zeeland 121 in zicht 5) Pullover Shirt Zwaakse Weel neemt kudde over 'Anti-hagelkanon alleen overdag' Strategische Visie Uitspraken Vaart achter kwaliteitsmeter 'Veilig Uitgaan' in Renesse en Zierikzee Gemeenteraad wil meer resultaten van Economische Impuls Zeeland Betrapt op rijden zonder rijbewijs Vinylmarkt in bibliotheek 't Spui Kerkkoor geeft jubileumconcert Vijf katten gestorven door vergiftiging Wielercomité vindt leges te hoog weekenddiensten B O S 90 vrijdag 12 november 2010 steed moet worden. Op verzoek van de WD krijgt de raad binnen kort een overzicht van welke claims dat allemaal betreffen. Het CDA-amendement werd met een meerderheid van WD, SGP, CU en LSD verworpen. De behandeling van de meeste in houdelijke zaken werd in de wachtstand gezet tot het college in maart met de zogeheten Strategi sche Visie komt. Op basis daarvan zal de raad drastische keuzen moe ten maken. Dit vooruitschuiven ontlokte Brigitte Troost (PvdA) de verzuchting. „Zo'n Strategische Vi sie moet toch geen middel worden om tijdens een begrotingsbehande ling geen politieke zaken meer aan de orde te kunnen stellen." 'Wij willen de burger geen worst voorhouden waar ze geen hapje van kunnen nemen', Jacqueline van Burg (LSD) 'Het is de dag van de duurzaam heid, daarom hebben wij korte al gemene beschouwingen. Andere partijen hebben met hun papierver- bruik een pond aan C02-uitstoot', Brigitte Troost (PvdA). 'Ik heb een vraag aan de WD. Moet de kinderburgemeester lid zijn van de JOVD? Zo niet dan kan ik instemmen', Serge Vogelenzang (D66). 'Ik vraag me af wat we hier politiek geboren krijgen', Theo de Gelder GroenLinks. 'We moeten investeren in jonge ren die wat te besteden hebben', Jos Beije (Alert!). 'GroenLinks, u gaat met dit voor stel een subsidie op meer energie verbruik instellen', Laurence Haack (WD). De gemeente streeft naar keurmerk 'Veilig uitgaan' foto Dirk-Jan Gjeltema Uiterlijk'in maart 2011 moet de kwaliteitsmeter 'Veilig Uit gaan' in Renesse en Zierikzee wor den ingevoerd. Met de stemmen van PvdA en D66 tegen stemde een meerderheid van de raad in met de betreffende motie van CDA, CU en SGP. Het college van B en W moet voor af aangeven of de gezamenlijke ho recabedrijven hieraan medewer king verlenen en wat de gevolgen zijn als die medewerking uitblijft. Als stok achter de deur opperden de indieners van de motie de ver ruiming van de sluitingstijden voor de horeca weer terug te draaien, maar daar kregen zij de handen van de overige fracties niet mee op elkaar. In het coali tie-akkoord is immers ook vastge legd dat de sluitingstijden geen on derwerp van discussie meer zijn. In het verlengde van het keurmerk 'Veilig Uitgaan' lag een motie van het CDA betreffende de recent aan gekondigde bezuinigingen bij de Politie Zeeland met 50 fte's. De fractie verzoekt het college bij de korpsbeheerder te bepleiten dat de ze inkrimping niet ten koste zal gaan van de feitelijke politietaken. De motie al het blauw op straat te behouden kreeg unaniem bijval. De Economische Impuls Zee land staat ter discussie bin nen de gemeenteraad. De regiona le ontwikkelingsmaatschappij boekt volgens verschillende frac ties te weinig resultaat op Schou- wen-Duiveland. „We moeten vast stellen dat we weinig horen over resultaten", zei Kees van den Ber ge (SGP). „Gezien de geringe bij drage voor ons eiland moeten we de deelname evalueren." Wethouder Ad Verseput gaf toe dat de resultaten wat achter blij ven. „Zeker wat acquisitie betreft zien we weinig resultaten." Verse put zegde toe dit signaal door te ge ven aan de directie van de econo mische impuls, maar dat was Van den Berge te mager. Hij wilde bin nen vier maanden een evaluatie en kreeg uiteindelijk zijn zin. Het economische klimaat was meermalen onderwerp van discus sie. Zo is er gesproken over de rol MIDDELBURG Een 21-jarige Middelburger is in de nacht van woensdag op donderdag betrapt op autorijden zonder rijbe wijs. De auto trok omstreeks 01.30 uur de aandacht van de surveillan ce. De auto stopte half op de weg en de motor werd verschillende ke ren gestart. De Middelburger bleek nog geen rijbewijs te hebben én al cohol te hebben gedronken. VLISSINGEN In bibliotheek 't Spui in Vlissingen wordt morgen van 11.00 tot 16.00 uur een vinylmarkt gehouden. Er worden LP's verkocht, geruild of weggegeven. Mensen die een goe de bestemming voor hun platen zoeken, kunnen die vandaag nog af geven bij de bibliotheek. Tijdens de beurs zijn er optredens van de Zeeuwse Muziekschool. KOUDEKERKE De Cantorij Koudekerke viert zon dag haar 25-jarig bestaan met een concert in de Michaëlskerk. Voor dit concert is het bestaande reper toire uitgebreid. Solisten zijn Inge Lampert-Oste en Adrie le Clercq. Verder werken mee: Wiepke den Hertog (viool), Jos Lampert, (cor net) en Peter van den Heuvel (orgel en piano). Aanvang 19.30 uur. Geopend van vrijdag t/m maandag High Tea e17,50 Dishoek 18, Dishoek - tel: 551534 www.duinlust.info KLOOSTERZANDE In Kloosterzande zijn de afgelopen dagen vijf katten gestorven, nadat ze buiten voedsel hadden gegeten waarin een landbouwbestrijdings- middel zat. De dieren liepen rond in de wijken Zoutedijk en Zande- hof. De Dierenbescherming Zee land raadt honden- en kattenbezit ters aan om hun huisdieren goed in de gaten te houden en te letten op eten tussen bosjes en struiken. 