Einde korting nog niet 201 zeeland inloophuis in Zierikzee BEGROTING Raad Schouwen-Duiveland schuift alle beslissingen over nieuw beleid vooruit in afwachting van inhoud Raad trekt stekker uit Centree maar steunt wel opknappen Nieuwe Kerk Verpaupering winkelpanden wordt een halt toegeroepen Miljoenenschade bij brand loodsen pa|azz0|j opent vjerde DROOMCLUB PZC VIDEO Stadsveste vrijdag 12 november 2010 Opknappen Nieuwe Kerk staat hoog op verlanglijstje, foto Dirk-Jan Cjeltema Wat de gemeente betreft is het over en uit met Cent ree. Voorstellen van PvdA en Alert! dit initiatief te blijven steu nen, kregen alleen bijval van CDA en D66. De meerderheid beschouwt de po ging tot het creëren van een cul tuurplein rond de Nieuwe Kerk in Zierikzee als een .particulier initia tief, dat zelf maar voldoende geld moet zien binnen te halen. Na twee keer een incidentele subsidie van 50.000 euro vinden de meeste fracties het welletjes. „We hebben hier al zoveel culturele evenemen ten. We kunnen het naar andere organisties niet verkopen Centree voor een derde keer subsidie te ver strekken", vindt Jacqueline van Burg (LSD). Een motie van het CDA samen met anderen te zoe ken naar fondsen om de Nieuwe Kerk op te knappen kreeg wel de steun van de voltallige raad. Doel van die opknapbeurt is deze kerk rendabeler te maken voor gebruik en daardoor meer opbrengsten te genereren voor het onderhoud. In de oorspronkelijke motie legde het CDA de koppeling met Centree. Pas toen die naam volledig uit het voorstel was geschrapt ging de raad unaniem akkoord. zierikzee - Het college komt met een voorstel om verpaupering van leegstaande winkelpanden tegen te gaan. Dat heeft wethouder Ad Verseput toegezegd aan de ge meenteraad. „In het kader van de APV kan je vastleggen dat panden in een goede staat moeten zijn", zei Verseput naar aanleiding van opmerkingen van de Christenu nie en D66. Beide partijen hebben tijdens de begrotingsbehandeling hun zorg uitgesproken over de leegstaande panden in Zierikzee. „Breng Zierikzee tot leven", zei Wim Dorst (CU). De uitstraling van Zierikzee trok ook de aandacht van de CDA-frac- tie. Bea Flach constateerde dat er veel plannen liggen voor de monu- mentenstad, maar dat het nog niet tot uitvoering is gekomen. „Zierik zee komt te weinig aan de beurt. Inwoners willen weten hoe het zit met de plannen." Flach pleitte voor een kwartaal overzicht van alle plannen zoals herinrichting Havenplein, Mossel boomgaard, stadsentree, Hatfield- park en Maltaplein. Het college vond een kwartaalrapportage over bodig en ook de overige fracties za gen niet zoveel in het voorstel. „We krijgen al zoveel verschillen de informatie, dat krijg ik nu al niet aangelezen", zei Jacqueline van Burg (LSD). waterlandkerkje - De schade van een brand in twee loodsen van een aardappelverwerkingsbe drijf in Waterlandkerkje loopt ver moedelijk in de miljoenen. De vijf- tot zeshonderd ton aardappe len die in beide loodsen waren op geslagen, vertegenwoordigen een waarde van zo'n twee miljoen eu ro, schat de Sluise brandweercom mandant Nico Moskie. De brand is vermoedelijk ontstaan door kort sluiting, waarbij isolatiemateriaal van het dak vlam vatte. In de da ken van de loodsen zaten golfpla ten met asbestverdacht materiaal. 5332S382ÉSES door Esme Soesman zierikzee - Na een paar jaar plan nen smeden is het zover. De stich ting Palazzoli opent, waarschijn lijk half december, een nieuw in loophuis in zorgcentrum Borren- damme in Zierikzee. Daarmee wordt het vierde Palazzo- lihuis in Zeeland geopend. Er zijn al huizen in Vlissingen, Hulst en Goes. Mensen van Schouwen-Dui veland waren tot nu toe op andere regio aangewezen. De bedoeling is in Zeeuws-Viaanderen (Aarden burg) nog een tweede pand te ope nen. De inloophuizen zijn steun punten voor mensen met kanker, hun naasten en nabestaanden. Mensen kunnen binnenlopen voor een gesprek of juist om te zwijgen, om informatie te verga ren enzovoorts - schetst teamlei der lolanda Eversdijk de uitgangs punten. Daarnaast is het een plaats van waaruit activiteiten (creatief, ontspannend of juist op het gebied van rouwverwerking) kunnen worden opgezet. Er hebben zich al een stuk of 5 po tentiële gastheren en -vrouwen ge meld. „Maar er zijn er altijd meer welkom", zegt Eversdijk. Net als sponsors. Palazzoli werkt zonder subsidie. www.stichtingpalazzoli.nl Lees op www.pzc.nl/cultuurdichtbij over het bezoek van de Droomclub Dreischor aan theater Het Kruispunt. Bekijk nieuwsvideo's uit de regio op het videokanaal van de PZC. www.pzc.nl/video TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Discussieer mee over actuele onder werpen op www.pzc.nl door Ali Pankow en Melita Lanting Zonder fel politiek debat maar met veel zorg over de toekomst heeft de ge meenteraad van Schou wen-Duiveland gisteren de begro ting voor 2011 vastgesteld. „Wij ko men in zwaar weer", luidt de waar schuwing van wethouder Ad Ver seput van financiën. Net voor aanvang van de be- grotingsraad was hem het bericht van een reken- fout van 400 miljoen bij het Rijk ter ore geko men. Dat betekent voor Schouwen-Duive land een extra kor ting van 750.000 eu ro. Dat was des te meer reden voor het college van B en W vast te houden aan het voorstel de verlaging van de ta rieven afvalstoffenheffing te koppe len aan een verhoging van de OZB met 8,5%. Het doel is zo weinig mogelijk verschuiving in de lasten druk te krijgen en de financiële pijn voor de burger te beperken. „Maar het is ondoorzichtig, de be rekening valt niet uit te leggen. Bo- vendien wordt de afvalstoffenheffing niet voor dezelfde doelgroep burgers ge heven als de OZB", betoogde Bea Flach (CDA) in een poging met een amendement die kopppeling ongedaan te maken. „Als we het niet doen, komen we op den duur echt geld tekort. We moeten naar minstens 5 miljoen euro bezuini ging", weerlegde Verseput. Met een algemene reserve van 16,5 miljoen beschikt de fl\ gemeente nog wel over een aardige buf fer, maar voor 68% daarvan is al be paald waar dat de komen-. de jaren aan be- Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Kolveniershof 60 op: 13 november a.s. van 10.00-12.00 uur. Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl stad^zeeland fftmarsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46