binnenland 15 Ouders afgeraden ander merk te nemen Commissie velt hard oordeel over top CDA Mbo wordt mogelijk met jaar ingekort Wientjes: akkoord blijft intact spSPl Huilende buurman Milly heeft 'gaten in geheugen' ^Qanden 'Chinezen geloven dat Chinese Jlessenvoeding van slechte kwaliteit is' V" t [uitverkocht] vrijdag 12 november 2010 im- en exportfirma NiuLi Rotterdam dordrecht - De Dordtse politie man Sander V. (27), die gisteren te rechtstond voor de moord op zijn buurmeisje Milly Boele acht maan den geleden, hamerde voortdu rend op de vele 'gaten' in zijn ge heugen. Hij was stoned geweest. Hij was in paniek, vreesde voor het verlies van vriendin en baan. Maar bij al dat geheugenverlies wist hij één ding zeker: hij had het meisje niet gedwongen tot orale seks, al zijn daar mogelijk wel bewijzen voor. „Zo ben ik niet. Helemaal niet", zei hij in een volle zittingszaal waar hij ook vandaag nog terecht staat voor moord, ontvoering en sfeksueel misbruik. Hij had het meisje voor die bewus te dag nooit gesproken. Aan de hand van verklaringen die hij eer der aflegde, kon de rechtbank toch een beeld krijgen van de omstan- foto Beeldbewerking CR den haac - Het groeiend tekort aan flesvoeding in Nederlandse su permarkten en drogisterijen stelt jonge ouders voor een probleem: goedkopere flesvoeding van een huismerk is van beduidend minde re kwaliteit dan het gerenommeer de Nutrilon, zegt kinderdiëtist Mo nique Dijsselhof van het Acade misch Medisch Centrum in Am sterdam. „Wij adviseren moeders die hier bevallen in principe altijd om Nutrilon te gebruiken als ze geen borstvoeding willen of kun nen geven." Volgens Dijsselhof investeert dit merk fors in onderzoek om het product voortdurend verder te ver beteren. Een huismerk zoals Kruid vat heeft een andere samenstel ling. „Zo heeft Nutricia nu 'im- munofortis' in zijn producten ver werkt, ter versterking van het im muunsysteem. Dat mag de concur rent niet eens overnemen." Ten minste twee derde van de flesge- voede zuigelingen in Nederland krijgt Nutrilon. De GGD Gronin gen, waar de consultatiebureaus onder vallen, ontraadt ouders ook om steeds een ander merk in huis te halen. „Maar de producten die hier worden verkocht zijn op zich wel allemaal veilig", zegt de woord voerster. De Nederlandse overheid bemoeit zich zo min mogelijk met handel, zegt een woordvoerder van het ministerie van Economi sche Zaken. De overheid komt pas in actie als supers en drogisterijen aan de bel trekken over de tekor ten. „Mocht hier echt een groot te kort aan flesvoeding ontstaan, dan ligt er een draaiboek klaar voor voedseldistributie in crisistijd." digheden. Binnen een half uur had hij het meisje naar zijn wo ning gelokt. Een kat gebruikte hij als smoes om bij haar aan te bel len. Toen haar moeder het meisje op haar mobieltje belde, zei Milly dat er een buurman voor de deur stond. Toen moeder nogmaals belde, lag Milly vastgebonden in de woning van Sander V. Na mogelijk mis bruik wurgde hij haar vervolgens met een riem en verpakte hij het lichaam in vuilniszakken. 