'S-HEER ARENDSKERKE Het Wielercomité 's-Heer Arends- kerke heeft bij de gemeente Goes bezwaar gemaakt tegen het feit dat hun wieler-evenement als 'groot' wordt aangemerkt. Daardoor moe ten behoorlijk meer leges worden betaald en dat is onterecht, vindt het comité. Goes wil de aanvraag voor volgend jaar nu toetsen aan nog op te stellen regelgeving. van de bedrijvencontactfiinctiona- ris. „Laat de bedrijvencontactfiinc- tionaris wortelen in meer dan al leen de OSD", zei Van den Berge. Ook de evaluatie van de detailhan- delsstructuurvisie kwam aan de or de. Eerder dit jaar bleek dat de vi sie (die twee jaar geleden is vastge steld) bestaande en nieuwe vesti gingen van supermarkten in de weg zit. De CDA fractie kwam met de sug gestie om een witte-vlekkenplan op te stellen waar nog ruimte is voor supermarkten. Dat idee werd direct overgenomen door Verse put. Hij heeft ook toegezegd dat zo veel mogelijk ondernemers betrok ken worden bij de evaluatie. Hij deed dat op aandringen van de Christenunie fractie, die vond dat er meer ondernemers bij betrok ken moesten worden dan alleen de VOV. „Daar is niet iedere onder nemersvereniging lid van." Zaterdag 13 en zondag 14 november 2010 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak). Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 9.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. door Raymond de Frel nisse - De Zeeuwse Schaapskudde komt in handen van melkschapen- bedrijf De Zwaakse Weel in Kwa- dendamme. Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde heeft gisteren besloten om afstand van de kudde te nemen. Rens Duvekot en Yvonne Nijssen van De Zwaakse Weel nemen in elk geval volgend jaar het beheer van de kudde en het bezoekerscen trum bij de Schaapskooi op zich. Zij hebben de intentie om hun be drijf op termijn te verhuizen naar de plek van de Schaapskudde bij Nisse. „Wij zijn al lange tijd op zoek naar een grotere plek. Daar voor was lang een locatie op Lange- weegje in beeld, maar toen kwam ons dit ter ore", vertelt Nijssen. „Het is bijvoorbeeld de bedoeling dat wij bij de Schaapskooi laten zien hoe wij schapen melken en ook onze boerderijwinkel krijgt er een plek. We willen ook met de kudde over de bloemdijken blij ven lopen." Voorzitter Jaap Gelok van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde is blij met de voorgenomen overname. „Wij zijn verheugd dat we op deze manier de toekomst van de schaapskudde kunnen bestendi gen. Wij blijven als stichting voor lopig bestaan. Volgend jaar is een overgangsjaar. Een werkgroep be kijkt hoe we de intentieverklaring tot samenwerking met het melk- schapenbedrijf in de praktijk kun nen vertalen", zegt Gelok. Wat het besluit voor de dagelijkse praktijk betekent, is nog niet dui delijk. „Het bestuur streeft ernaar de huidige situatie zo veel moge lijk te waarborgen. Ook wil zij de vrijwilligers betrokken houden bij de schaapskudde." Over de toekomst van de herder wordt nog overlegd. De privatise ring van de kudde kwam in een stroomversnelling door een ar beidsconflict met herder Koen Pil- le. Daardoor nam de druk op de andere herder toe. Gelok: „Op een gegeven moment had een aantal bestuursleden er een dagtaak aan om in de uitvoerende sfeer dingen te doen. Denk aan beheer van het bezoekerscentrum en het binnen halen van schapen. Dat kan vol gens mij niet de bedoeling zijn." sint-maartensdijk - Fruitteler André Alkema uit Sint-Maartens dijk mag zijn anti-hagelkanon voortaan alleen nog overdag ge bruiken. In augustus oordeelde de rechter dat de gemeente Tholen Alkema op verkeerde gronden verbood om het kanon in te zetten. Nu wordt een en ander niet meer via de APV, maar via het Activiteitenbe- sluit, geregeld. Volgens dat besluit voldoet het ka non overdag aan de geluidsnor men, maar 's avonds en 's nachts niet. Normaal JjQfêCj Nu samen voor 9 Nu al 30% korting J [BOS «MEN «SHOP]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47