Veere houdt begroting overeind Kunstsector wil publiek trekken -t EjKJ 17 Spellingsmurf WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 RSOOLHEFFtNG Lastenverzwaring voor inwoners gemeente zorgde voor discussies Boetes op Nieuwe Vlissingseweg almanak Stijlvolle opening verpleeghuis Picassoplein Vrijdag 12 november 2010 Michiel de Ruyter blijkt volgepompt met lood rsst Scholiere CSW vertelt over haar ervaringen in Oeganda Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen domburg - Weinig vuurwerk, wel wat kritische kanttekeningen van j de raadsfracties bij de begroting van de gemeente Veere voor ko mend jaar. Het 'huishoudboekje' van de gemeente werd gisteren door de gemeenteraad behandeld. Hoewel Veere als een van de weini ge gemeenten met een sluitende begroting voor 2011 komt, bleek met name de lastenverhoging van ruim vijf procent voor de inwo ners van Veere lastig te verteren voor de fracties. Belangrijk punt van discussie daarbij vormde de stijging van de rioolheffing met ne gen procent. Voor de fracties PvdA/Groenlinks en D66 niet ono verkomelijk, 'de vervuiler betaalt', voor Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) aanleiding tot het in dienen van een amendement. De tweemansfractie wil de verhoging in 201X terugbrengen tot 4,5 pro cent, maar kreeg hierin echter vrij wel geen steun van de overige frac ties. Alleen de WD ging mee en het SGP/ChristenUnie-fractielid Ad Maris. De rest van zijn fractie sloot zich niet bij hem aan. DTV verwierp tenslotte als enige fractie de begroting vanwege de totale las tenstijging van 5,2 procent. Veel discussie ook over de toeristenbe lasting die in 2014 met tien cent verhoging naar 1,10 cent zou gaan. Een aantal raadsleden vroeg zich af of dat niet eerder aan de orde moet komen. Het college van B en W beloofde voor juli komend jaar te kijken naar nadere invulling hiervan. De extra 3,3 miljoen die het college van B en W in de be groting opvoerde voor zes strategi sche projecten in de gemeente riep ook een aantal vragen op. Met name het project uitbreiding Golf baan Domburg kreeg daarbij de aandacht. Een aantal raadsleden vroeg zich af of de gemeente zelf de regie van dit project in handen heeft of dat zij achter de project ontwikkelaar aanloopt. Wethou der René Molenaar maakte duide lijk dat 'de gemeente aangeeft wat ze wel en niet wil'. „Het is een pro ject dat de gemeente geen geld kost. De projectontwikkelaar be taalt. Alleen moeten wij wel met hem overleggen over zaken als toe gangswegen en dergelijke." Hoewel deze begroting sluitend is, is het gemeentebestuur zich ervan bewust dat Veere op termijn flink moet bezuinigen. De komende vier jaar gaat dat om een bedrag van twee miljoen euro. VLISSINGEN - Geheel in stijl is gisteren in Vlissin- gen het verpleeghuis Picassoplein officieel geo pend. Al in april waren de bewoners van het tijde lijke verpleeghuis Weyevliet verhuisd naar de nieuwbouw aan het Picassoplein. Het is een klein schalig verpleeghuis van de stichting Werkt voor Ouderen. Het complex bestaat uit vier woningen voor elk zeven bewoners. Zij hebben allemaal een eigen slaapkamer en een gezamenlijke woon kamer en keuken. Voor de officiële opening heb ben de bewoners per woning een schilderij ge maakt met als thema Picasso. Burgemeester Wim Dijkstra onthulde gisteren samen met meneer Verhage, bewoner van het verpleeghuis, één van de schilderijen. foto Ruben Oreel Superlceutera Goes Mcficonistroo? 28a 4461 HH Goes 0118-431278 Supertceutens Middelburg Woonboulevard de Morfere Mortiereboutevard 20 0118-606671 Superkeukensgoes4ïYanbefiewonenjtl Supefkeutensmkkielburg#vanbefiewonen.nt MIDDELBURG - Bij een snelheidscon trole op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg zijn woensdaga vond vijf automobilisten bekeurd. De controle gebeurde tussen 23.00 en 00.30 uur. De hoogst gemeten snelheid was 109 kilometer per uur. Op de Nieuwe Vlissingseweg geldt een maximum van 80 kilometer per uur. De controle is gehouden naar aanleiding van klachten van omwonenden. vlissingen - Acht culturele instel lingen op Walcheren komen geza menlijk in actie om meer publiek te trekken en zo het hoofd te bie den aan bezuinigingen in de cul tuursector. Mensen die een kaartje van 50 euro kopen voor het ko mende Najaarsgalaconcert van de Rotaryclub Vlissingen krijgen van de instellingen een enveloppe met vouchers ter waarde van 150 euro. Ze proberen zo meer bezoekers te trekken en op termijn inkomsten te werven. Met de vouchers kun nen mensen bijvoorbeeld een tweede kaartje gratis krijgen bij een concert of een museum. Of ze kunnen een gratis proefles nemen op de muziekschool. Het Najaarsgalaconcert van de Ro taryclub Vlissingen wordt gehou den op zaterdag 20 november in de Sint [acobskerk in Vlissingen (aanvang 20.00 uur). Er is een op treden van The Klazzbrothers Cuba Percussion. De opbrengst gaat naar het Humanitas kinder kamp Walcheren en Stichting Zee land helpt Kenya naar school. Op www.najaarsgalaconcert.nl staan de verkoopadressen voor de kaarten voor het concert en er staat een lijst met instellingen die vouchers wegge ven. Tip? redactie@pzc.nl Hij is 7 jaar oud en behoorlijk bijde hand, dat Ouwerkerkse jochie. Op school toom hij zich - tot vreugde van het onderwijzend personeel - leergierig. Elke dag weer wordt zijn woordenschat verrijkt en doorgaans onthoudt hij de nieuw geleerde woor denfeilloos. Zonder dralen determi neert hij de plaatjes die aan hem voorgelegd worden en benoemt in dien gewenst de verschillende 'onder delen' zonder aarzeling. De juf toon de plaatjes van dieren en vroeg de kinderen te omschrijven wat ze za gen. Er kwam van alles voorbij: tij gers, leeuwen, beren, noem maar op. Geen probleem allemaal. Het ging pas mis bij de olifant. Aangekomen bij het flexibele lichaamsdeel waar dit dier zijn voedsel mee oppakt klonk het beslist uit de mond van de zevenjarige: 'Dat is zijn smurf. De correctie van de juf dat het hier toch echt om een slurf gaat, deed hem de wenkbrauwen fronsen. Hij vindt haar maar een zeursmurf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19