's Nachts begroef V. zijn buurmeis je in de tuin. Na zes dagen biecht te hij zijn daad op aan zijn vrien din. Snikkend zei hij gisteren: „Er is geen moment van de dag dat ik dit niet zou willen terugdraaien." Uit psychiatrisch onderzoek blijkt dat de politieman lijdt aan een per soonlijkheidsstoornis. den haag - Een interne onder zoekscommissie van CDA oordeelt genadeloos over het functioneren van de partijtop voorafgaand aan de desastreus verlopen verkiezin gen van 2010. Ministers zaten elkaar dwars, de fractie mocht zich nergens mee be moeien en het bestuur liet de oren hangen naar premier Jan Peter Bal kenende en zijn entourage. Het programma Nieuwsuur kreeg de evaluatie onder de titel 'Verder na de klap' gisteren al in handen, hoewel het rapport pas dinsdag openbaar zou worden. Uit de conclusie blijkt dat de partij na acht jaar aan de macht alles on dergeschikt had gemaakt aan be trouwbaarheid en stabiliteit. De idealen raakten daarbij onder gesneeuwd. Het rapport van de in terne onderzoekscommissie spreekt van ideeënarmoede en een gebrek 'eigen onderscheiden de relevantie'. De hoofdverantwoordelijkheid ligt bij Jan Peter Balkenende, hoewel de premier na de grote verliezen bereid was om een stap opzij te doen. Geen enkele kandidaat in de top van het CDA bleek echter be reid het stokje van hem over te ne men. Balkenende moest de lijst toch weer trekken. Tijdens de campagne zouden de premier en een groepje vertrouwe lingen alles hebben bepaald. De rest van de partij had geen in breng. Zo werden veel CDA'ers verrast door de beslissing om de aftrek baarheid van de hypotheekrente een 'breekpunt' te maken voor regeringsdeelname. den haac - Mbo-studenten kun nen binnenkort mogelijk in drie jaar hun diploma halen in plaats van in vier jaar. Minister van On derwijs Van Bijsterveldt onder zoekt welke opleidingen met een jaar kunnen worden ingekort. Ze zei dit gisteren bij de behandeling van de onderwijsbegroting. Volgens de bewindsvrouw wordt het voor ambitieuze vmbo-leerlin- gen zo aantrekkelijker via het mbo door te stromen naar het hbo. Nu proberen veel vmbo'ers via havo naar hbo door te stromen, omdat die route korter is. Dat levert flin ke druk op havo's op, denkt Van Bijsterveldt, omdat havo eigenlijk te moeilijk is voor deze leerlingen en de scholen veel moeite moeten doen hun aan een diploma te hel pen, wat geregeld mislukt. De minister houdt vast aan het plan 300 miljoen euro te bezuini gen op het onderwijs voor scholie ren met een stoornis, het 'passend onderwijs'. Van Bijsterveldt omarmt het WD-pleidooi dat scholen hun le raren steviger moeten beoordelen en bij aanhoudend slecht functio neren moeten ingrijpen. Een aantal basisscholen krijgt vol gend jaar de kans om als proef de lesuren flexibeler over het school jaar te verdelen, en zo bijvoor beeld ook tijdens de zomervakan tie les te gaan geven. den haag - Werkgeversvoorman Bernard Wientjes weigert het pen sioenakkoord met de vakbeweging open te breken. Hij wil dat het ka binet dit akkoord helemaal over neemt. Wientjes reageert hiermee op uitlatingen van minister Henk Kamp van Sociale Zaken dat het pensioenakkoord 'te duur' is en be trokken moet worden in 'een bre der sociaal akkoord' met afspraken over loonmatiging. Wientjes: „Wij gaan er samen van uit dat ons akkoord integraal wordt overgenomen. Ik kan me niet voorstellen dat dat niet ge beurt." Ook de bonden weigeren nieuwe concessies te doen. Werk gevers en vakbonden proberen voor het eind van het jaar met voorstellen te komen voor de 'her vorming' van het pensioensys teem. Daarin zal de AOW-uitke- ring automatisch aan de loonont wikkeling gekoppeld blijven. Kamp heeft aangegeven een wel- vaartsvaste AOW te kostbaar te vinden. De bonden willen niet pra ten over loonmatiging zolang Kamp het pensioenakkoord, dat begin juni van dit jaar werd geslo ten, niet heeft overgenomen. Bon den en werkgevers worstelen nog met het maken van afspraken over verbetering van de arbeidsmarkt positie van oudere werknemers. t,es: ziëachStoi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5