komen met een Gla zen Huis dat liefst-drie dagen in Hulst zou staan. Volgens Reu nis werd dat echter ge roepen in de euforie van het mo ment. „Zelf had ik niet de spirit om dit jaar de kar weer te trekken en zodoende is het voor wat mij betreft een beetje in het slop ge raakt. Ik ondersteun nu wel een initiatief dat in de maak is door an dere partijen om in het weekend na het Hulster Midwinterfestival een Glazen Huis neer te zetten in de omgeving van het winkelcen trum op het Back-terrein, maar of dat ook echt doorgaat, kunnen we pas over twee weken definitief melden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21