)i slotakkoord sport i 2 7 Ajax-leiding: 'Johan Cruijff is altijd zo venijnig en snoeihard' Ajax worstelt uurtje met BV Veendam iet z'n drieën eindigen op 256 punten Blamage Heracles tegen topklasser Achilles'29 vrijdag 12 november 2010 is mogelijk dat Alonso, Webber en Vettel gedeeld eerste eindigen in het WK met 6 punten. Dat is als Vettel zondag wint, Webber tweede wordt en Alonso vijfde. Het ntal GP-zeges bepaalt dan de kampioen. Vettel en Alonso hebben er vijf, Webber r. Aangezien Vettel en Alonso beiden twee keer als tweede finishten en drie keer als -deis dan het aantal vierde plekken doorslaggevend. Vettel wint dan. door Hans Leber abu dhabi - Drie dagen voor de be slissende race in Abu Dhabi heeft Red-Bullcoureur Sebastian Vettel een signaal afgegeven dat hij zon dag, mocht het er écht op aan komen, in het belang van het team zal rijden. Met andere woorden: als hij teamgenoot Mark Webber vóór moeten laten gaan om hem zo de wereldtitel met een Red-Bullwagen binnen te laten halen, dan lijkt de 23-jarige Duitser daartoe bereid. De druk binnen het team van Red Bull is enorm. Terwijl teambaas Christian Horner en teameigenaar Dietrich Mateschitz deze week nog duidelijk maakten dat er bij Red Buil geen teamorders worden uitge vaardigd - nog los van het feit dat dat niet mag - en er dus ook vooraf geen eerste rijder zal worden aange wezen, zullen beiden een kleine op luchting hebben gevoeld na Vettels aanwijzing. Die zei gisteren: „Er zijn belangrijkere zaken om mee be zig te zijn dan wat er misschien op zondag gebeurt. Maar als de situa tie zich voordoet, dan weten we dat we voor het team rijden." Na Ferrari's teamorder in Hocken- heim, toen Felipe Massa de in dringende mededeling over de boordradio kreeg dat zijn teamge noot Fernano Alonso 'sneller' was, volgde geen puntenaftrek als straf Het kostte de Italianen 100.000 dol lar, dat was het. Daarom wordt bin nen de Formule r in het algemeen sceptisch tegen het verbod op team orders aangekeken. Voor 100.000 dollar kan je nu dus gewoon een teamorder geven, heet het sinds dien. Niet voor niets heeft de inter nationale autosportfederatie FIA aangeven de regels rond de teamor ders binnenkort nog eens te bezien. Als een eventuele wereld croesbeek - Heracles Almelo 1 heeft zichzelf gisteravond in de Ml vierde ronde van het KNVB-beker- te toernooi te kijk gezet. De ploeg rsst. van trainer Peter Bosz vergiste rse zich in de vechtlust en de veer- bo kracht van topklasser Achilles'29. De eredivisionist gaf twee keer een voorsprong (0-2 en 2-3) uit handen en ging uiteindelijk in Groesbeek met 5-3 onderuit. Achil les'29 scoorde twee keer uit een strafschop. Bij het duel FC Groningen-ADO Den Haag moest er in de Euro borg worden verlengd. Na negen tig minuten was het 1-1. Lex Im mers opende de score in de 63e mi nuut: 0-1. Twintig minuten later werkte Jonas Ivens de gelijker bin nen. In de verlenging werd niet ge scoord. In de strafschoppenserie trok FC Groningen aan het langste eind: 5-4. door Dick Sintenie en Jop van Kempen titel door Alonso zondag met ze ven punten verschil (of minder) wordt binnenbehaald, zal die daarom altijd met vraagtekens om geven blijven. Nee, dan het nette gedrag binnen Red Buil. Dat bracht Mark Webber dit jaar enkele keren aan de rand van een zenuwinstorting omdat hij, ondanks een significante voor sprong op Vettel, niet als eerste rij der werd aangewezen. Extern dwin gen ze bij de Oostenrijkse renstal respect af Het was de regerend we reldkampioen Jenson Button, die bekend staat om zijn zuivere opvat tingen over racen, die deze week Red Buil complimenteerde: „Zoals ze het daar doen is zoals het hoort. Zij snappen het." Normaal gesproken moeten de Red Bulls eerste en tweede worden om Alsonso van een titel af te houden, de Spanjaard heeft die bij een eer ste of tweede plaats sowieso te pak ken. Webber pakt de titel als hij eer ste wordt en Alonso derde. De Brit Lewis Hamilton heeft ook nog een waterkansje op de hoofdprijs. Wat er ook