t&tawi, OM heeft Thermphos in vizier $eóte uiïFFTWLxtul PZC Sleepboot slaat om in zwaar weer: twee vermisten Oude koker ontdekt in standbeeld De Ruyter Poolse werknemers wonen in containers Mogelijk nieuwe computers voor politie Terneuzenaar uit kanaal gered door omstanders Met brommobiel over de snelweg Word ook abonnee! ;6*#\ Nutrilon Chinezen willen alleen Nederlandse melk 4 en 5 Renault Wind is een heerlijk sportief snoepje VRIJDAG 12 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 26~os nummer 1,55, zaterdag 2,30 Is jouw leraar of lerares de leuk ste, slimste, liefste of grappigste? Meldt hem of haar aan! 25 WALCHEREN GIFLOZINGEN Strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke overtreding milieuwetten door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het Functioneel Par ket van het Openbaar Ministerie doet strafrechtelijk onderzoek naar fosforfabriek Thermphos in Vlissingen-Oost. Doel van het on derzoek is vast te stellen of het be drijf de milieuwetgeving over treedt. Dat bevestigt het Parket naar aan leiding van berichtgeving van het televisieprogramma Zembla. „We doen onderzoek naar vermoedelij ke milieu-overtredingen", zegt woordvoerster Esther Schreur. „Het gaat om de lozingen van zwa re metalen in de lucht en in het water." Dit is het tweede onder zoek dat loopt naar het bedrijf. Het parket is ook nog steeds bezig met het onderzoek naar het be drijfsongeval in mei 2009 waarbij twee werknemers van Thermphos om het leven kwamen. Het Openbaar Ministerie kan niet zeggen wanneer het onderzoek is afgerond. Pas als dat klaar is, wordt besloten of ook vervolging wordt ingesteld. Thermphos werd al eerder via het bestuursrecht op de vingers getikt: de provincie Zee land legde het bedrijf dwangsom men op omdat het zich niet aan de milieuvergunning hield en om dat de veiligheid bij het bedrijf niet in orde was. Thermphos ligt momenteel onder vuur omdat de fosforfabriek veel meer dioxine uitstoot dan wette lijk is toegestaan. De provincie Zee land, die toezicht moet houden op de uitstoot, wordt een te lakse hou ding verweten: de provincie wil het bedrijf tijdelijk toestaan om de wettelijke norm voor dioxineuit- stoot te overschrijden. Thermphos heeft steeds gezegd meer tijd no dig te hebben om de uitstoot van dioxine te verminderen. Anderhalve maand geleden zijn metingen verricht naar de uitstoot HOEK VAN HOLLAND - Koortsachtige drukte in het crisiscentrum in Hoek van Holland, dat giste ren in allerijl werd ingericht nadat 's middags even uit de kust van Hoek van Holland een sleep boot was omgeslagen. De sleper had vijf opvaren den aan boord; twee van hen worden nog ver mist. De drie geredde bemanningsleden zijn naar een ziekenhuis vervoerd. De sleepboot was bui- VLISSI NG EN In het voetstuk van het beeld van Michiel de Ruyter is een koker ge vonden met waarschijnlijk docu menten over de verplaatsing van het beeld in 1894. Dat zegt de ge meente Vlissingen. Het beeld is vo rige week weggehaald en wordt ge restaureerd. Door overlevering was al bekend dat er een koker of een doos in het voetstuk zou zitten. Mo gelijk zit er een oorkonde in. pagina 18/19: volgepompt met lood HILLEGOM Bij een controle op een agrarisch bedrijf in Hillegom heeft een inter ventieteam van de gemeente twin tig Poolse werknemers aangetrof fen, die waren gehuisvest in contai ners. Volgens de gemeente waren de leefomstandigheden van de Po len erbarmelijk. Ze moesten enkele tientallen meters lopen om bij een wc te komen en de containers ston den in een hal waar ook gevaarlij ke stoffen waren opgeslagen. DEN HAAG Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) gaat met de korpsbe heerders en iet-deskundigen pra ten over de mogelijke invoering van een nieuw computersysteem bij de politie. Dat heeft zijn woordvoerster giste ren gezegd. Over het computernet werk bij de politie bestaan veel klachten. Politiepersoneel spreekt van een verouderd, gebrekkig wer kend en tijdrovend systeem. van dioxine. Vanavond worden de resultaten van die metingen gepre senteerd tijdens een bijeenkomst voor omwonenden. Dan wordt ook de uitkomst van een onder zoek naar de effecten voor de ge zondheid van omwonenden be kend gemaakt. Die bijeenkomst be gint om 19.00 uur in De Stenge in Hdnkenszand. pagina 2 en 3: niet van Borssele, v—maar van Thermphos pagina 3: commentaar WESTDORPE - Twee alerte omstan ders hebben gistermiddag een au tomobilist (72) uit de gemeente Terneuzen uit het kanaal langs de Industrieweg-Zuid bij Westdorpe gered, nadat hij door onbekende oorzaak in het water was beland. De mannen die de automobilist te hulp schoten, zagen vanuit hun bouwkeet dat de Terneuzenaar het kanaal in reed. Ze startten direct een kraan, bevestigden er een bak aan en brachten die naar de auto. De automobilist kon via een dak raampje in de bak klimmen, waar na hij op de wal werd gezet. De man, die niet kon zwemmen, is voor de zekerheid ter controle naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn redders zijn een 42-jarige man uit de gemeente Sluis en een 60-jarige man uit de gemeente Terneuzen. De auto is geborgen, waarvoor de scheepvaart is stilgelegd. tengaats bezig met het slepen van een ferryboot van de Stena Line. De oorzaak van het incident is nog onbekend. Vermoedelijk was 't het stormach tige weer. foto Frank de Roo/ANP GOES Een man (72) uit Bergen op Zoom is aangehouden omdat hij met zijn brommobiel op de snelweg A58 reed. Hij was op weg van zijn woonplaats naar Middelburg en volgde vanaf Kapelle, waar de Oude Rijksweg afgesloten was, de omleidingsroute voor het snelver keer. Hoewel hij er bij Goes weer af kon volgde hij liever het advies van zijn navigatie, die de snelweg tot 's-Heer-Arendskerke aanbeval. Justitie duikt terecht in vervuiling Thermphos reageer op www.pzc.nl reacties: 456 Zeeland kan geen agent missen mmmmmmmm 80% eens 20% Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "7 1688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1