'Pelgrimstocht leert je 261 seland Ook waterschap tegen nieuwe natuur in inlaag Schouwen-Duiveland heet Sinterklaas GROOTSTE VAN EUROPA Het Nederlands Genootschap Sint Jacob is de grootste pelgrimsvereniging in Europa. Het genootschap telt in Zeeland 360 leden. ^Vermeulen ^<$0 Autoverhuur Dronken man slaat politieagenten Werk aan Philipsdam is een week verzet Kaasboerderij Ter Nisse wint wedstrijd zaterdag 13 november 2010 S 1 -(G)-OE ZUIDSCHOR NAUTlC LIFESTYi.e WATERSSPOMT Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! namaak bont, zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open door Melita Lanting BRUINISSE - Na de gemeenteraad heeft ook de algemene vergade ring van het Waterschap een mo tie aangenomen tegen nieuwe na tuur in een inlaag bij Bruinisse. „Het verschil met de motie in de gemeenteraad is dat wij er ook in hebben staan dat wij vinden dat de compensatie in de toekomst buitendijks gevonden moet wor den", zegt Gilles Klompe, indiener van de motie, Klompe vindt dat ook het aantal vierkante meters omlaag moet. Nu moet iedere ver loren meter schor met twee meter worden gecompenseerd. Water schapsbestuurder Jaap de lager zegt de emoties te begrijpen. Hij zegt op zoek te gaan naar een alter natief als wethouder Verseput de motie uitvoert. Dat alternatief moet ergens op Schouwen gevon den worden, maar dat gaat wel luk ken, al wil De lager nog niet zeg gen waar. Het is volgens hem tijd om na te denken over dergelijk na- tuurherstel. „Je moet je afvragen of je dat zo stringent moet doen." DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat V Segeersstraat 8 MIDDELBURG 0118-634133 Kaai 53 VEERE 9 0118r5«1854 lurkt 1 DOMBURG •0118-581120* Iedere zondag geopend www.dcpagterailtiekcnintcncur.nl Altijd de auto die u nodig hebi, wanneer u hem nodig hebi Mobiliteilsoplossingen voor particulier én bedrijf! j Pearywëg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Burghsluis. Ouwerkerk Daarna gaat hij naar Burgh-Haamstede De intocht van Sint Nicolaas in Ouwer- om het feest met de kinderen voort te kerk is donderdag 18 november tussen zetten. 15.30 en 17.30 uur. Nieuwerkerk Het Sinterklaasfeest in Nieuwerkerk speelt zich af rond het dorpshuis. Om 9.00 uur wordt vanaf die plaats een op tocht gemaakt door het dorp. De op tocht eindigt ook weer in het dorps huis. MEEST CELEZEN 1Halt verpaupering winkelpanden 2. Willeke te duur voor senioren 3. Pallets met 60.000 kerstballen TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland MIDDELBURG Een 38-jarige dronken man uit de gemeente Terneuzen, heeft twee agenten geslagen omdat ze hem niet toestonden in zijn auto te stap pen. Het voorval deed zich voor in de nacht van donderdag op vrijdag achter het station in Middelburg. De man is aangehouden. BRUINISSE De werkzaamheden aan de Philips dam, die gisteren zouden begin nen, zijn uitgesteld vanwege het slechte weer. Rijkswaterstaat wil ze nu uitvoeren tussen vrijdag 19 november 20.00 uur tot zondag 21 november 18.00 uur. Het asfalt op de dam moet worden vernieuwd Het verkeer richting noorden kan via de parallelweg rijden. Verkeer in zuidelijke richting wordt omge leid via West-Brabant. NISSE Bij de jaarlijkse boerenkaaskeuring voor Zuid-Nederland in het Bra bantse Haghorst heeft kaasboerde rij Ter Nisse uit Nisse de eerste plaats behaald in de categorie 'Goudse boerenkaas baby jong'. Ook bij de categorie 'boerenkrui- denkaas' scoorde Ter Nisse opti maal: voor de kruidenkaas met ver se olijven werd het hoogste aantal punten bereikt. Sinterklaas heeft het er maar druk mee de komende we ken. In verschillende dorpen en steden komt de kindervriend per boot of op andere wijze