Forse kritiek op aanpak Van Driessche 'Goud' is dit jaar thema i8| zeeland Spellingsmurf JN4 'De Piraat' Bonte Avond HULST Motie van afkeuring ingediend „Cultuur is op het Reynaertcollege zowel binnen als buiten de klaslokalen van groot belang", zegt brugklascoördinator Carlos d'Hont van de Hulster school. almanak Onafhankelijke studie schade molens geëist Tweetal opgepakt voor heling en hennep kweken Contactdag rond muziek en zang in de liturgie vrijdag 12 november 2010 Z - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle door Sheila van Doorsselaer HULST - De voltallige oppositie in de gemeente Hulst heeft gistera vond in de gemeenteraadsvergade ring een motie van afkeuring inge diend tegen wethouder Frank van Driessche, Algemeen Belang Groot Hulst, Lijst Van Eek, Progressief Hulst en de SP verwijten Van Driessche dat hij rondom Plan Perkpolder een wanprestatie heeft geleverd en dat hij nalatig is geweest in het voor lichten van de gemeenteraad. In de motie spreekt de oppositie uit dat ze „ernstige twijfels" heeft over de bedoelingen, intenties, handelwijze en de capaciteit van Van Driessche om Plan Perkpolder voor de gemeente tot een goed eind te brengen. De vier oppositiepartijen stellen dat de wethouder in Perkpolder nieuwsbrieven onjuiste informatie heeft verstrekt over onderhandelin gen met grondeigenaar en pach ters en de golfbaan- en jachthaven exploitant. Ze nemen het Van Driessche erg kwalijk dat hij zou hebben verzuimd de gemeente raad deelgenoot te maken van de intenties van de provincie om CLINGE - De Bonte Avond in Mal- pertuus is zaterdag 20 november al leen nog 's middags vanaf 13.30 uur mee te beleven. De avondvoor stelling is al uitverkocht. over te gaan tot onteigening en pachtontbinding. De oppositie ver wijt Van Driessche dat hij deze in formatie welbewust heeft achterge houden in verband met de ge meenteraadsverkiezingen. Ze ver wijten hem dat hij de informatie te elfder ure openbaar heeft ge maakt en dat de raad voor een vol dongen feit werd gesteld, die daar door voor de derde keer aan de noodrem moest trekken. Als consequentie aan de motie van afkeuring verbindt de opposi tie dat Plan Perkpolder uit de por tefeuille van Van Driessche moet worden gehaald en dat burgemees ter Jan Frans Mulder het project van de wethouder moet overne men. Aan het begin van de raadsverga dering had Van Driessche al een felle aanval van Progressief Hulst op zijn bestuurlijk functioneren, afgeslagen. De fileeractie schoot bij de coalitie, met name bij Van Driessches eigen partij Groot Hon- tenisse, danig in het verkeerde keel gat. Bij het ter perse gaan van deze krant was de motie van afkeuring aan het adres van wethouder Van Driessche nog niet in stemming ge bracht. door Harold de Puysseleijr Idols, Popstars, The Voice of Holland. Die van televisie be kende muzikale talentenjach ten komen onwillekeurig in je gedachten op, als je de generale repetitie van de Brugklasshow in de aula van het schoolgebouw van het Reynaertcollege aan de Gilden straat bekijkt en beluistert. Voor de laatste keer werd er gisteren de hele dag door nog druk gerepe teerd. Ook het thema ('goud') van de show dit jaar wekt de indruk dat er sprake is van een muzikale strijd tussen de eerstejaarsleerlin gen van de school, maar niets is minder waar, volgens brugklas coördinator Carlos d'Hont van de Hulster school voor voortgezet on derwijs. 'Goud' verwijst ernaar dat de Brugklasshow dit jaar zijn eer ste lustrum viert. In die vijfjaar is het doel van de Brugklasshow onveranderd; de schoolleiding ziet in het culturele „Dit is leuk om te doen, omdat je verkleed bent. Niemand weet wie je bent en dus kun je lekker gek doen", zegt Bram Vanden Abbeele (12) uit Hulst. De leerling uit brug klas 1J speelt één van de lakeien. Gisteren werd dat nummer voor de laatste keer gerepeteerd in het tot oefenruimte verbouwde elektrolo- kaal van het Reynaertcollege. evenement van brugklasleerlingen een bijzondere manier om de fami lies van de eerstejaarsleerlingen kennis te laten maken met de school en de klassen. „Dat we daar bij gekozen hebben voor een cultu rele uiting is geen toeval", voegt d'Hont toe. „Cultuur is zowel bin nen als buiten de klaslokalen be langrijk op het Reynaertcollege." Dit jaar betreden bijna 350 brug klassers, verspreid over veertien klassen, het podium om begeleid door een liveband van docenten en hun muzikale vrienden enkele nummers te zingen. De teksten daarvan worden elk jaar door de docenten zelf geschreven en hebben zoals ge zegd dit jaar allemaal met het eer dergenoemde edelmetaal te ma ken. 