economie mist dynamiek mag gaan 'J genieten' 'Juf Wies Carnavalsseizoen weer begonnen 18 en 19 FORSE KRITIEK CDA-raadslid verwijt gemeente Terneuzen veel te veel af te wachten 20 en 21 leid van de afgelopen jaren. „Ik krijg van bedrijfsdirecteuren de vraag voorgelegd of wij alleen be zig zijn met het ontwikkelen van de binnenstad. Een fout signaal dus." De CDA'er mist de dynami sche aanpak die bij een haven- en industriegebied als de Kanaalzone hoort. „Er wordt te veel afgewacht. Kijk naar de tweede Bestuursrap- portage 2010 en de begroting voor volgend jaar. Onder het kopje 'eco nomie' kom je weinig opwin dends tegen. Vooral op het gebied van de haven, industrie en bijvoor beeld een initiatief als het Mainte nance Value Park, missen wij visie en initiatief" Een teken aan de wand is, volgens Lippens, het feit dat het Actieplan Economie 2005-2009 pas in 2011 wordt geactualiseerd. Hij pleit voor de vorming van een nieuwe afdeling economische zaken, ge vormd door een groepje dynami sche ambtenaren. „Wij zien voor de gemeente een rol weggelegd als 'ambassadeur van werk'. Daarbij moet het gemeentebestuur concre te, uitdagende doelstellingen for muleren, zoals in 2013 streven naar een nieuw chemisch bedrijf Daar mee straal je ambitie uit naar ande re regio's én potentieel geïnteres seerde bedrijven." Bestuurders en ambtenaren moeten ook een dui delijker voortrekkersrol opeisen in overlegorganen en netwerken. En er moet vooral gemikt worden op het binnenhalen van grootschalige activiteiten. Want de laatste jaren ging het te veel om glastuinbouw en leisure, die relatief weinig werk gelegenheid opleveren. Lippens pleit ook voor directer contact met 'Den Haag' en 'Brussel'. „Je zou een situatie moeten creëren, zoals in de jaren zestig, toen Terneuzen door de regering werd aangewe zen als economische groeipool. Zo iets bereik je alleen door flink te lobbyen." Wethouder Jaap Bos, die sinds dit voorjaar de portefeuille economie beheert, is het in grote lijnen eens met z'n partijgenoot. iMl Drsst. nse y bo .-.o' i 'Goud' is thema Brugklasshow Reynaertcollege Vrijdag 12 november 2010 Eedenaar wil oude vlasroterij nieuw leven inblazen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl WATERLANDKERKJE - De Schade van een brand in twee loodsen van een aardappelverwerkingsbe drijf in Waterlandkerkje loopt ver moedelijk in de miljoenen. De vijf- tot zeshonderd ton aardap pelen die in beide loodsen waren opgeslagen, vertegenwoordigen al een waarde van meer dan een mil joen euro, schatte de Sluise brand weercommandant Nico Moskie. „De brand is woensdagavond ver moedelijk ontstaan door elektri sche kortsluiting, waarbij isolatie materiaal van het dak vlam vatte. In de daken van de loodsen zaten golfplaten met asbestverdacht ma teriaal, dat is vrijgekomen", meld de Moskie gisteren. Naast de schade aan de twee lood sen moeten de opgeslagen piepers waarschijnlijk als verloren worden beschouwd. Bij de door meer dan dertig brandweerlieden bestreden brand gingen geen machines verlo ren. Van de drie mensen die naar het ziekenhuis zijn gebracht, om dat ze giftige rook inademden, kon den er twee na onderzoek direct weer naar huis. De derde mocht na een nachtje observatie het zie kenhuis verlaten. door Sheila van Doorsselaer HULST - De kaarten voor het Huls ter Buutreednersfestival vliegen ook voor de komende editie weer weg. Binnen twaalf uur bleek het tonpraatfeest al bijna helemaal uit verkocht. Er zijn enkel nog kaar ten verkrijgbaar voor de matinee voorstelling op zaterdag. De 'elfden van den elfden' (giste ren) markeert traditioneel het be gin van het carnavalsseizoen. Pre cies om middernacht startte de on line kaartverkoop van de Buut. Binnen een kwartier waren alle via internet beschikbare kaarten voor de vrijdagavond, zaterdaga vond en zondagmiddag vergeven. Ook de kaarten voor zondagavond raakten snel uitverkocht. Gister ochtend konden vanaf u over 11 kaarten worden gekocht aan de kassa bij Den Dullaert. Ook daar ging het hard. Er zijn alleen nog kaarten voor zaterdagmiddag. Het is voor het eerst dat de Buutreed- ners ook op zaterdag een matinee voorstelling hebben. Dat komt door eisen van de brandweer, waardoor minder mensen per voorstelling mogen worden toege laten. De extra voorstelling is ook ingelast vanwege het 44-jarig jubi leum van de carnavalsstichting. De voorstellingen zijn van vrijdag 25 tot en met zondag 27 februari. Voor carnavalwagenbouwersvere- niging Magdalenastraat is het leut- seizoen ook goed van start gegaan. De gezamenlijke clubs ontvingen gisteravond drieduizend euro uit het Stimuleringsfonds van de Ra bobank. Het bedrag is bestemd voor de inrichting van een kamer voor brandgevaarlijke stoffen in de nieuwe Hulster bouwloods aan de Meridiaan. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - 'Vandaag vieren we feest omdat juf Wies 40 jaar juf is geweest. Met een lach en een traan zeggen we haar gedag. Dat ze maar lekker genieten mag'. Met die tekst voor de ramen van alle lo kalen nam de Sandeschool in Kloosterzande gisteren afscheid van Wies van Riet (60). Na haar langdurige loopbaan in het basisonderwijs kan Van Riet tijd maken voor haar hobby's; le zen, reizen, handwerken, fietsen en haar kleindochters. „Dat ouders je hun kostbaarste be zit toevertrouwen en jij daar mee mag werken", noemt de juf, die met 'keuzepensioen' gaat, de mooi ste ervaring in het onderwijs. Ze begon ais onderwijzeres in Sit- tard, volgde haar man naar Zeeuws-Vlaanderen waar ze eerst nog ruim tien jaar lesgaf op de ba sisschool in Hoek, voordat ze in 1983 neerstreek in Kloosterzande. Niet alleen ging het echtpaar daar wonen, Riet ging er ook lesgeven aan de Sandeschool, aan kinderen in zo ongeveer alle leeftijden, van de kleuters tot de leerlingen in groep 8. Juf Wies van Riet gisteren op haar allerlaatste lesdag op de Sandeschool in Kloosterzande. Na veertig jaar in het basisonderwijs maakt Van Riet gebruik van het 'keuzepensioen'. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet zich veel intensiever rich ten op nieuwe economische ont wikkelingen, vindt CDA-raadslid Ronald Lippens. Daarbij moet niet alleen worden gewacht op de ini tiatieven van bijvoorbeeld organi saties als Economische Impuls Zee land. De eigen bestuurders en ambtenaren moeten het voortouw nemen. Lippens is ontevreden over het be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23