n nieuwe start Bij Hoek is na twee zeges het vertrouwen terug z sport 37 Jaap Esser ontbreekt Nu te koop: Blie da'k er bin! Team Pleomax mist record zaterdag 13 november 2010 'We moeten krachten p'ï 'w bundelen om de Zeeuwse 1 vrouwen te laten fietsen' f Danny Moens door Koen de Vries goes - Amper een half jaar gele den leek de Rabo Lady Force op sterven na dood. Gisteren, bij de afsluiting van het seizoen, bleek de enige Zeeuwse wielerformatie voor vrouwen echter springle vend. Rabobank heeft het sponsor contract met een jaar verlengd en tal van wielerliefhebbers gaan zich inspannen voor de ploeg. „Eigen lijk maken we een nieuwe start", erkende Baukje Doedée, de top vrouw van de ploeg en samen met haar man Fonny Kint de drijvende kracht achter het team. „Wat we toen met z'n tweeën deden, doen we nu met een man of tien." Successen konden Rabo Lady Force de laatste jaren niet ontzegd worden. In 2009 en 2010 was de Lady Force een van de beste club teams van Nederland. Het pro bleem was echter dat alleen Bauk je Doedée en Fonny Kint zich in tensief met de leiding bezig hiel den. Dat werd het tweetal, ook nog de trotse ouders van een twee ling, te veel. Toen er april van dit jaar signalen naar buiten sijpelden dat ze het voor gezien wilden hou den, sprongen Zeeuwse wielerfana ten in de bres. Gisteren werd het zeskoppige stichtingsbestuur gepre senteerd dat Doedée en Kint zo veel werk uit handen moet ne men, dat ze zich weer met hun kerntaken kunnen bezighouden. Kint als ploegleider, Doedée als trainster en wegkapitein. Voorzitter van de stichting wordt Danny Moens, de Goesenaar die in het verleden het OZ Wieler weekend en de ZLM Tour mee hielp groot te maken. Hij wordt ge assisteerd door Tineke van den Heuvel (penningmeester), Marjo lein van Duuren (secretaris), Fon ny Kint (sporttechnische zaken), Adrie Bruinooge (hoofd materi aal) en Linet Scheele (website, pr). Daarnaast krijgt Kint als ploeglei der assistentie van Gerrie Sijnesael uit Terneuzen, treedt Bert Steen bakker uit Heinkenszand toe als macaniciën, gaat Ad Voesenek uit Driewegen zich regelmatig verdien stelijk maken als teamkok en wordt René Verhulst uit Kapelle de vaste verzorger. Meervoudig we reldkampioene Keetie van Oos- ten-Hage, binnenkort voor het eerst oma, werpt zich op als een soort van boegbeeld van de ploeg. Baukje Doedée heeft na rijp be raad besloten haar fiets nog niet op te bergen. De 34-jarige inwoon ster van Driewegen wil mentor van het team worden. Ze wil zich in de wat minder zware wedstrij den vooral bezighouden met het doen en laten van haar jongere teamgenoten. „Noem me trainer in een wedstrijd", verduidelijkt ze. „De zware klassiekers wil ik niet meer rijden. Met twee keer trai nen per week is dat niet te doen. Dit seizoen was ik soms drie da gen beroerd na een zware wed strijd. Ik ben te vaak over mijn grenzen heen gegaan." De topprestaties zullen nu van an dere rensters moeten tomen. Fon ny Kint heeft zijn nieuwe ploeg bijna rond. De sterke Drentse Ma- rissa Otten is vertrokken. Anne Eversdijk uit Kapelle (terugge keerd van Merida) en [oukje Braam uit Dordrecht zijn echter sterke vervangers. Daarnaast zijn er rensters uit Den Bosch, Waver (België) en 's Gravendeel toegetre den. Een aantal jonge Zeeuwse ren sters is gebleven. „We hopen dat er een paar doorstromen naar een hoger niveau", verduidelijkt Fonny Kint. Danny Moens is als voorzitter al vol elan aan de gang gegaan. Hij heeft de leden van het stichtings bestuur bij elkaar gezocht en aller lei formaliteiten geregeld. De 44-ja- rige Goesenaar zit vol plannen. „We moeten krachten bundelen om de Zeeuwse vrouwen te laten fietsen. Maar we moeten ook aan promotie doen. Ik denk aan het or ganiseren van clinics." Verder hoopt hij dat de ploeg over een paar jaar een stuk sterker is. „Stie kem droom ik wel eens van een Zeeuwse Marianne Vos." door Jan Dagevos hoek - Bij Hoek is het elan terug. De Zeeuws-Vlaamse topklasser won twee wedstrijden op rij, ver liet de laatste plaats in de topklas se van het zaterdagvoetbal en durft nu weer omhoog te kijken. „Er zit weer vertrouwen in de ploeg", constateert trainer Gaby Demanet. Hoek gaat vandaag op bezoek bij FC Lisse. De Zuid-Hollandse for matie heeft het moeilijk en staat met slechts zeven punten uit twaalf duels op de voorlaatste plaats. Demanet omschrijft de te genstander als een krachtige ploeg, die agressief speelt. Niet voor niets moest FC Lisse dit seizoen al 28 ge le kaarten en drie rode kaarten in casseren. Drie keer moest een speler het veld verlaten na twee keer geel, in de wedstrijd tegen Flevo Boys ging Rafael Supusepa over de schreef en was het na 43 minuten einde verhaal voor hem. Arbiter Bax toonde hem de rode prent. „Ze zullen ons proberen vast te zet ten", verwacht Demanet. „Maar ik