gebeurt, het lijkt erop dat de Formule 1 een apotheose krijgt zoals autosportliefhebbers zich vooraf zouden hebben ge- Vier kanshebbers Stand aan kop van het wereldkampioenschap: 1. Fernando Alonso 246 2. Mark Webber 238 3. Sebastian Vettel 231 4. Lewis Hamilton 222 De nummers één tot en met tien rijden in de punten bij een Grand Prix. Zij verdienen respectievelijk 25,18, 15,12, 10, 8, 6, 4, 2 en 1 punt(en). AMSTERDAM - Ajax-voorzitter Uri Coronel en algemeen directeur Rik van den Boog zijn de kritiek van Jo han Cruijff op Ajax beu. De tegen partij zit binnen, zegt Coronel. Het feit dat jullie allebei nog bij Ajax zitten, betekent dat jullie niet naar Cruijff hebben geluisterd. UC: „Ik ben benoemd door de le den van de vereniging en Rik is be noemd door de raad van commissa rissen. Ik ga weg als ik het gevoel heb dat de leden en de ledenraad geen vertrouwen in me hebben, Rik gaat weg als de raad van com missarissen geen vertrouwen meer in hem heeft. En wat bepaalde mensen ook roepen brengt ons niet van ons stuk. Misschien soms wel even, maar dat gaat niet zo ver dat we daar consequenties aan ver binden." Doet het zeer als Cruijff weer een kri tische column schrijft? UC: „Natuurlijk doet dat zeer. Nie mand hier bij Ajax twijfelt aan wat Cruijff voor Ajax heeft betekend. Maar ik bekleed al zo'n 22 jaar be stuursfuncties bij Ajax en in die 22 jaar komen iedere keer weer de ad viezen van Cruijff voorbij." „Bij ons honderdjarig bestaan heb ik met Michael van Praag en met hulp van Jack Spijkerman een re vue geschreven. Daarin zat een scè ne die speelde in het Ajax-museum en op een bepaald moment kwam een stapel papier ter sprake die daar ergens in dat museum lag. 'Dat zijn de onopgevolgde advie zen van Johan Cruijff, zei de sup poost toen. Dan praat ik dus over twaalf jaar geleden. Het is óns niet gelukt om in een normale vorm van communicatie adviezen te krij gen van Cruijff" Wat is het probleem met de adviezen van Cruijff? UC: „Het probleem is dat het geen adviezen zijn. Als CruijffRik of mij belt of op een andere manier con tact zoekt en vraagt of we over be door jop van Kempen AMSTERDAM - Zonder problemen en zonder goed spel heeft Ajax ten koste van Veendam de laatste zes tien bereikt van het KNVB-beker- toernooi. Invaller Mido brak de ban in de tweede helft, waarna Ajax via Luis Suarez en Christian Eriksen uitliep naar 3-0. ITet was bijna acht jaar geleden. Op 7 december 2002 scoorde Mido in een duel met De Graafschap voor het laatst voor Ajax. Gisteravond maakte de 'nieuwe' Mido zijn eer ste doelpunt in zijn tweede perio de in Amsterdam. De 27-jarige Egyptenaar kopte een voorzet van Urby Emanuelson vanaf de elfme- terstip hard, laag en tegendraads in. Niet alleen door zijn goal na een uur, maar ook door zijn spel hielp Mido zijn ploeg over een dood punt. Met een lichaam dat in de derde klasse van het amateurvoet paalde dingen eens kunnen praten, denk je dan dat wij zeggen: nee, wij praten niet? Maar zijn openings zet is: een column schrijven waarin staat dat iedereen weg moet. Dat is geen basis voor een gesprek." „Twee jaar geleden heeft Cruijff een opdracht gekregen van de le denraad om het technische beleid te hervormen en kort daarop lever de hij die opdracht weer in." Zijn het pesterijen van Cruijff? UC: „Het is altijd zo venijnig en snoeihard. Kijk, ik heb geen dienst verband bij Ajax, ik werk hier niet. Als ik er uitgeflikkerd word, dan kijk ik in de spiegel en dan denk ik: dat is niet zo best voor mijn eerge voel, maar dat zij zo. Maar er wer ken hier jeugdtrainers, directiele den en er wordt met het grootste gemak geschreven dat iedereen weg moet." Is de club van de leg? VdB: „Als we twee keer achter el kaar verliezen zijn we altijd even van de leg. Zeker thuisnederlagen doen pijn." UC: „Rik zei me net dat wij het onszelf altijd zo moeilijk maken. En dat is onze zorg en ons pro bleem. 