Eigentijds traditioneel, i8l zeeland Professionele kwekerij op zolderkamer in Goes Zorgen om komst van Aldi in Wissenkerke Ei 'De Piraat' Concert koren Goes wil Singelstraat niet langer aanpassen voor kermisattracties NIEUWBOUW Bevelandse architect bouwt duurzame droomwoning in een droomomgeving. Eigentijdse materialen passen wonderwel in het Borselse coulissenlandschap. vrijdag 12 november 2010 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle kapelle - De mannenkoren Ichtus uit Sliedrecht en Rehoboth uit Tholen concerteren morgen in de Grote Kerk in Kapelle. De vijf euro entree is voor de bouw van scho len in Tsjaad. Aanvang 19.30 uur. Op de zolder van de woning aan de Van Hogendorplaan in Goes trof de poli tie 149 oogstrijpe hennepplanten aan. foto Willem Mieras door Raymond de Frel goes - Zo rond half twee gooide de postbode gistermiddag een brief binnen bij een woning aan de Van Hogendorplaan in Goes. Afzender: energiebedrijf Delta. Ironisch genoeg was er op dat mo ment al iemand van Delta binnen om een paar draadjes door te knip pen. De 30-jarige bewoonster en een 22-jarige man uit Middelburg waren op dat moment al naar het politiebureau vervoerd, omdat er op zolder een hennepkwekerij met 149 oogstrijpe planten was aangetroffen. Ogenschijnlijk duidde er helemaal niets op dat er in de woning zeer professioneel wiet werd gekweekt. Op vakkundige wijze werd er van de hoofdkabel stroom afgetapt. „Aan de meters zie je dus niets. Maar er komt hier 400 Volt bin nen. Als hier kortsluiting was ont staan, had de hele wijk zonder stroom gezeten. Of er had iemand een zwartgeblakerd hoofd aan overgehouden", zei de Delta-mede- werker. Medewerkers van de ge meente Goes waren, zoals afge sproken in een convenant, inmid dels gearriveerd om alle planten en materialen te vernietigen. De politie hield de woning naar aanleiding van eeh aantal tips al een tijdje in de gaten. Op de bene denverdieping en eerste etage was geen spoor van een plantage te zien of te ruiken. Een flinke afzuiginstallatie voorkwam dat. De hele zolder was ingericht als ideale groeiplek voor de plantjes. Ventila toren, een installatie om de plan ten water te geven, aan de wand een schema voor de perfecte groei en een woud aan stroomkabels maakten de zolder tot een heus be drijf aan huis. „Dit kun je niet al leen doen, hier zitten meer men sen achter", zei brigadier Johan Kurvink. Over de straatwaarde van de plan ten kon de politie gisteren nog niets zeggen. Meer foto's van de ontmanteling op www.pzc.nl/bevelanden door Claudia Sondervan wissenkerke - De komst van de Duitse supermarktketen Aldi naar Wissenkerke baart de onderne mers op Noord-Beveland grote zor gen. De prijsvechter wil zich vesti gen op de plaats van garagebedijf De Moor in de Voorstraat van Wis senkerke. De winkel zal het woonklimaat in Wissenkerke sterk verbeteren, gelooft wethouder Adrie van der Maas. „We hebben lang gezocht naar zo'n invulling." De gemeente laat onderzoeken wat voor invloed de Aldi zou heb ben op het eiland. Het rapport komt in januari. Van der Maas nu anceert de vrees dat verszaken, su permarkten en nonfood-winkels in de andere dorpen door omzet verlies hun bestaansrecht verlie zen. „Aldiwinkels staan nooit al leen", zegt hij. „Er is altijd een win kel bij waar mensen de producten halen die Aldi niet biedt." Eigena ren Harold en Patricia van den Dries van de buurtsupermarkt At tent in de Oostvoorstraat in Wis senkerke bekijken met de formule manager van Spar op welke wijze zij tegenwicht kunnen bieden. Van den Dries is sceptisch: „Aldi gaat ook naar het middensegment. Zo'n filiaal doet ook nooit wat te rug voor de gemeenschap." De Gezamenlijke Ondernemers Vereniging van Noord-Beveland vergadert zaterdag 20 november over een standpunt. sssgasgaaBBBaBBgaBsggas MEEST GELEZEN 1Protest