verwondering waardevol Tosca serveert pittig amusement zee an< 17 Gezellig weg in december? schat aan tegenstellingen Directeur Smit van Zeeuwse Muziekschool naar Amsterdam Dominee en rabbijn praten over God Open Haard Concert Kerstshoppen Londen 2 dagen maandag 15 november 2010 Kijk voor meer cultuur op onze website T culptuur in De Bewaerschole. Haar werk toont schoonheid van verval. Naast deze expositie in De Bewaerschole zijn vanaf zaterdag ook drie objecten van Korstanje te zien in het Zeeuws Museum in Middelburg. „Daar staat een groot karkasachtig object op een opmerkelijke sokkel en hangen in dezelfde ruimte twee kleinere sculpturen aan de muur die je als een soort jachttro feeën zou kunnen beschouwen", foto Izaak Verkeste vertelt de maakster. De Bewaerschole, Burgh-Haamstede /m 24 dec., woe. t/m zon. 14.00 - 17.00 uur; Het Zeeuws Museum, Mid delburg, 20 nov. tot eind maart 2011. door Caria van de Merbel MIDDELBURG - Willem Smit stopt als directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool. Hij wordt per 1 januari 2011 directeur van de Muziek school Amsterdam. Smit was zes jaar directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool. Hij volgde destijds Ma- thieu Meijs op. Smit zegt 'met een dubbel gevoel' weg te gaan bij de Zeeuwse Mu ziekschool. Toch wil hij liever naar Amsterdam, omdat hij dan dichter bij zijn familie woont. Hij zegt ge vraagd te zijn door de Muziek school Amsterdam. Smit ziet overeenkomsten en ver schillen tussen Amsterdam en Zee land. Zo is de Muziekschool Am sterdam in aantal leden maar iets groter dan de Zeeuwse, maar in omzet anderhalf keer zo groot. Vol gens Smit is de muziekschool in Amsterdam meer onderdeel van een groot aanbod. „Terwijl de Zeeuwse Muziekschool dé muziek school in Zeeland is." De bezuinigingen in de culturele sector - in Zeeland wordt de mu ziekschool gesubsidieerd door de gemeenten en die willen hun bij dragen verminderen - hebben geen invloed op Smits beslissing om weg te gaan. „Ook in Amster dam moet bezuinigd worden." Het bestuur van de Zeeuwse Mu ziekschool buigt zich over de op volging van Willem Smit. Waarne mend directeur Anton de Kort stelt zijn geplande pensioen een tijdje uit en vervangt Smit vanaf ja nuari. Uit het exploot d.d. 10-11-2010 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechtsdeurwaarder te Terneu- zen, blijkt dat ten verzoeke van Stichting Woongoed Zeeuws Vlaanderen, gevestigd en kantoor houdend te Terneuzen, aan Antonius Gerardina Wilhelmus Meirmans, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het proces verbaal d.d. 04-11-2010 waaruit blijkt dat beslag is gelegd onder de daarin nader omschreven derde. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen - op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel 0115 -613651. E: deurwaarders@vandamme-holland.nl MIDDELBURG - Dominee Klaas Hen- drikse en rabbijn Tamarah Benima gaan woensdag in het openbaar met elkaar in gesprek onder de ti tel 'God is (niet) overal'. Het twee gesprek vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Hendrikse is vrijzinnig predi kant in Middelburg en Zierikzee. Benima is liberaal rabbijn, journa liste en vertaalster. De avond is georganiseerd door de Taakgroep Spagaat van de Koor kerk in Middelburg, maar is voor iedereen toegankelijk. