Innovatieprijs 221 zeeland Kamer tegen proef kentekenplaat tractor brieven De jaarlijkse Zeeuwse toeristische ontmoetingsdag gisteren was een netwerkbijeenkomst bij uitstek. Mededeling van de waterschappen vrijdag 12 november 2010 Nieuws, sport, interviews, cultuur, evenementen Alle video's zijn terug te vinden op www.pzc.nl/video Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Statenverkiezingen Op dit moment lezen wij berich ten van partijkandidaten voor de Statenverkiezingen. Al jaren vraag ik mij af of kandidaten een blanco strafblad hebben. Hoort de bevol king van een provincie dit niet te weten. Wij brengen onze stem uit op een van hen! Zij behartigen (straks) de belangen van de inwo ners van een provincie en/of stad. Heden komt men er achter dat een minister en/of staatssecretaris die benoemd is, een dubbele paspoort heeft of privé belangenverstrenge lingen heeft met het uitvoeren van zijn functie. Wat als een voorgestel de kandidaat een drugsverleden heeft, een alcoholprobleem, een nareist is! Zijn de partijleden hier van op de hoogte als men een kan didatenlijst opstelt? Voor mij staat vast dat iedere kandidaat, ongeacht welke partij, een zuiver en onge schonden staat van dienst moet hebben als hij de belangen van de bevolking vertegenwoordigt. F. van der Plas Muddy Watersstraat 35, Middelburg Afghanistan Er is weinig steun voor de missie Afghanistan. Gelukkig maar, daar is al genoeg gedweild met de kraan open. De Hoop SchefFer zegt dat het belangrijk voor Nederland is om op het wereldtoneel te blijven acteren. Wat of wie bedoelt hij? Tot meerdere glorie van ons land? Wij zitten daar niet op te wachten. Hij misschien wel of zijn vroegere medespelers zoals Maxime en IP? Meedoen met de grote jongens? Moeten daarvoor weer doden val len? Laten de soennieten en sjiie ten in Irak en Afghanistan eerst maar eens ophouden elkaar met bommen te bestoken. Laten ze eerst hun dochters naar school stu ren en hun vrouwen van de katoe nen gevangenissen, de boerka's, be vrijden. Laten ze eerst maar eens toleranter zijn tegenover de min der radicale en de niet-moslims. Dan kan men praten over hulp, zonder bommen of granaten. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Ontpoldering De stelling dat de zoektocht naar een uitweg uit de ontpolderingsval kuil alleen de commotie voedt stuit mij tegen de borst. Ook de uit leg van het waterschapsplan als 'aanleg van strekdammen' is te sim pel. Het waterschap wil schorvor ming stimuleren ten einde de vei ligheid van de zeewering te verbe teren. Een voordeel dat optreedt is, dat er 1300 hectare natuurgebied gerealiseerd kan worden door de hele Westerschelde. Bovendien is er al een project uitgevoerd, zodat bewezen is dat het werkt en tegen een fractie van de kosten voor ont- polderen. Deze oplossing is niet on derzocht en verdient steun van het provinciaal bestuur! Gert-Jan Mioderhoud L. Evertsestraat 15, Oudelande Grafmonumenten 3 Wat een onzalig idee van D66- raadslid Ten Hengel uit Terneuzen om bermmonumenten te verbie den. Het gaat totaal voorbij aan de gevoelens van nabestaanden van verkeersslachtoffers. Na het overlij den van mijn neef bij een verkeers ongeval zorgde het door mij ge plaatste monumentje er mede voor dat het leed onder familie en vrienden letterlijk 'een plekje' kon krijgen. De vergunning hiervoor van het waterschap (70 euro leges) ging vergezeld van 2 Aatjes met re gels waaraan plaatsing moest vol doen. En moeten we nu zelfs gaan regelen dat iemand na een week komt condoleren? Wat voor een land willen we zijn? Al twee achtereenvolgende kabi netsperiodes is het streven om het aantal regels te verminderen. Hoe zo verminderen? Het plan van het kabinet Rutte om het aantal ge meenteraadsleden terug te breng en is toch zo gek nog niet. F. Gordijn Scarlattistraat 2, Hulst Grafmonumenten 4 Met verbazing las ik het artikel over het voorstel van D66-raadslid Ten Hengel waarin deze grafmonu menten langs de openbare weg wil verbieden. Hij denkt dat door aflei ding meer ongevallen gebeuren. Waar heeft hij die 'wijsheid' van daan! Studie heeft uitgewezen dat bij en na zo'n gedenkteken juist voorzichtiger gereden wordt. In diezelfde 'wijsheid' beweert hij dat anderen niet herinnerd willen wor den aan een verlies! Dit is waar schijnlijk gebaseerd op eigen gevoe lens, maar in z'n algemeenheid on juist en bovendien volkomen irrele vant. Gedenktekens