Adong Scovia heeft hiv land College Goes wil museum toch aan Singelstraat houden Militaire trompetters in Domburg 20 1 Boekenmarkt weekenddiensten ZIP YOUR LIP Middelbare scholiere uit Arnemuiden bezocht Oeganda Mooie mensen Hiv Kindsoldaten Stadsveste vrijdag 12 november 2010 door Lilian Dominicus GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders kiest er toch voor het Historisch Museum De Bevelanden aan de Singelstraat te houden. Ook hoeft de collectie niet te worden opgesplitst. Wel moet de huidige organisatievorm worden omgevormd tot stichting. Dat blijkt uit een voorstel aan de raad, dat GroenLinks op haar web site heeft gezet. Met het besluit volgt het college de meerderheid in de gemeente raad. Die had vorige week in de al gemene beschouwingen al te ken nen gegeven tegen het reorganisa tieplan te zijn. Het museumbestuur wil 150.000 euro bezuinigen door verplaatsing van het museum en opsplitsing van de collectie. Een deel zou wor den tentoongesteld in het stations gebouw van de Stichting Stoom trein Goes-Borsele, een ander deel in het oude stadhuis aan de Grote Markt. Ook zou een deel in een de pot terechtkomen bij de Covra in Borssele. De subsidiërende gemeenten Goes, Borsele, Kapelle en Noord-Beveland hadden het mu seumbestuur de opdracht gegeven om met een voorstel te komen om de begroting van vijf ton drastisch te korten. De plannen leverden verbijsterde reacties op van de honderd vrijwil ligers van het museum. In het mu seum liggen lijsten waarop ook be zoekers met een handtekening ken baar kunnen maken tegen verplaat sing te zijn. De colleges van de andere subsidië rende gemeenten moeten nog een standpunt innemen over het Goe se voorstel het museum niet op te splitsen. Vervolgens moet met het historisch museum bekeken wor den op welke manier wel bezui nigd kan worden. VLISSINGEN - I11 het atrium van Ter I 11 Reede wordt morgen een boeken markt gehouden. Er zijn ongeveer zeventig kramen met allerlei soor ten boeken. Voor Zeelandica (boe ken over Zeeland, van een Zeeuw se auteur of over een Zeeuws on derwerp) is een speciale plek inge ruimd. De markt begint om 10.30 uur en duurt tot 17.00 uur. ssBsa^maemasaemsia Zaterdag 13 en zondag 14 november 2010 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische afspraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schinkels- hoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. zon 22.30-ma 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westka- pelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Tandartsenpraktijk J.W. Van der Schaaf Sr C. Westveer, Zuidsingel 36, Middelburg, tel. (0118) 626694.Spreekuur 11.00-12.00 Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Christine Roelofsen (16) uit Arnemuiden ging op uitnodi ging van World Vision naar Gulu in Oeganda. De reis vloei de voort uit Zip Your Lip, een actie ten bate van hiv-slacht- offers in Afrika, waaraan haar school, CSW Van de Perre in Middelburg, meedoet. Als ambassadeur van de actie be zoekt ze scholen in Nederland. Zo was ze deze week in Rotterdam. Haar ervaringen in Gulu zette ze op papier. door Christine Roelofsen Adong Scovia is een meisje van mijn leef tijd. Ze is vijftien jaar en wil later dokter worden, net als ik. Het is een ontzettend mooi meisje met een glimlach waar je u tegen zegt. Wauw. Ze woont met tien familieleden in een inimini-hutje. Adong Scovia is de enige uit het gezin die getest is op hiv, en positiefis. Je zou ver wachten dat familie je dan helpt en steunt, maar Adong Scovia wordt zelfs binnen haar familie niet geaccepteerd en gediscrimi neerd! De enige die haar een beet je support geeft, is haar oma. Ouders heeft ze niet meer. Door het Hope-project van World Vision heeft ze geleerd om kralen te rollen van papier. Dat heeft ze aan me laten zien. Het is heel ver velend werk om er een ketting van te maken, maar ze rolt die kralen elke minuut waarin ze de mogelijk heid krijgt. Ook toen we aan het begin van de dag met alle positive mothers uit hun CCC (Communi ty Care Coalition) bij elkaar wa ren, maakte zij al luisterend die kralen. De kettingen verkoopt ze. Hiermee verdient ze drie dollar per maand, en daar moet heel het gezin van rondkomen. Tien men sen, drie