5) Pullover Shirt 69?° ontzettend spannend naar Haestinge zeeland 121 Keerlus krijgt lager muurtje 'Knik' in Oude Rijksweg langs Kruiningen 0,75 uitbarsting van vulkaan mee Sscciwr RECLAME Roombroodje 13 (9 S COA stuurt brief naar raad over onduidelijkheid bestemming AZC vrijdag 12 november 2010 vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl Geopend van vrijdag t/m maandag High Tea e17,50 Dishoek 18, Dishoek - tel: 551534 www.duinlust.info goes - Tweerichtingsverkeer op de fietspaden en een lager betonnen muurtje: dat zijn de aanpassingen die het Goese dagelijks bestuur wil doen aan de keerlus in de Ring: baan-West. Dat antwoordt het college op vra gen van SGP/CU over de bruik baarheid van het plein. Fietspaden rond de lus worden waar nodig verbreed voor tweerichtingsver keer. En er wordt een voorstel uit gewerkt om de keermuur langs de rijbaan richting brug te verlagen, schrijft het college. Die betonnen muur liep al direct na de opening van het verkeersplein flinke scha de op, doordat afslaande vrachtwa gens er met hun achterkant de bo venrand vanaf reden. Voor veel vrachtwagenchauffeurs bleek de bocht linksaf naar de Troelstralaan te krap bemeten om de bocht in een keer te ronden, maar hun laad bakken schraapten dan tegen de keermuur aan. Als de muur lager is, kunnen de laadbakken er over heen als de wagens 'verkeerd instu ren', meent het college. door Luc Oggel kruiningen - De Oude Rijksweg langs Kruiningen krijgt volgend jaar een 'knik' ter hoogte van voor malig restaurant de Zeeuwsche Paerel. Ook wordt de maximum snelheid 60 kilometer per uur in plaats van tachtig. Dat zei verkeersambtenaar Wijn and Blommaert van de provincie deze week tijdens de vergadering van de dorpsraad Kruiningen. Op dit moment wordt het gedeelte Oude Rijksweg tussen de afslag Kruseveer en Luchtenburg gron dig aangepakt, maar de dorpsraad zou ook graag zien dat er iets ge beurt met het deel langs het dorp. Het is gebleken dat slechts een kwart van de automobilisten zich aan de maximumsnelheid houdt, de rest rijdt aanmerkelijk harder, soms boven de honderd. Als ver- keersremmende maatregel zal na het huidige werk een knik worden aangebracht, waarschijnlijk in de tweede helft van volgend jaar. Ook wordt de kruising met de Stations straat bekeken. Normaal Nu samen voor Nu al 30% korting IBOS' MEN SHOPj door Lilian Dominicus goes - Centraal Orgaan opvang Asielzoekers stuurt vandaag een brief naar de gemeenteraad om de onduidelijkheid die is ontstaan over de bestemming van het toe komstige asielzoekerscentrum in Goes weg te nemen. Door een verminderde toestroom van asielzoekers naar Nederland zou de vraag naar opvangplekken niet meer zo brandend zijn als en kele jaren geleden, toen de bouw plannen werden gesmeden. Dat zou tot gevolg hebben dat ook uit- geprocedeerden in het wijkje naast de Stoomtrein Goes-Borsele wil plaatsen. Het COA laat nu we ten dat er geen uitgeprocedeerde asielzoekers in Goes worden ge plaatst. COA-woordvoerder Jan Willem Anholts beaamt dat de toe stroom van asielzoekers in Neder land enorm is geslonken. Of dat er toe leidt dat er in Goes eventueel gebouwd is voor (gedeeltelijke) leegstand, laat hij in het midden. Bellen met Thoolse tips kan ook: 0113-315673. ren nog herinneren. „Ik was zeven jaar oud en vond het vooral heel erg spannend." Later is hij gaan beseffen dat zich een vreselijke ramp had voltrok ken. Dertien dorpen werden ver woest bij de uitbarsting in 1930. Veertienhonderd mensen lieten het leven. Harry's vader - Hendrik Jan Lensink - was op dat moment onderluitenant bij het KNIL. On der zijn leiding werd bij Moenti- lan een compleet nieuw dorp op gebouwd voor de duizenden vluchtelingen. „Hij is drie tot vier weken van huis geweest", zegt Har ry, die nog altijd trots is op wat zijn vader toen deed. „Er is daar onder barre omstandigheden een wonder verricht. Voor zijn verdien sten zou mijn vader een lintje krij gen. Maar toen hoorde hij dat niet iedereen die had geholpen zo'n on derscheiding kreeg. En dat terwijl veel hoge officieren, die niet eens hadden geholpen, hem wel gretig accepteerden. Mijn vader heeft toen afgezien van het lintje. 'Als de jongens niets krijgen, wil ik ook niets', zei hij. Ik waardeer hem daar nog steeds om." De uitbars ting en alles daaromheen hebben grote indruk op Harry Lensink ge maakt. Toen het nieuws over de re cente uitbarstingen op gang kwam, bracht dat een hoop herin neringen boven. De inwoner van Wolphaartsdijk probeert de ge beurtenissen op de voet te volgen. Krantenartikelen worden uitge knipt en de televisie staat geregeld aan. „Het doet iets met me. Hoe jong ik toen ook was, die uitbarsting is een stukje van mijn leven." de rrsst. inse bo y- april opende, en de voedselbank daarmee zichtbaarder werd, was de verwachting dat meer Thoolse gezinnen zich zouden aanmelden. Die stijging is echter uitgebleven. „We helpen nu tussen de 25 en 30 Thoolse gezinnen", stelt Meijer. Volgens hem steekt Tholen in dat opzicht positief af tegenover de an dere gemeenten waar Goed Ont moet actief is. „Daar is wel sprake van een enorme stijging", weet de voorzitter. „Het aantal gezinnen Na de uitbarsting werd bij Moentilan een nieuw dorp uit de grond ge stampt. Hendrik Jan Lensink, de vader van Harry - hielp daaraan mee. dat wij helpen is in het hele ge bied gestegen van een dikke drie honderd tot bijna vijfhonderd." Uit recente cijfers blijkt dat de meeste Thoolse klanten van de voedselbank uit Tholen, Poortvliet en Sint-Maartensdijk komen. De grootste groep heeft een laag inko men door schulden. Goed Ont moet accepteert klanten alleen als er sprake is van een tijdelijke situa tie, omdat er gewerkt wordt aan het oplossen van de problemen. MEEST GELEZEN THOLEN 1. Snel duidelijkheid over C1000 2. Voetbalclub kampt met diefstallen 3. Anti-hagelkanon alleen overdag THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl foto en reproducties Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37