aan. Hieronder een overzicht van enke le activiteiten op Schouwen-Duive land. Bruinisse De intocht van Sinterklaas in het vis sersdorp belooft een waar spektakel te worden. Zaterdag 20 november komt hij om 14.00 aan op het Havenplateau. Vanaf daar gaat de optocht naar de mu ziektent. Om 16.30 gaat hij weer terug naar de pakjesboot. Burgh-Haamstede Traditiegetrouw komt de goedheilig man om 13.00 uur aan in de haven van Oosterland Voor de kinderen van Oosterland komt Sinterklaas 27 november met zijn pie ten aan om 13.30 aan de Molenweg. Daarna volgt een rondrit die eindigt bij het dorpshuis. Voor kinderen tot acht jaar is daar vanaf 14.30 uur een kinder middag. Port Zélande In Port Zélande komt Sinterklaas twee keer aan, zaterdag 27 november en za terdag 4 december meert hij om 14.00 uur aan op de pier. Aansluitend is er een feest met de Sint in de Adventure Factory. Renesse In Renesse arriveert Sint Nicolaas zater dag 20 november om 13.00 uur aan de Korte Reke. Het feest wordt om 13.45 uur voortge zet in het dorpshuis. Sinterklaas zal daar ook aandacht beste st. Laurens Arnemuiden Koudekerke Oost-Souburg Vlissingei Ritthem Westerschelde door Piet Kleemans Louterend is het. Een pel grimstocht brengt stilte in je hoofd, brengt je in contact met de natuur en leert je te genieten van simpele dingen. Om mensen daarmee kennis te laten maken en het 25-jarig jubileum, te vieren houdt het Genootschap van Sint Jacob een estafette-pelgrimstocht. Van 20 november tot en met t de cember voert deze door Zeeland. Frans de Valk uit Zonnemaire en Rinus Goedentondt uit Vlissingen zijn samen al zo'n twee maanden bezig met de voorbereidingen van de Zeeuwse etappe. „We krijgen heel leuke reacties. We hadden op Walcheren nog geen kofïieadres, worden we gebeld door mensen die zich spontaan aanbieden. En in Renesse heeft dominee Piter Goodijk in de Jacobuskerk een ere- plaatsje gereserveerd voor de pel grimsstaf en de Sint Jacobsschelp die symbool staan voor Santiago de Compostela. Pelgrims namen een Jacobsschelp mee van het strand om te bewijzen dat ze de pelgrimstocht gemaakt hadden." Zowel De Valk als Goemondt heb ben de beroemde tocht naar ge noemde bedevaartsplaats ge maakt. De Valk zelfs twee keer. „De eerste keer dat je zo'n tocht onderneemt, wil je alles tevoren re gelen. Dat leer je wel af Als je met een tijdsplanning loopt luister je niet naar je lichaam. ]e moet je ze kerheden loslaten en het vertrou wen hebben dat het goed komt. En dan komt het ook goed." Een pelgrimstocht kan fysiek zwaar zijn. Niet voor De Valk. „Het is gewoon genieten. Genie ten van mooie uitzichten en genie ten van ontmoetingen met men sen. En je komt terug met een rug zak vol herinneringen. Het duurt echt een paar dagen voordat je thuis in Nederland weer ingebur gerd bent." De Valk verheugt zich op zijn deelname aan de Zeeuwse etappe van de pelgrimstocht door het land. „Ik heb de behoefte om geregeld onderweg te zijn." De Zeeuwse pelgrimstocht gaat zon dag 21 november van start in het Zeeuws-Vlaamse Koewacht van waar een 18 kilometer lange voet tocht naar Zuiddorpe is uitgezet. Onderweg is een kofftestop bij de zorgboerderij van de familie Ro zijn. Voor zaterdag 27 november staat een 18 kilometer lange wan deltocht van Vlissingen naar Veere gepland. Staf en schelp blijven ach ter in de Grote Kerk van Veere. Zondag 28 november is het de beurt aan de fietsgroep. Voor hen is een tocht van Renesse naar Zuiddorpe Koewacht-Zuiddorpe I Zondag 21 november 19 km Serooskerke Grijpskerke Middelburg Veere Gapinge Vlissingen-Veere Zaterdag 27 november 18 km Nieuw-en g| Sint-Jooslandf:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34