'Goud van Oud', 'Gaut is Faut' en 'Goldman' zijn enkele van de titels die de revue zullen passe ren. De brugklassers hebben de voor bije maanden met hun docenten Joanne van Dorsselaer (12) uit Hei kant speelt de koningin in 'De Gou den Koets'. Dat is één van de twee nummers die klas 1J tijdens de Brug klasshow de komende dagen voor in totaal ruim 1300 bezoekers op de planken brengt. Het podium waarop dat plaatsvindt, staat in de aula van het Reynaertcollege aan de Gilden straat in Hulst. hard aan het instuderen van de nummers gewerkt, waarmee een bijkomend doel van de show om de hoek komt kijken. d'Hont: „Het is een groepsevenement waarbij de leerlingen podiumervaring op doen. De klassen staan als groep om beurten letterlijk en figuurlijk in de spotlights en dat komt ook de onderlinge klassensfeer ten goe de." Ouderejaarsleerlingen van de school dragen eveneens hun steentje bij. Ze verzorgen de pre sentatie, het licht en het geluid. „Ze volgen momenteel een modu le licht en geluid en daar past dit prima in. Dit doen de leerlingen overigens allemaal in hun vrije tijd", zegt docent elektrotechniek Freddy de Blijzer, die zelf gitarist is in de begeleidingsband. De eerste voorstelling van de Brug klasshow is vanavond vanaf half acht, de andere shows zijn morgen (14.00 uur en 19.30 uur) en zondag (14.00 uur). Derdejaarsleerling elektrotechniek Indy Zandstra uit Hulst bedient tij dens de voorstellingen van de Brug klasshow de volgspot. Hij zet de ar tiesten die op het podium verschij nen letterlijk in de spotlights. Der de- en vierdejaarsleerlingen uit de sector techniek van de school wer ken achter de schermen van de show mee. foto's Mark Neelemans CULTUUR Zet uw foto in het album www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Hij is 7 jaar oud en behoorlijk bijde hand, dar Ouwerkerkse jochie. Op school toont hij zich leergierig en ont houdt hij de nieuw geleerde woorden feilloos. Zonder dralen determineert hij de plaatjes die hem voorgelegd worden en benoemt de verschillende 'onderdelen'. De juf toonde plaatjes van dieren en vroeg de kinderen te omschrijven wat ze zagen. Van alles kwam voorbij: tijgers, leeuwen, be ren. Geen probleem allemaal. Het ging pas mis bij de olifant. Aangeko men bij het lichaamsdeel waar dit dier zijn voedsel mee oppakt, zei de 7-jarige beslist: „Dat is zijn smurf." De correctie van de juf dat het hier toch echt om een sluif gaat, deed hem de wenkbrauwen fronsen. Hij vindt haar maar een zeursmurf. MIDDELBURG - Leden van de Aktie- groep Windturbines Hoofdplaat polder willen dat de Middelburgse rechtbank een onafhankelijk scha de-expert aanwijst. Die moet bepa len hoeveel hun huizen in waarde zijn gedaald door de bouw van windturbines, vroeg raadsman A, Cornelissen gisteren voor de be stuursrechter. De actiegroep vindt dat de gemeente Sluis veel te wei nig financiële compensatie heeft gegeven. Een aantal bewoners heeft aantoonbaar hinder (geluids overlast, slagschaduw) van de tur bines, aldus Cornelissen. Dat wordt, stelde hij, onvoldoende er kend door de gemeente. TERNEUZEN - De politie heeft twee vliegen in één klap geslagen met de aanhouding van een Temeuzen- se (21) en haar huisgenoot (25). De vrouw werd na onderzoek ver dacht van de heling van spullen die in juli bij een woninginbraak in Terneuzen waren gestolen. De politie hield de vrouw woensdag aan waarna een huiszoeking volg de. Hierbij zijn de vermoedelijk ge stolen spullen gevonden en is ook een wietkwekerij ontdekt. De huis genoot kwam toen ook in beeld als verdachte. De vrouw is vrijgela ten. De man zit nog vast. De rech- ter-commissaris beslist vandaag of hij langer in de cel mag blijven. OOSTBURG - Met als thema qui be ne cantat bis orat (wie goed zingt bidt dubbel) houdt Koorkring West-Zeeuws-Vlaanderen morgen voor de veertiende keer de Con tactdag Zeeland in de Sint-Eligius- kerk in Oostburg. Het programma begint om 10.00 uur met onder meer verschillende workshops. De bijeenkomst wordt om 15.00 uur afgesloten met een vesperviering waarin liederen gezongen worden die die dag aan bod komen. Ieder een kan de viering bijwonen. De Contactdag zelf is bedoeld voor ie dereen die in de kerk actief is met liturgie en zang. Inschrijven kan morgen nog vanaf 9.30 uur. MEEST GELEZEN 1. Miljoenenschade door brand 2. Te veel woningen gepland in regio 3. 'Zak chips als ze zich gedragen' STELLING Stem op stelling op de website van de PZC: 'Laat dat hoofdkantoor van het ROC maar zitten, als Zeeuws- Vlaanderen daarvoor moet betalen'. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24