auto7 Cherokee is échte jeep Alternatief: Kia Sorento 2.5 CRDI Adventure vrijdag 12 november 2010 KORT Volkswagen Jetta toch in Europa te koop Volkswagen heeft besloten de Jetta toch ook maar in Europa te gaan verkopen. Aanvankelijk was deze sedanversie van de Golf alleen voor de Verenig de Staten - waar hij de best verko pende Europese auto is - en in sti listisch opzicht voor andere 'derde wereldlanden' bestemd. Bij ons krijgen deze sedans weinig handen op elkaar, maar rond de Middellandse Zee is er altijd wel belangstelling voor. De techniek en het design zijn nauw verwant aan succesnummer Golf Cadillac Aera op Los Angeles Show De jaarlijkse Los Angeles Auto Show (19 tot en met 28 no vember) staat ook dit jaar duide lijk in het teken van elektrische en andere alternatieve aandrijving, met zo'n dertig primeurs voor de Amerikaanse markt. De Design Challenge gedurende de show biedt een blik op de toe komstvisie van de deelnemende merken, met dit jaar niet alléén werk van Californische ontwerp- studio's. De Cadillac Aera is écht een publiekstrekker, met zijn op merkelijke frameconstructie waar door hij nog geen 500 kilogram weegt. De Aera loopt op samengeperste lucht, de tanks daarvoor aan boord geven hem een actieradius van 1600 kilometer. Magic Sky Control op nieuwe SLK Testritten met zwaar vermom de prototypes, onder meer in Death Valley, maakten deel uit van het ontwikkelingsprogramma van de nieuwe Mercedes-Benz SLK, die in 2011 op de markt komt. Dat is niet bijzonder, wél dat de nieu weling leverbaar wordt met een 'glazen' dak waarvan de transpa rantie variabel is. Zo heerst in de SLK ook met gesloten dak een cab- rio-sfeer, die per knopbediening te dempen is. Mercedes noemt het Magic Sky Control. Wanneer de motor wordt afgezet schakelt het dak automatisch in zijn donkerste tint, hetgeen het wageninterieur veel koeler houdt. Chrysler verhoogt verwachtingen De Amerikaanse autobouwer Chrysler heeft zijn verwach tingen voor de omzet en winst voor heel 20to verhoogd. Dit maakte het bedrijf, dat in 2008 ge red moest worden door de over heid, deze week bekend. Chrysler stelde dat de resultaten sneller zijn verbeterd dan eerder was verwacht. Het bedrijf rekent op een bedrijfsresultaat van 0,7 miljard dollar (0,5 miljard euro) op een omzet van 42 miljard dol lar (ruim 30 miljard euro). Eerder werd een bedrijfsresultaat voor zien van maximaal 0,2 miljard dol lar en een omzet tussen 40 en 45 miljard dollar. In het afgelopen derde kwartaal verkocht Chrysler 401.000 auto's. De automaker had in de Verenig de Staten een marktaandeel van bijna 10 procent. In Canada was het marktaandeel bijna 13 procent. ■■■mnnBsna OCCASION Ideale wagen voor mensen met paarden, speedboten en gigantische sleurhutten Prijs: 16.950 euro Bouwjaar: 4-2004 Km-stand: 127.432 Motor: 2,5 liter zescilinder, benzine Vermogen: 176 pk, 240 Nm Transmissie: vijftraps automaat Afleverkosten: prijs is inclusief afleverbeurt en zes maanden garantie Bijzonderheden: 4x4, parkeersensoren Verkooppunt: Garage Touw, Koudekerke Website: www.garagetouw.nl Prijs: 15.950 euro Bouwjaar: 1-2008 Km-stand: 70.795 Motor: 2,5 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 140 pk, 343 Nm Transmissie: handgeschakelde vijfbak Afleverkosten: 395 euro, inclusief afleverbeurt en nieuwe APK. Garantie in overleg. Bijzonderheden: 4x4, climate control Verkooppunt: Kia Autohuis Terneuzen Website: wwwkia-terneuzen.nl Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week een Jeep Cherokee. door Lucas Boot Hoe noemde u een jaar of tien, vijftien geleden een terreinwagen? Een jeep? Toch grappig dat een merknaam ook een