301 sport effeweg.nl Titel slechts tussenstop voor Kyle Matthijssen Mosselloop is sterk bezet supervoordelige busreizen Kijk op www. eff weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 11 november 2010 Vertrek op: 28 nov, 5, 12 dec De stad van architectuur, cultuur en natuur Ontdek Berlijn tijdens een stadstour langs de Reichstag, de Brandenburg er Tor en de restanten van de Berlijnse Muur. Maak ook een boottocht over de Spree of ga shoppen in het KaDeWe, het grootste warenhuis van Europa. hotelovernachtingen, 3x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcarj Ontdek het Teutoburgerwald tijdens de kerst Breng een bezoek aan de kerstmarkt in Kassei. Maak een mooie tocht naar Hameien en Bad Pyrmont. Geniet van de prachtige natuur in een winters landschap tijdens een rondrit. Ook zal een gezellige bingo-avond niet ontbreken tijdens deze busreis. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijt, 3x diner, lx kerstdiner, wandeling door wildpark o.l.v. een gids, rondrit Willebadessen, Santa Claus-party en vervoer jjer Tourist Class touringcarj Maak kennis met de oude keizerstad Wenen Breng een bezoek aan Passau en maak een stadsrondrit door Wenen. Bekijk de keizerlijke paleizen en het prachtige Slot Schönbrunn. Neem op le kerstdag deel aan de stadswandeling. Maak een natuurtocht door het Wienerwald en bezoek de Seegrotte. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijtbuffet, 6x diner, lx kerstdiner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schönbrunn o.l.v. een gids en vervoer \^per Comfort Class touringcar OF WAT DACHT U VAN: 4 dagen Kerstshoppen Halle en Leipzig v.a. €129,- 8 dagen Kerst in Andorra v.a. €519,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking, SUPERMOTARDS Thoolse motorcoureur wil het allerhoogste bereiken door Koen de Vries POORTVLIET - In de vensterbank staat een fraaie beker en op de ra men zitten nog aanplakbiljetten met felicitaties. Het zijn de restan ten van het spontane feestje dat zondag op de Markt van Poortvliet uitbrak nadat Kyle Matthijssen de nationale titel bij de supermotards had gewonnen. De vijftienjarige motorracer werd in het Thoolse dorp onthaald door enkele tiental len supporters. „Het gebeurt na tuurlijk ook niet elke dag dat een dorp als Poortvliet er een Neder lands kampioen bijkrijgt", ver klaart Kyle's vader Kees het feestge druis. Het was zondag een ongekend spannende dag voor de familie Matthijssen. De getalenteerde Kyle (15) kon in Lelystad tijdens de laat ste wedstrijd van het seizoen de Nederlandse titel in de klasse nat- ionalen van de supermotards pak ken. Bij dat onderdeel van de mo torsport racen de coureurs over verhard en onverhard terrein. Kyle had enkele punten voorsprong op twee concurrenten. Na de eerste manche leek de buit al binnen, maar in de tweede, af sluitende manche maakte de jonge Tholenaar een foutje. Terwijl hij wist dat hij aan een derde plaats genoeg zou hebben, ging hij te vroeg van start en kreeg daarvoor dertig seconden straftijd. Daarmee leken de kansen op de titel verke ken, maar Matthijssen toonde ka rakter en had een beetje geluk. Om te beginnen maakte hij de der tig seconden op één concurrent goed en een ander kreeg onder weg pech. Omdat een andere rij der net als Matthijssen te vroeg was vertrokken, finishte de inwo ner van Poortvliet precies als der de. Het duurde even voordat duidelijk was dat Kyle Matthijssen de nieu we kampioen was, maar toen de jury dan toch het verlossende woord had gesproken, vloeide de champagne rijkelijk. „Tijdens de wedstrijd was ik heel kwaad op mezelf