1\vente maakt het ons moei lijk, PSV maakt het ons moeilijk, maar dat is normaal. Daarbovenop maken we het onszelf het moei lijkst. Iedere keer weer ontstaat er van binnen de club een ontwikke ling die het zo verschrikkelijk moei lijk maakt om de club te besturen." Theo van Duivenbode dook op in Cruijffs column. Hij vindt dat het rap port waaraan hij heeft meegewerkt niet goed wordt nageleefd. Waren jul lie van zijn kritiek op de hoogte? UC: „Theo is een close vriend van mij. Natuurlijk weet ik dat Theo on tevreden was over één aspect van het rapport, namelijk de aankopen van spelers. En wij weten ook dat er in die tijd opportunistische din gen gebeurd zijn. Dat je wel eens een speler haalt tegen de lijn van het rapport in. Theo is dan heel recht in de leer. Hij zegt: we heb ben opgeschreven dat we het niet meer moeten doen, dan moeten we het ook niet meer doen." Zijn de aanbevelingen van het rap port nageleefd? UC: „Dertig van de 38 aanwijzin gen zijn zonder meer uitgevoerd. De meeste aanbevelingen die niet zijn nageleefd hebben betrekking op het technische beleid." Dat is wel de kern van de zaak. UC: „In het opportunisme van de uitvoering van het rapport zijn er wel eens dingen gebeurd die we ons hadden voorgenomen niet te doen, zeker toen we net begonnen. Dat geef ik toe. Maar ik heb het rap port weer eens helemaal doorgele zen, want ik ga soms aan mezelf twijfelen, maar nooit lang hoor. Ik ben er trots op dat zij, de directie, in twee jaar zoveel hebben veran derd. In grote lijnen hebben we het rapport uitgevoerd. Van de 38 aan bevelingen zijn er misschien drie die niet kunnen worden nageleefd, dat zijn fouten van de schrijvers van het rapport. Maar in grote lij nen kan niemand zeggen dat het rapport niet wordt nageleefd." Welke aanbevelingen zijn fouten van de schrijvers? VdB: „En er staat ergens dat Ajax geen spelers moet aantrekken om dat ze weinig of niets kosten. Maar daar zit een addertje onder het gras. Als een jeugdspeler nog nét niet toe is aan het eerste elftal, en je moet een jaar overbruggen, kun je dus beter iemand van 33 aantrek ken voor één seizoen, dan een dure speler van 25 jaar die vier jaar vast ligt en de ontwikkeling van dat ta lent in de weg staat Dat staat niet zo in het rapport, maar dat is wel de praktijk en die uitzondering zal er over een jaar ook nog zijn." Heeft u er spijt van dat u voorzitter bent geworden? UC: „Ik houd van Ajax. Ik sta er mee op en ga er mee naar bed. Dus ik heb er geen spijt van. Ik voel me wel heel erg aangevallen door men sen binnen de club. Mijn tegenpar tij zit binnen." bal niet zou misstaan bleek hij een tamelijk solide aanspeelpunt met een goed oog voor de vrije man. Met zijn spel deed Mido een beetje aan Marko Pantelic, die vorig sei zoen de rol van aanspeelpunt ver vulde. Mido is de enige spits die in de huidige selectie goed als 'target man' uit de voeten kan. „Dankzij Mido ging het elftal wat beter draaien", stelde trainer Martin Jol. „De eerste helft was matig." Net zoals in veel wedstrijden van het huidige seizoen speelde Ajax stroef Veel WK-gangers zijn ver moeid, maar Mido was na een half uur al vermoeider dan alle WK- gangers bij elkaar. Na een energiek half uurtje stond hij tegen de num mer twaalf van de Jupiler League met de handen op de knieën uit te hijgen tijdens een korte spelonder- breking. „Mido kan op dit moment maximaal een helft spelen en ik weet niet wanneer hij fit is voor Christian Eriksen (midden) maakte één van de dri Veendam. doelpunten tegen BV foto Paul Vreeker/ANP een hele wedstrijd, maar ik ben blij dat hij er is. Hij is al acht kilo lich ter dan toen hij binnenkwam." Net zoals Mido vierden ook de an dere doelpuntenmakers hun tref fers met een verbeten grimas op het gezicht. Suarez was opgelucht dat hij voor het eerst sinds de thuis wedstrijd op 19 oktober tegen Auxerre weer eens scoorde ert hij trapte wild in het gras na zijn beke ken schuiver. Eriksen stond voor het eerst sinds de thuiswedstrijd te gen Dinamo Kiev op 17 augustus weer eens in de basis en ook hij juichte getergd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29