soortnaam is. Of was, beter gezegd, want zo'n beetje alles wat hoog op z'n poten staat en een zandpad niet schuwt, krijgt de naam SUV opgespeld. Of erger: crossover. Hoe het ook zij: deze week voel den we deze Jeep Cherokee aan de tand, het broertje van de Grand Cherokee. We vonden hem in de showroom van autobedrijf )an Hop in Roosendaal voor 18.500 eu ro. De Cherokee is een stoere kar waar je niet omheen kunt. Een gi gantische verchroomde grille, twee dikke sidebars en achterop een reservewiel. Zo hoort het. Daaronder een trekhaak waar een aanhanger van maximaal 3360 kilo gram (geremd) aan mag hangen. Dat maakt de Jeep tot een ideale wagen voor mensen met paarden, speedboten en gigantische sleur hutten. Aan trekkracht dan ook geen tekort. De 2,8 liter turbodie sel met 163 pk levert namelijk 360 Nm koppel, dat al vanaf 1800 toe ren volledig ter beschikking staat. Dat koppel maakt de Cherokee ook uitermate geschikt voor het terrein. We pakten wat blubberige bospaden mee, waar-ie zijn hand niet voor omdraaide. Zwaarder hebben we hem niet beproefd, maar we twijfelden geen moment aan de offroad-capaciteiten. De Cherokee heeft namelijk het zoge heten Command-Trac systeem aan boord, waarmee de auto veran- Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited dert van een two wheel drive in een terreinwaardige 4x4. In deze laatste modus ploegt de Jeep over al doorheen en raakt-ie op het as falt minder snel onderstuurd. Je moet hem hoe dan ook niet te en thousiast door een bocht gooien, want hij helt door de comfortabe le demping makkelijk over. Boven dien geeft het stuur weinig feed back over wat de wielen aan het doen zijn. Maar goed, een Jeep hoort niet snaarstrak te sturen. Tot zover het rijden. U wilt im mers ook weten wat er alle maal op en aan zit. Veel! Bijvoorbeeld airco, cruise control, navigatie, elektrisch bedienbare ra men en spiegels, lederen bekle ding en stoelverwarming. Over de stoelen waren we niet helemaal te vreden. De zitting is aan de korte kant en de rugleuning te plat. In bochten glijd je daardoor makke lijk van links naar rechts. Verder vind je veel grijs, hard plastic in het interieur. Wel ziet het binnen- Prijs: 18.500 euro Bouwjaar: 6-2005 Nieuwprijs 2005: vanaf 46.875 eu ro Km-stand: 118.573 Transmissie: vijftraps automaat Motor: 2,8 liter viercilinder turbo, diesel Vermogen: 163 pk, 360 Nm 0-100 km/u: 12,6 seconde Topsnelheid: 174 km/u Gemiddeld verbruik (fabrieksop- gave): 1,op 10,1 Afleveringskosten: 395 euro, in clusief nieuwe APK en drie maan den garantie Bijzonderheden: trekhaak, tussen werk er nog uitstekend uit. Zo goed als nieuw zelfs. Dat geldt ove rigens ook voor de buitenkant. Leuke gimmick tot besluit is de boordcomputer die boven de bin nenspiegel zit. Hier kun je bijvoor bak, lederen bekleding Verkooppunt: Autobedrijf Jan Hop, Roosendaal Website: www.janhop.nl Historie: Onder de vlag van Ameri can Motors Corporation werd in 1974 de eerste Jeep Cherokee ge lanceerd. De Amerikaan sleepte la ter dat jaar de titel beste 4x4 van het jaar binnen, en dat zei genoeg over zijn terreinkwaliteiten. Halver wege de jaren tachtig verscheen een nieuw en vierkant model, dat werd geroemd om zijn design. De generatie van de Cherokee uit de test deed zijn intrede in 2002. beeld instellen of bij het ontgren delen van de auto alle vier de por tieren of alleen de bestuurderspor tier opent, of dat de lichten wel of niet moeten knipperen als je Cherokee op slot doet. Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited foto's Lucas Boot Alternatief: Land Rover Freelander 2.5 V6 Sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75