Zeeland PZC 1x7 "Er is nu voldoende nieuwe natuur' Spellingsmurf >CHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 .NATUURCOMPENSATIE Gemeenteraad unaniem tegen omvorming van inlaag bij Bruinisse Weekmarkt wijkt voor wind en regen Boetes op Nieuwe Vlissingseweg almanak Vrijdag 12 november 2010 Lichtdoorlatende betontegel kandidaat voor Brains Award Schouwse raad stelt met grote zorgen begroting 2011 vast Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ssCTatsgwiaBy/.t-AVi iitinwawmiwafatww door Melita Lanting BRUINISSE - „Bij het kabinet is de knop om, bij GS van Zeeland is de knop om en ook op Schou- wen-Duiveland is de knop nu om. Er is genoeg nieuwe natuur op Schouwen-Duiveland aangelegd." Met deze tekst verwoordde raads lid Kees van den Berge (SGP) giste ren het raadsbrede gevoel over de aangekondigde aanleg van een pias-dras gebied in een inlaag bij Bruinisse. Zonder een uitzondering waren al le fracties van mening dat er vol doende landbouwgrond is opgeof- ferd aan de natuur. Daarmee gaf de raad een krachtig signaal af Het college is weliswaar bevoegd om zonder overleg met de raad de bestemming van de inlaag te veran deren, maar daar is geen enkel draagvlak voor bij de raad en een groot deel van de inwoners van Bruinisse. „Op z'n Bru's zeggen we dan: je mot d'r vanof blüüve", zei Wout van den Berg (WD). Hij bena drukte dat het herstel van verloren gegane natuur ook elders kan plaatsvinden. „Binnen het water schap zou elders grond beschik baar zijn om invulling te geven aan de opdracht voor herstel." Wethouder Ad Verseput zegde toe in overleg te gaan met de provin cie Zeeland over de ontstane situa tie. „Ik geef de wethouder mee dat hij dan eerst met het waterschap moet praten", zei Van den Berg. Bruënaar Ab Blok en Jaap Geleijn- se (Stichting Levende Delta) zijn voorvechters voor behoud van de inlaag en reageerden zeer ver heugd op de steun uit de raad. „Met dit resultaat zijn we zeer te vreden", reageerde Blok. „Maar we zijn er nog niet", vulde Geleijnse aan. „Ze kunnen straks altijd nog zeggen dat er geen alternatief is." Blok: „Het belangrijkste argument tegen is dat ze de hele polder gaan afgraven. Dat is onomkeerbaar." Het verzet tegen nieuwe natuur in de inlaag beperkt zich niet tot Schouwen-Duiveland. De Partij voor Zeeland heeft vragen gesteld aan GS en zal volgende week een identieke motie indienen bij de vergadering van provinciale Sta ten. Bij het Waterschap is gistera vond tijdens de algemene vergade ring ook gesproken over de Bruse inlaag. Gilles Klompe uit Dreischor heeft daar een motie van gelijke strekking aan de orde gebracht. De uitslag van die bespre king was bij het ter perse gaan van de krant nog niet bekend. ZIERIKZEE - De Zierikzeese weekmarkt giste ren was een magere. Voorspellingen over een storm bracht tal van marktkooplieden ertoe maar eens een keertje niet af te reizen naar MIDDELBURG - Bij een snelheidscon trole op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg zijn woensdaga vond vijf automobilisten bekeurd. De controle gebeurde tussen 23.00 en 00.30 uur. De hoogst gemeten snelheid was 109 kilometer per uur. Op de Nieuwe Vlissingseweg geldt een maximum van 80 kilometer per uur. De controle is gehouden naar aanleiding van klachten van omwonenden. Zieirkzee en dat resulteerde in een week markt vol gaten. De marktkooplieden die het barrre weer wel trotseerden werden geconfronteerd met een bijzonder matige belangstelling van de kant van het publiek. Hetgeen hen uiteindelijk deed besluiten om dan ook maar de pijp aan maarten te geven. Rond half drie 's middags was het Havenplein in hartje Zierikzee al zo goed als leeg en waren ook de volhouders aan het opbreken. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Superkeukens Middelburg Woonboulevard de Morliere 4461 HH Goes 0118-431278 0118-606671 Superkeukensgoes@vanbellewonen.nl Superkeukensmiddett3urg@vanbeSewonen.ni Hij is 7 jaar oud en behoorlijk bijde hand, dat Ouwerkerkse jochie. Op school toont hij zich - tot vreugde van het onderwijzend personeel - leergierig. Elke dag weer wordt zijn woordenschat verrijkt en doorgaans onthoudt hij de nieuw geleerde woor den feilloos. Zonder dralen determi neert hij de plaatjes die aan hem voorgelegd worden en benoemt in dien gewenst de verschillende 'onder delen' zonder aarzeling. De juf toon de plaatjes van dieren en vroeg de kinderen te omschrijven wat ze za gen. Er kwam van alles voorbij: tij gers, leeuwen, beren noem maar op. Geen probleem allemaal. Het ging pas mis bij de olifant. Aangekomen bij het flexibele lichaamsdeel waar dit dier zijn voedsel mee oppakt klonk het beslist uit de mond van de zevenjarige: 'Dat is zijn smurf. De correctie van de juf dat het hier toch echt om een slurf gaat deed hem de wenkbrauwen fronsen. Hij vindt haar maar een zeursmurf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43