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: 8 eu ro (studenten 4 euro), inclusief kof fie of thee. Het jubileumjaar van de serie Open Haard Con certen begon met een apart recital. De musici brachten een feestelijk programma in een speciale sfeer. De intro waar in het programma Tosca eet slak ken zonder zout werd voorgesteld, was meteen raak. Meteen bleek het gehalte aan humor hoog. Het publiek werd betrokken bij het ge beuren en daardoor heerste er een ongedwongen sfeer. De aanwezi gen vonden het heerlijk om toege zongen te worden door een gepas sioneerde Carmen of deelgenoot te zijn van de droefheid van Char lotte, die treurt over haar onmoge lijke liefde voor Werther. De jaloe- Tosca eet slakken zonder zout. Door Lieve Geuens (sopraan), Es ther Been (mezzosopraan) en Hein Hoogendoorn piano). Ge hoord zondag 14 november in Por- gy en Bess in Terneuzen. zie spetterde van de gezichten tij dens het duet uit de Drie Stuivers van Kurt Weill. Het humorvolle programma werd door middel van recitatieven aan elkaar gebreid. Delen uit bekende opera's van Mozart, Bizet, Puccini, Verdi, Rossini, Bellini, Massenet, Donizetti, Ponchielli, Catalani, Gershwin en Weill werden gepre senteerd op een aparte manier. Ef fecten werden regelmatig extra in de verf gezet. De vrijheden op het gebied van tempi en soms toon hoogten werden veranderd tot ef fecten en enkele onzuiverheden werden functioneel omgebogen. De twee stemmen van de sopraan en mezzosopraan combineerden goed qua timbre, natuurlijk vibra to en volume. Alle emoties wer den aan het publiek gepresenteerd van diep bedroefd tot en met on deugend blij. Bewogen de twee zangeressen zich tussen het pu bliek voor de pauze, erna werden enkele aanwezigen volledig betrok ken, zoals in Mozarts Ah guarda so- rella en Prenderö quel brunettinoin clusief de wisseltruc met brillen. Het publiek reageerde telkens met warmte. Open doekjes waren er voor My man is gone now uit Por- gy en Bess, dat loepzuiver vertolkt werd en Una voce poco fa uit II Bar- bieri. Omdat het programma be gon en eindigde met een duet uit Cosi fan tutte van Mozart had het bovendien een cyclisch tintje. Tos ca mag vaker slakken presenteren en laten we eerlijk zijn, als alle vrouwen waren zoals de Mozart- opera suggereert en zoals deze zan geressen ze op het toneel zetten, zag de wereld er veel vrolijker uit. Uit het exploot d.d. 10-11-2010 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechtsdeurwaarder te Terneu zen, blijkt dat ten verzoeke van Sonja Lea Engels, wonend te Terneuzen, aan Jacobus Hamelink, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend de beschikking gegeven door de Rechtbank Middelburg d.d. 06-10-2010, waarbij bevel is gedaan om binnen twee dagen over te gaan tot betaling van het gemeld geldbedrag. Van dit exploot kan belangheb bende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl In december worden steden en dorpen in een sfeervol jasje gestoken. Lichtjes, geuren en lekkernijen; beleefde sfeer op onze kerstdagtochten! Opstappen kan in het hele land. Afhankelijk van de bestemming komt u tussen ongeveer 10.30 en 11.30 uur aan en gaat u rond 18.00 uur weer richting uw opstapplaats. Bestemmingen: Antwerpen: 16 en 18 dec. Brussel: 11 en 18 dec. Düsseldorf: 10, 18 en 21 dec. Essen: 10 en 18 dec. Keulen: 11,18 en 21 dec. Münster: 18 dec. Oberhausen: 11,14,18 en 21 dec. Valkenburg: 11,17 en 21 dec. Ga met 2,- korting mee voor slechts 17,50! (excl. 3,- boekingskosten) Shoppen totdat u erbij neervalt, musea bezoeken, bouwwerken bewonderen; in Londen is van alles te beleven. Londen vormt een prachtig plaatje, zeker wanneer in december alles feestelijk versierd is! Voor deze reis zijn diverse hotels gecontracteerd met bad/douche, toilet en in de buurt een metrostation. Data: 11 en 18 december Ga met 6,50 korting mee voor slechts 92,50! (excl. 3,- boekingskosten) Meld u aan voor onze sfeervolle kerstarrangementen! Ga naar onze website connexxiontravel.nl/ (駣jk f* fTt I n actie-wegener om direct te reserveren. Bel voor meer informatie 0900 4008400 (lokaal tarief). li 1 S i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19