dollar, dan hoefje niet te kunnen rekenen om te bedenken dat het onmogelijk is om dan een gezond léven te hebben. Ik bewonder Adong Scovia. Ze vindt het een voorrecht om voor het geld voor haar familie (die haar dus niet eens geaccepteerd heeft omdat ze positiefis!) te zor gen. Dat ze dat op die manier kan bekijken, vind ik erg bijzonder. Ook bewonder ik haar dromen. Ze wil dus arts worden. Ze weet hoe de situatie is in haar dorp, ze leeft Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienstapo- theek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.J. Diender en M.J.Diender- van Gemert, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910-Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren). Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar). Vanmorgen zijn we na aan komst op Entebbe opgewacht door onze chauffeurs. Het was een lekker temperatuurtje en we heb ben zelfs een aapje gezien. We zijn naar het National Office van World Vision Oeganda geweest. Het was erg leuk om de medewer kers van World Vision te ontmoe ten. Sowieso zijn de mensen hier erg mooi. Het is een hele belevenis om door Kampala te rijden! De mensen, de geuren, de kleuren, al les. Het is nu 18.00 uur en we rij den nu al uren over een lange hob belige weg naar Gulu. We zijn best moe, af en toe zakt er iemand even weg. Dat duurt meestal niet lang, ik heb zelf al een paar keer mijn hoofd flink gestoten, haha. Tijdens het tweede deel van de ochtend bezochten we een ziekenhuis. Rondom de gebouwen zaten honderden mensen, familie van de patiënten. Zij zorgen voor eten en verzorging. Zonder hen hebben patiënten eigenlijk geen kans op een goede behandeling. Het was onvoorstelbaar dat er zo ontzettend veel mensen rondlie pen waarvan je wist dat ze hiv po sitief waren. Je zag het niet aan ze, meestal, maar het feit dat je het weet maakt toch dat je op een an dere manier naar ze kijkt. Niet ne gatiever, maar het is eerder schok kend om te weten dat er zo veel mensen op dat moment in je buurt zijn die hard worstelen met de gevolgen van hiv en aids. Adong Scovia daar, ze ziet het elke dag. Ze be grijpt heel goed dat het anders moet. Ze geeft niet op, maar houdt hoop en blijft vertrouwen. Dan is het zo verschrikkelijk pijn lijk om me te realiseren dat ze bijna geen kansen heeft om haar droom uit te laten komen. Ze wil het zo graag! Het doet me echt wat als ik dat meisje in mijn gedachten weer hoor zeggen dat ze het een eer vindt, als ze mijn collega zou wor den als dokter... Q op www.zipyourlip.nl is het blog te le zen dat Christine tijdens haar reis heeft geschreven. Hieronder staan en kele fragmenten. Het laatste onderdeel van de dag was het praten met ex-kindsoldaten. Ik verwachtte ei genlijk alleen simpele gesprekjes. Maar bij hobby's werd het eigen lijk al confronterend. Ik vertelde dat ik het leuk vond om te sporten en met muziek bezig te zijn. Een van de jongens antwoordde: 'Well, you like to play music, I like to play with guns.' Ik schrok er wel van. Bam. Ze we ten gewoon niets waar ze j zijn, behalve oorlog voeren. Ze vin den niets anders leuk. Na het gesprek hebben we met z'n allen gevoetbald, dat was wel echt heel gezellig. Je kon zien dat ze ge woon jongeren waren. Net als wij. DOMBURG - Leerlingen van basis scholen De Springplank in Aagte- kerke en De Golfslag in Domburg sloten gistermorgen hun muziek- project af met een concert door le den van het trompetterkorps van de Koninklijke Marechaussee in het Schuttershof in Domburg. Het project was opgezet door de jubilerende Brassband Apollo, die de afgelopen weken ook muziekles sen gaf op beide scholen. Morgen geeft het trompetterkorps een concert in de theaterzaal van De Parel in Domburg. Het trom petterkorps is één van de zes Ne derlandse militaire orkesten en treedt op in binnen- en buiten land. Het concert morgen is gratis toe gankelijk en begint om 20.00 uur. van 10.00-12.00 uur. Koopsom vanaf 224.000,- v.o.n. RV/S stad)>zeeland fhmarsaki Wonen aan de Westwal Kom kijken naar ons modelappartement aan de Kolveniershof 60 op: 13 november a.s. Voor meer informatie: www.stadsveste-goes.nl Koperblazers van de marechaussee spelen voor de jeugd, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22