patiowoningen Goes 2. Geen nieuwe benzineoorlog 3. Goes: Singelstraat niet aanpassen TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Luc Oggel goes - Goes stopt met het tijdelijk aanpassen van de Singelstraat ten gunste van de jaarlijkse kermis. De gemeente wil daarover afspraken maken met de exploitant in het nieuwe contract voor volgend jaar. Tot nu toe werden de muurtjes rond de Grote Kerk tijdelijk wegge haald voor de attracties, maar daar wil Goes dus vanaf „Bovendien gaan we daar bomen planten en die kun je niet weghalen", zegt burgemeester Dick van der Zaag. Het voornemen betekent dat er minder (grote) attracties in de Sin gelstraat kunnen staan. In een mo tie pleitten PvdA, CDA, WD en SGP/CU gisteravond ook voor kleinschaligere attracties op de Markt, zodat de 'muur aan kermis wagens' langs de terrassen ver dwijnt. Die kreeg steun. Goes moet nog in overleg met de exploi tanten over de nieuwe opzet. door Mieke van der Jagt Eind dit jaar willen ze erin. iopie Koens en Ton Alte- na zijn dan al bijna vier jaar met hun droomhuis bezig. „Alleen al de voorbereiding heeft meer dan een jaar geduurd", vertelt Ton Altena. Als architect heeft hij het best weieens aan de stok gehad met gemeenten en wel standscommissies. „Maar in dit ge val heeft het vooroverleg met de gemeente Borsele mij uitgedaagd om het ontwerp steeds op een ho ger plan te tillen. Bij de aanvang was ik te braaf eigenlijk met het idee dat er toch niet zo veel zou mogen. Dat dit er uiteindelijk uit gekomen is, maakt het die lange voorbereiding meer dan waard." Dat een eigentijds gebouw zo naadloos in de omgeving kan pas sen, komt doordat het precies is ge bouwd volgens de regels die gel den voor het buitengebied: 750 kuub huis met een schuur van 60 vierkante meter ernaast. Geheel in de stijl van de Bevelandse boerde rijtjes, zit de schuur in één volume met de rest, onder een dak. En wat voor dak! De hele kap is bekleed met horizontaal toegepaste latten in verschillende breedten. Het he melwater gaat er tussendoor en komt in verborgen goten terecht. Daarvandaan gaat het in een grijs watersysteem. Het dak is de blikvanger voor de buitenstaander, maar van binnen uit is het de omgeving: het weeltje De Doolman, de dijken eromheen en de akkers en weiden daartus sen. De gevels van de benedenver dieping zijn dan ook van driedub bel glas. Als je in zo'n bijzonder huis wilt wonen, helpt het natuurlijk dat je architect bent maar erfelijke facto ren spelen ook een een rol. Het hoekje van 1250 vierkante meter aan de Oudekamersedijk in Hein- kenszand is de plaats waar Jopie Koens opgroeide. Haar vader, lob Koens, had er tot vier jaar geleden een schitterende cottagetuin met alle denkbare soorten fuchsia's. Een plek uit duizenden, die Jopie en Ton kochten, nadat Koens in 2006 overleed. De groene vingers die Iopie van haar vader erfde, zor- den ervoor dat er al een tuinont werp klaarligt; zonder fuchsia's maar met oude fruitbomen en ve le vaste planten, afgestemd op de Ton Altena en Jopie Koens hopen nog dit jaar in hun droomhuis te kunnen en traditioneel. Wat in elk geval overeind blijft, is het fraaie uitzicht op de prachtige omgeving. „Zuunig Zeeuws", vat Ton zijn ont werp samen. „Want bouwen rond een staalconstructie met glas, hout en oude stenen is ongeveer de goedkoopste manier van bouwen, al geven ze dat driedubbele glas niet weg. Bovendien gaan we hier maar weinig energie en water ge bruiken. De vloerverwarming zal worden gevoed met aardwarmte en met zo'n groot dak heb je veel grijs water." Zeer duurzaam is ook het hout van de dakbedekking, dat veel weg heeft van het verweerde teakhout dat op schepen wordt toegepast. „Maar het is gewoon waaibomen- hout", zegt Ton Altena. „Het heet platowood en is verduurzaamd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34