Water geeft forse overlast Souburgse vrouwen gedood in verkeer PZC 25 HEVIGE REGENVAL Peil van Maas steeg gisteren tot 44,7 meter boven NAP Rijkswaterstaat voorkomt verdere stijging weg Vlaketunnel Rinus van de Ven breekt zijn rug Stroomstoring treft stadion De Kuip 'Kerstpost door staking in gevaar' FORMULE I Sarkozy kan niet meer om Fillon heen MAANDAG 15 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 268 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Sebastian Vettel jongste wereldkampioen ooit WALCHEREN Maastricht - Modderstromen in de straten, huiskamers die blank stonden en vee dat geëvacueerd moest worden. Even had Limburg afgelopen weekend een déja vu. Het gevoel van 1993 en 1995, toen watersnoden toesloegen. Met dit verschil, dat het nu niet de Maas was die een dreiging vorm de, maar relatief kleine beekjes aan de rand van de plaatsen Beek, Ge leen, Schinveld en Baarlo. Door een recordhoeveelheid regen in 48 uur - op sommige plaatsen viel 80 tot 90 millimeter - raakten de be ken, riolen en waterbekkens over verzadigd. Zo levensbedreigend als de overstromingen in België wa ren, werd het hier niet. Gisteren zakte het water in de beken, maar was het de beurt aan de Maas. Het peil in die rivier steeg tot 44,7 me ter boven NAP bij Borgharen. Tij dens de watersnood van 1993 en 1995 'ag de piek op 45,9 en 45,7 meter boven NAP. Uit voorzorg zijn schotten bij dijken geplaatst, om te voorkomen dat het water het dorp instroomt. Naar verwach ting bereikt de Maas in Noord-Limburg morgenvroeg haar piek. Er zijn vrijwillige dijkwach- ten opgeroepen om de waterwerin gen langs de Maas te inspecteren. De wateroverlast in België heeft gisteren een derde slachtoffer YERSEKE - Met acht zwaar beladen vrachtwagens wist Rijkswaterstaat zaterdag te voorkomen dat het wegdeel aan de oostkant van de Vlaketunnel nog verder omhoog zou komen. Het materieel werd gisteren vervangen door 1800 ton aan be tonblokken en zandzakken. Die ballast bleek vol doende om het tunnelelement weer in het gareel te krijgen. De wegen van en naar de tunnel zijn afgesloten voor verkeer. Hoe lang dat gaat duren, moet vandaag duidelijker worden. De afsluiting van de hoofdverbinding van Zeeland met Noord-Brabant zorgde voor verkeersopstoppin- geëist. In Twee-Akren, waar het ri viertje de Dender buiten zijn oevers trad, heeft de brandweer een stoffelijk overschot uit het wa ter gehaald. Zaterdag kwamen in Solre-Saint-Gery ook twee men sen om het leven. pagina 14: overlast in Zeeland STUTTGART De Vlissingse motorcrosser Rinus van de Ven is zaterdagavond ern stig ten val gekomen bij een in- doorwedstrijd in het Duitse Stutt gart. De 22-jarige rijder brak bij de val partij zijn rug op verschillende plaatsen, zijn borstbeen en diverse ribben. Hij ligt momenteel in een ziekenhuis in Stuttgart, waar hij gisteren geopereerd is aan zijn rug. pagina 25: 'nu is het echt klaar' ROTTERDAM Ruim 2500 huishoudens in de Rot terdamse deelgemeente IJsselmon- de hebben gisteravond door een storing vier uur lang zonder stroom gezeten. De storing was ver oorzaakt door een defecte kabel. Netbeheerder Stedinroom omge leid. Door de storing w heeft de sterd ook De Kuip getroffen. In de laatste vijf minuten van Feye- noord-sc Heerenveen viel de helft van de lichtmasten uit.- gen rond Goes. Rijkswaterstaat heeft maatrege len genomen om de doorstroom via omleidingen te verbeteren. foto's Arnoud Lievense en Willem Mieras (inzet) pagina 2 en 3: poort van Zeeland zit even flink op slot Het Zeeuwse verkeer kan niet zonder Vlaketunnel reacties: 495 PW'er Lucassen moet uit de Kamer eens 86% oneens 14% breda - Bij een ernstig verkeerson geval in Breda zijn zaterdagmor gen een 28-jarige en een 45-jarige vrouw uit Oost-Souburg om het le ven gekomen. De auto waarin de twee zaten, kwam rond kwart voor tien in bot sing met een auto, bestuurd door een negentienjarige man uit Bre da. Hij reed volgens sommige ge tuigen met hoge snelheid van de afrit Rijsbergen van de A16 en raakte vervolgens op de kruising met de Graaf Engelbertlaan de au to van de slachtoffers vol in de flank. Beide slachtoffers overleden ter plekke aan hun verwondingen. De 19-jarige bestuurder en twee meisjes (16 en 17 jaar) die bij hem in de auto zaten liepen lichte ver wondingen op. De bestuurder is door de politie aangehouden. De politie Midden- en West-Bra bant heeft verkeersongevallenana listen aan het werk gezet om on derzoek te doen naar de oorzaak van het ongeval. den haag - De bezorging van de kerstpost loopt gevaar als de direc tie van TNT niet snel tegemoet komt aan de roep om minder ge dwongen ontslagen. Dat zeggen postbodes. Ze gaan morgen mas saal naar Den Haag voor de eerste poststaking sinds 1983. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1