41 binnenland PW vreest LPF-praktijken "r©©S Chinezen willen Nederlandse melk en anders niets Proef met flexibele lestijden Maak gratis kans op een Audi A1 Kamer wil rollator terug in basispakket Vrouw beroofd van collectebus HJESVOHMNG Door de Chinese run op flesvoeding van Nutrilon, is het spul bijna nergens meer te krijgen. Jonge ouders zitten in een lastig parket: deskundigen ontraden een ander merk voor hun baby. China: 20 miljoen baby's per jaar vrijdag 12 november 2010 De reeks van onthullingen over PW-Kamerlid Eric Lu- cassen maakt een einde aan de wittebroodsweken van het kabinet. Wilders moet alle zeilen bijzetten. Geen LPF-toestanden. Dat was de heilige belof te die Geert Wilders deed toen hij na zijn af scheiding van de VVD een eigen partij begon. Jarenlang hield de PW-leider zijn partij onder con trole, maar nu komen de eerste scheuren in het ooit zo sterke har nas. Het volgens Wilders 'grote ta lent' Eric Lucassen blijkt als be roepsmilitair veroordeeld wegens ontucht met ondergeschikten. De nieuwe PW-woordvoerder voor nota bene wonen en wijken wordt ook nog eens door tal van buurtbe woners beschuldigd van intimida tie en bedreiging. Het zijn precies de 'LPF-toestanden' waarvoor Wil ders vreesde. Mede door de specta culaire groei blijkt de PW kinder ziektes te vertonen. Wilders kon tijdens de formatie nog sneren dat het CDA geen betrouwbare part ner was omdat Ab Klink en ande ren zich opeens tot dissidenten ontpopten. Nu zal de Limburger een toontje lager moeten zingen. Mark Rutte en vice-premier Maxi me Verhagen hebben hun nek uit gestoken voor de samenwerking met de PW. Het gedoe rond Lu cassen is een onaangename verras sing. Zoals Geert Wilders keer op keer zegt: „Als de PW een pro- DEN HAAG Een Kamermeerderheid wil dat de rollator in 2011 toch via het basis pakket wordt vergoed. Het plei dooi van Tweede Kamerlid Fleur Agema (PW) kreeg gisteren bijval van coalitiepartijen CDA en WD. Ook SP, GroenLinks en de Partij voor de Dieren zijn ervoor om de rollator weer te vergoeden. Eerder dit jaar besloot het kabinet juist de hulpmiddelen te schrappen. door Frank Hendrickx bleem heeft, dan heeft het kabinet een probleem." De positie van Lu cassen oogt onhoudbaar, maar de wegen van Wilders zijn ondoor grondelijk. In principe kan de ex-militair blijven zitten. Zonder risico is dat niet, want de PW kan dan met veel minder gezag pleiten voor een 'fatsoenlijker en veiliger Nederland'. Een 'vrijwillig' vertrek van Lucassen lijkt de beste uitweg. Zand erover. Een ernstig probleem ontstaat pas als Lucassen weigert. Wilders kan hem uit de fractie gooien, maar als de ex-militair zijn zetel bezet houdt als éénmansfrac- tie is de flinterdunne meerderheid van PW, CDA en WD verdwe nen. PW-Kamerleden noemen Wilders steevast een 'politiek stra teeg'. Hij zal die reputatie moeten waarmaken, want de oppositie ruikt bloed nu de PW voor het eerst aangeslagen oogt. „Geerts Gangsters", zo wordt er al in de wandelgangen gefluisterd. De PW heeft externe bedrijven in geschakeld om nieuwe Kamerle den te screenen, maar dat heeft blijkbaar niet geholpen. Inmiddels zijn al vier Kamerleden in op spraak geraakt. Tot nu toe haalde de kiezer de schouders op, maar binnen de PVV weten ze dat kre diet niet onbeperkt is. TILBURG Een 58-jarige vrouw uit Udenhout is gisteravond in Tilburg beroofd van een collectebus. Ze raakte daar bij gewond aan haar hoofd. De vrouw werd achtervolgd door een jongeman die daarna de collecte bus uit haar handen probeerde te pakken. Beiden kwamen ten val. Toen ze weer opstonden, kreeg de vrouw een duw en verloor ze de strijd alsnog. PAUL KUSTERS Chinese ouders willen be trouwbare Nederlandse voe ding voor hun baby. Maar Nutricia mag het hun niet geven. Dus komen de Chine zen het hier zelf halen. door Jan Trommelen en Frouke Tamsma In Nederland gekochte flesvoe ding voor baby's wordt via in ternet massaal geleverd aan Chinese ouders. Op de websi te taobao.com (vergelijkbaar met onze Marktplaats.nl) staan Nutri lon en Friso te koop, compleet