Na afloop was dat natuur lijk helemaal over", meldt de nieu we kampioen. De titel kwam uit eindelijk dan toch bij de rechtmati ge eigenaar terecht. Aanvankelijk leek hij er binnen de kortste keren naartoe te racen. Toen halverwege het seizoen echter duidelijk werd dat elke rijder zijn vier slechtste re sultaten van de score mocht aftrek ken, bleek de voorsprong ineens geen 76 punten, maar slechts twee punten te zijn. Kyle Matthijssen rijdt nog maar drie jaar serieus op de motor. Zijn vader gaf hem voor zijn twaalfde verjaardag een cursus bij Neder lands en Europees kampioen su- permotard Marcel van Drunen. Het feestvarken zag het meteen zit ten, Van Drunen wat minder. „Hij reed zo langzaam, hij viel bijna om. 'Daar komt niks van terecht' zei Van Drunen, maar dat viel uit eindelijk mee", herinnert Kees Matthijssen, die zelf ook af en toe een wedstrijdje meepakt, zich. „Ky le leert heel snel. Vorig jaar was hij nog veel te ontstuimig en lag hij vaak naast de baan. Dit jaar is hij geen enkele keer gevallen. Hij is veel volwassener gaan rijden. Vol gens mij heeft hij veel talent." Kyle Matthijssen promoveert nu naar de zogenaamde euro's, de op een na hoogste klasse. Daarin den ken vader en zoon ook aan het hoogste treetje, „ik reed dit jaar op een 250CC motor. Veel concurren ten hadden een veel zwaardere motor en toch bleef ik ze voor. Bij de euro's ga ik ook zwaarder rij den. We denken aan 350CC maar het kan ook 450CC worden", ver telt Kyle, die zweert bij het merk KTM. „Met die lichte motor reed ik tijden waarmee ik in de topdrie van de euro's zou zijn geëindigd. Met een zwaardere motor moet het dus nog beter kunnen." Matthijssen-junior denkt er dus niet al te lang over te doen om de hoogste klasse, die van de inters te bereiken. En ook die moet hij kun nen winnen, vindt hij. Zijn vader, die zijn grootste sponsor is en de motor voor het grootste deel wed- strijdklaar maakt, is het daar mee eens en windt er geen doekjes om. „Volgens mij kan Kyle kampioen worden bij de inters. De echte top pers denken dat volgens mij ook. Kyle heeft een uitstekende tech niek maar kan die verder verbete ren. En tactisch kan hij ook nog winst boeken." Om het komende seizoen goed voorbereid aan de start te komen, gaat Kyle Matthijssen deze winter aan zo veel mogelijk indoorcros- sen meedoen. Crossen kan hij im mers ook goed en in dit soort wed strijden kan hij aan zijn techniek schaven. Verder zou hij aan freesty- lewedstrijden willen deelnemen. Daarbij moet hij allerlei stunts op de motor uitvoeren. Dat hij dat kan, blijkt wel uit zijn bijnaam: Ky le-Freestyle. En ten slotte gaat de kampioen door de Thoolse pol ders rennen. Conditie is immers een belangrijk onderdeel van het motorracen. MIDDELBURG - De 43e editie van de Mosselloop, die zaterdag in de bos sen van Westenschouwen wordt gehouden, belooft een sterk deel nemersveld te krijgen. Zo hebben de voormalige Zeeuwen Joost de Klerk en Pascal van Troost toege zegd aan de start te zullen staan. Voormalig Bevelander De Klerk won enkele weken geleden de Den Inkelcross en Van Troost leg de deze zomer met overmacht be slag op de zege in de halve mara thon van Westenschouwen. Ook de sterke Leidse 8oo-meterlopers Pascal Noordt, Coos van Buuren en Dave Klink willen naar Schou wen afreizen. De start is om 13.30 uur in het bos van Westenschou wen. Inschrijven in de Molenberg, Hogeweg 53 in Burgh-Haamstede. Kyle Matthijssen met zijn vader Kees tussen de motoren. De vijftienjarige motorracer werd afgelopen weekeinde Nederlands kampioen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76