Zeeland PZC L Zwaakse Weel neemt kudde over MmRTI NS.QP PE E'L Spellingsmurf BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 STTOxW R O.O: MMB D Is l?ÊN: te veel leges Nog zat in 't vat in 't Hanzehat Wielercomité" almanak np7redactie@pzc.ni Bevelandse architect bouwt droomwoning in droomomgeving Harry Lensink maakte in 1930 uitbarsting vulkaan Merapi mee Supetfceukens Middelburg Marconistraat 28c Woonboulevard de Morfiere ♦461 m Goes Mörttereboutevard 20 0118-431278 X/ 0118-606671 S'jperkeukemgoesSvartbefcvronerLnJ Supeffceokensmickielburg8vanbefewonen.nl 's-heer arendskerke - Het Wieler- comité 's-Heer Arendskerke heeft bij de gemeente Goes bezwaar ge maakt tegen het feit dat hun wie- Ier-evenement als 'groot' wordt aangemerkt. Daardoor moeten be hoorlijk meer leges worden be taald en dat is onterecht, vindt het comité. Goes wil de aanvraag voor volgend jaar nu toetsen aan nog op te stellen regelgeving en dan vaststellen of het om een groot of klein evenement gaat. Hij is 7 jaar oud en behoorlijk bijde hand, dat Ouwerkerkse jochie. Op school toont hij zich - tot vreugde van het onderwijzend personeel - leergierig. Elke dag weer wordt zijn woordenschat verrijkt en doorgaans onthoudt hij de nieuw geleerde woor den feilloos. Zonder dralen determi neert hij de plaatjes die aan hem voorgelegd worden en benoemt in dien gewenst de verschillende 'onder delen' zonder aarzeling. De juf toon de plaatjes van dieren en vroeg de kinderen te omschrijven wat ze za gen. Er kwam van alles voorbij: tij gers, leeuwen, beren noem maar op. Geen probleem allemaal. Het ging pas mis bij de olifant. Aangekomen bij het flexibele lichaamsdeel waar dit dier zijn voedsel mee oppakt klonk het beslist uit de mond van de zevenjarige: 'Dat is zijn smurf. De correctie van de juf dat het hier toch echt om een slurf gaat deed hem de wenkbrauwen fronsen. Hij vindt haar maar een zeursmurf. Vrijdag 12 november 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl SCHAPENBEDRIJF Stichting Zeeuwse Schaapskudde doet afstand van schapen en bezoekerscentrum door Raymond de Frel nisse - De Zeeuwse Schaapskudde komt in handen van melkschapen- bedrijf De Zwaakse Weel in Kwa- dendamme. Het bestuur van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde heeft gisteren besloten om afstand van de kudde te nemen. Rens Duvekot en Yvonne Nijssen van De Zwaakse Weel nemen in elk geval volgend jaar het beheer van de kudde en het bezoekerscen trum bij de Schaapskooi op zich. Zij hebben de intentie om hun be drijf op termijn te verhuizen naar de plek van de Schaapskudde bij Nisse. „Wij zijn al lange tijd op zoek naar een grotere plek. Daar voor was lang een locatie op Lange- weegje in beeld, maar toen kwam ons dit ter ore", vertelt Nijssen. „Het is bijvoorbeeld de bedoeling dat wij bij de Schaapskooi laten zien hoe wij schapen melken en ook onze boerderijwinkel krijgt er een plek. We willen ook met de kudde over de bloemdijken blij ven lopen. Volgende week bespre ken we verder hoe we de schaaps kudde een levensvatbare toekomst kunnen garanderen." Voorzitter Jaap Gelok van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde is blij met de voorgenomen overna- me.„Wij zijn verheugd dat we op deze manier de toekomst van de schaapskudde kunnen bestendi gen. Wij blijven als stichting voor lopig nog wel bestaan. Volgend jaar is een overgangsjaar. Een werk groep bekijkt hoe we de intentie verklaring tot samenwerking met het melkschapenbedrijf in de prak tijk kunnen vertalen", vertelt Ge- lok. Wat het besluit voor de dagelijkse praktijk betekent, is nog niet dui delijk. „Het bestuur streeft ernaar de huidige situatie zoveel mogelijk te waarborgen. Ook wil zij de vrij willigers betrokken houden bij de schaapskudde", aldus Gelok. Over de toekomst van de nog enige over gebleven herder van de kudde gaan de stichting en De Zwaakse Weel nog in overleg. De privatise ring van de kudde kwam in een stroomversnelling door een ar beidsconflict met herder Koen Pil- le. Daardoor nam de druk op ande re herder toe. Gelok: „Op een gege ven moment had een aantal be stuursleden er een dagtaak aan om in de uitvoerende sfeer dingen te doen. Denk aan beheer van het be zoekerscentrum en het binnenha len van schapen. Dat kan volgens mij niet de bedoeling zijn." GOES - Ook op elf-elf-tien kon het niet zot ge noeg, wat moet dat volgend jaar wel niet wor den? Dan viert het zottengetal op elf-elf-elf hoogtij. Voor de carnavalsverenigingen is de ze dag traditioneel de start van een nieuw sei zoen. Zo ook voor Arti Carnaval in Goes. De Goese leutvierders trapten het seizoen giste ren af in café Jack's in de Korte Kerkstraat. Prins Carnaval Vincent Sinke zong met zijn Raad van Elf voor het eerst het nieuwe carna valslied, dat de titel van het motto van het Goese carnavalseizoen heeft: 'D'r zit nog zat in 't vat in 't Hanzehat'. Normaal gesproken vieren de Goesenaren feest in café Baarends, maar daar was, door een dubbele boeking, een biljartavond. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33