met de kassabon van Etos. Bij een filiaal van de drogist heeft iemand op 14 juli voor 4243 euro ingesla gen. Omdat Nutricia geen Nederlandse producten wil leveren aan China, struinen handelaren de Nederland se markt af op zoek naar partijen. Maar ze zijn ook niet te beroerd ei genhandig een winkel leeg te pluk ken. „Chinezen willen Europese kwaliteit. Ze geloven dat de flessen- voeding van slechte kwaliteit is als die in China is gemaakt", zegt Hong ta Zhao van im- en exportfir ma NiuLi uit Rotterdam. Maar hij is gestopt met de handel in Nutri lon, omdat hij niet meer aan voor- ffi8ffi$&8BISSSit&8SSÊ8$8SëS$&!$!ig& den haag - Een aantal basisscho len krijgt volgend jaar de kans om als proef hun lesuren flexibeler over het schooljaar te verdelen, en zo bijvoorbeeld ook tijdens de zo merperiode les te gaan geven. Mi nister Van Bijsterveldt (Onder wijs) zei dat gisteren. Lesuren die nu gegeven worden tijdens de va kantieperiode tellen niet mee in het verplichte aantal uren dat scho len aan onderwijs moeten bieden. Een aantal krijgt daarvoor wel de ruimte, zolang de leerlingen aan het einde van het schooljaar maar alle kennis en vaardigheden heb ben. Als de aan de proef deelne mende scholen hun lessen ook in de zomerperiode geven kan dat be tekenen dat de data van de zomer vakantie verschuiven. Tientallen miljarden euro's gaan er per jaar om in de babyvoedingin dustrie. De reuzen zijn Nestlé, Heinz, Bristol-Myers, Danone en Hero. China is een belangrijke markt omdat er elk jaar 20 miljoen kinderen worden geboren. In Chi na verkoopt Nutricia, of beter ge zegd moederbedrijf Danone, de merken Dumex en Bebelac (sinds 2009). Het merk Dumex, marktlei der op het terrein van dure flesvoe ding in China, is begin vorig jaar in mediapublicaties in verband ge bracht met de melamineverontrei- niging in Chinese babymelk, maar daar is nooit bewijs voor gevon den. raad kan komen. Allerlei supers af sjouwen wil hij niet. Ook L.S. Hu Holding in Rijswijk, dat adverteer de op website CheaponSale, kan niet langer Nutrilon melkpoeder leveren. Medewerkster Linda Mao: „Het is niet meer krijgen. Nutricia wil niet exporteren naar China. Ik moet de advertentie weghalen." Om te voorkomen dat Nederland se moeders misgrijpen heeft de fa brikant al in augustus maatregelen genomen. Door de Chinese shop pers ligt de vraag maar liefst 10 pro cent hoger dan vorig jaar. „We heb ben met grote moeite de produc tie en levering aan de winkels ver hoogd", vertelt verkoopdirecteur Niels Bontje. „Maar we kunnen het niet hebben dat groothandels partijen rechtstreeks naar China verkopen, daarvoor is er niet ge noeg." Om doorverkopers de pas af te snijden zette Nutricia zijn klanten op rantsoen. Iedereen krijgt hoogstens 10 procent meer dan in voorgaande jaren. Daardoor komen de pakken dus wel in Ne derlandse winkels terecht, maar ook daar slaan de Chinezen hun slag. Deze absurde situatie is ont staan doordat Nutricia de Chine zen niet geeft wat ze willen: baby- melk, made in Holland. Dat mag het bedrijf niet van 'moeder' Dano ne. Want dat maakt onder de naam Dumex in China zelf goede babyvoeding. Maar de Chinese ouders willen na de grote schanda len met vergiftigde babymelk geen melk meer die in China zeifis ge maakt. En Nutricia is een Neder lands merk, dus wat je in Neder land koopt, is goed, redeneren de Chinese ouders. FrieslandCampi- na exporteert zijn 'Friso' sinds vo rig jaar wél naar China. „We zijn er nog klein, maar de verkoop groeit fors", aldus een woordvoer der. In Nederland wordt Friso ver kocht door Hero. Maar Friso merkt weinig van lege schappen. ter waarde van22.334,- Rijdt u als een echte winnaar naar huis in deze Audi A1? U maakt gratis kans om deze sportieve auto te winnen. Deelname vanaf 18 ja ar. De ontvangen SMS Is.gratis, Vóór- de verzonden SMS gelden uw eigen abonnementskosten. Alle deelnemers ontvangen een eenmalig aanbod van de Nationale Postcode Loterij. Kijk voor de algemene voorwaarden op wwvv.pgstcodeloterij.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4