die in absolute zin een gevaar vormen voor de ver keersveiligheid zijn overigens so wieso niet toegestaan. A.F. Oostdijk Serlippensstraat 5, Terneuzen KUSTTOERISME Gebiedscommissievergaderingen Wilt u weten welke werkzaamheden het waterschap uitvoert in uw omgeving? Kom dan eens naar de vergade ring van de gebiedscommissies. ledereen is van harte welkom. U heeft tijdens de vergadering inspraak, zodat u zelf een onderwerp onder de aandacht van het waterschap kunt brengen. Gebiedscommissie Tholen en Sint Philipsland Maandag 15 november 2010, 19.30 uur Dorpshuis nieuw Haestinge Sportlaan 2D 4695 BA Sint Maartensdijk Tel. 0166-662865 Gebiedscommissie Schouwen-Duiveland Dinsdag 16 november 2010, 19.30 uur Dorpshuis Zonnemaire I.M. van de Bijlstraat 10 ZONNEMAIRE Tel. 0111-401932 De agendapunten gaan over werkzaamheden die de afgelopen periode uitgevoerd zijn en werkzaamheden die de komende tijd uitgevoerd gaan worden op het gebied van waterbeheer en waterkeringen en wegen. Tijdens de commissievergadering Tholen en Sint Philipsland zal dijkgraaf Poppelaars de visie/strategie toelichten van waterschap Scheldestromen voor de komende jaren. Data verkiezingen Vorige week heeft u van ons de verkiezingskrant ontvangen. Om verwarring te voorkomen, vindt u hieronder nogmaals de belangrijke verkiezingsdata: Donderdag en vrijdag 11/12 november: stempakket bij u thuis Vóór zaterdag 20 november: uw stempakket opsturen via TNT Dinsdag 23 november, 12.00 uur: sluiting stemming (uw stempakket kunt u tot die tijd inleveren op de waterschapskantoren in Middelburg en Terneuzen). 25 november, 19.00 uur: bekendmaking voorlopige uitslag verkiezingen Watervergunningen Verleende vergunningen voor het onttrekken van grond water aan: - Stichting Kunstgras Rapide in Hulst, voor beregening van de kunstgrasvelden aan de Wittebrugstraat in Hulst (4 november 2010); - Dienst Landelijk Gebied in Goes, voor het plaatsen van een stuw ter plaatse van het Pikgat, N59 tussen Zierikzee en Kerkwerve (5 november 2010). Voor vragen of informatie over de verleende vergunningen kunt u contact opnemen met de heer M. de Feiter, 088-2461387 door Jeffrey Kutterink den haag - Zeeland kan fluiten naar een proef met tractorkente kens. Een meerderheid van de Ka mer wijst een voorstel van de Christenunie af. Zeeland en Friesland willen een proef om de verkeersveiligheid van landbouwvoertuigen te vergro ten. De voertuigen zouden in dat plan moeten worden voorzien van een kentekenplaat-light. Na een lichte keuring door de Rijksdienst voor het Wegverkeer en registratie zouden de voertuigen 40 kilome ter per uur mogen rijden. Bij de proef worden landbouw voertuigen zo veel mogelijk ge weerd uit de bebouwde kom en ge scheiden van fietsverkeer, legt Ka merlid Arie Slob (Christenunie) uit. „Er gebeuren veel ongelukken met landbouwvoertuigen op de openbare weg. Een kenteken plaat-light voorkomt dat er zelf ge- 'Ml maakte bordjes met het getal 40 ie op de trekkers worden gehangen. fas Bovendien staan ze dan geregis- nse treerd, wat controle makkelijker <j bi maakt." io" PvdA en GroenLinks steunen het voorstel van de Christenunie. Maar een meerderheid van WD, CDA en PW is tegen. De partijen laken de 'administratieve romp- 1 slomp'. Minister Melanie Schultz van Ha gen (Infrastructuur, WD) laat het oordeel aan de Kamer. Volgens haar zijn ongelukken met land bouwvoertuigen eerder te wijten aan het rijgedrag. Slob vindt het 'steekspel' tussen Kamer en kabinet 'jammer' en wil toch proberen of hij partijen kan bewegen Zeeland en Friesland een proef toe te staan. m De deelnemers aan de toeristische ontmoetingsdag in de Hall of Fame van de door René Schrier middelburg - Een netwerkbijeen- komst waar je altijd wel wat hoort. Gistermiddag was weer de jaarlijk se Zeeuwse Toeristische Ontmoe tingsdag van het kenniscentrum kusttoerisme. Zo maakte Sven van Rijswijk van de Voetbal Experience bekend dat zijn bedrijf een jaar na de opening de naam gaat veranderen. Het heet binnenkort het Nationaal Voetbalmuseum. Verder zullen de driemaandelijkse exposities (mo menteel over Johan Cruijff) blij ven, met in het voorjaar een ten toonstelling over het Duitse elftal en in het najaar een over de Rode Duivels. De Voetbal Experience won trou wens de Zeeuwse Innovatieprijs Toerisme 2010. Daarmee kwam het voetbalmuseum als beste van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48