heb er vertrouwen in. We hebben genoeg technisch vermogen. Bo vendien komen we in uitwedstrij den altijd nog net iets beter voor de dag dan in eigen huis." Hoek moet het vandaag stellen zonder Dwayne Dildick die een knieblessure heeft opgelopen. „Normaliter komen voor die posi tie (verdedigende middenvelder) Jurgen Landuyt, leroen van den Broeke en Kwinten Clappaert in aanmerking, maar die zijn ook alle maal geblesseerd. We moeten dus wat schuiven." FC Lisse speelt net als Hoek op ge woon gras en dus bestaat de kans dat het duel geen doorgang vindt. „We willen graag voetballen. We zitten nu in het ritme en het is goed om dat vast te houden", vindt Demanet. Mocht de wed strijd toch worden afgelast, dan krijgen de spelers vrijaf Pattinama in benefietselectie Moluks elftal josimar Pattinama heeft een uit nodiging ontvangen om op dins dag 30 november een wedstrijd te spelen met de benefietselectie Moluks elftal. De spits van Hoek speelt die avond in Bunschoten- Spakenburg tegen IJsselmeervo- gels. Naast Pattinama heeft ook doel man Bas Rijkeboer van Jong Am- bon een uitnodiging ontvangen. De kans bestaat dat aanvaller Mar tin Waisapy nog aan de selectie wordt toegevoegd. door Jan Dagevos kloetinge - Elf punten uit negen wedstrijden. Kloetinge voldoet bij de rentree in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal voorlopig aan de verwachtingen. „We hadden misschien iets meer punten kunnen halen tegen Kozak ken Boys en ASWH", meent trai ner Cees Houtepen, „maar we zit ten redelijk op schema. Als we in de middenmoot kunnen mee blij ven doen, dus in het linkerrijtje, doen we het goed." Kloetinge krijgt vandaag NSC uit Nijkerk (aanvang 14.30 uur) op be zoek. De tegenstander staat op de laatste plaats, met slechts zes pun ten uit acht duels. „Ik verwacht dat ze op de verdediging zullen leu nen en via een counter proberen toe te slaan", zegt Houtepen. „Het is zaak om het geduld te bewa ren." 9 Rond de wedstrijd zal geld in wor den gezameld voor de vergeten weeskinderen en gehandicapten op de Molukken. 9 De selectie staat onder leiding van oud-prof Ton Pattinama. Zijn zoons Jordao (ex-Feyenoord) en Edinho (ex-NAC Breda) zullen ook in actie komen tegen de zaterdag- topklasser. 9 Denny Landzaat zal aanwezig zijn als toeschouwer. Vanwege het drukke programma van FC Twente zal hij waarschijnlijk niet spelen. De oefenmeester van de Beveland- se formatie vindt wel dat zijn ploeg de drie punten moet pak ken. „Het is belangrijk om een buf- fertje op te bouwen en dan moet je van ploegen die onder je staan winnen. Ik heb er vertrouwen in. Het team steekt lekker in zijn vel, zeker na de overwinning van vori ge week op Zwaluwen (0-1)." Kloetinge wacht volgende week de uitwedstrijd tegen GVW en daar na staat het duel met Rijsoord op het programma. Bij de Bevelandse equipe ont breekt vandaag Jaap Esser. Hij is na zijn vierde gele kaart voor één duel geschorst. Mocht de wedstrijd tegen NSC vanwege de slechte weersomstighe- den vandaag niet doorgaan, dan speelt Kloetinge een oefenwed strijd tegen Oostkapelle. Dat duel wordt dan op kunstgras afgewerkt en begint om 14.30 uur. vlissingen - Het is de Pleomax gis teren niet gelukt om het Noordzee- record van Team Delta Lloyd te breken. De oceaanracer van schip per Harm Prins had zes uur en 51 minuten nodig voor het traject Lo- westoft-IJmuiden. Dat was ander half uur langer dan het huidige re cord. Een gebroken spinakerval gooide anderhalf uur na de start roet in het eten. De Pleomax, die Vlissingen als thuishaven heeft, begon vrijdag morgen in Engeland om even voor achten aan de race. Het team profi teerde optimaal van de storm. Met windsnelheden van 35 knopen (kracht 8 a 9) wist de Pleomax het traject van 200 kilometer met een gemiddelde snelheid van ongeveer 36 kilometer per uur af te leggen. Totdat de spinaker brak en onder het schip terechtkwam. Dat zorg de voor oponthoud. Naslagwerk over Kustmarathonweekend 2010 Ir het weekend van 1,2 en 3 oktober jl. werd de achtste editie van de Zeeuwse Kustmarathon gelopen, gewandeld en gefietst. Na het succes van vorig jaar is van dit unieke evenement wederom een naslagwerk gemaakt door de PZC redactie. Een fantastische herinnering met 100 pagina's vol foto's, verhalen, alle uitslagen en meer! Het boek is NU te koop bij de volgende boekhandels: (wees er snel bij, want de oplage is beperkt) Burg Haamstede - Warenhuis Goudzwaard Goes - Primera Goes-De Koperen Tuin Hulst-Remortel Kamperland - de Regt Middelburg - De Drukkerij Renesse - Delta Warenhuis Sluis - Ultee Terneuzen - van Aken Tholen -Dieleman Vlissingen - Primera Zierikzee -de Vries Of bestel het boek via de webwinkel: pzc.nl/webwinkel (categorie: boeken) (Webwinkel C 1,95 verzendkosten) WEB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51