leren leiden spori 29 Schaatsers tekenen massaal petitie TOP mag op adem komen PZC Dekbedovertrekken voor een heerlijke nachtrust Paulus Poortvliet gaat weg bij Arendskerke Sjoeltoernooi bij Schijf'83 Toerclub houdt jaarlijkse veldtocht Schalke krijgt goed nieuws over Huntelaar www.pzc.nl/webwinkel donderdag 11 november 2010 W HEERENVEEN - Schaatsers uit bin nen- en buitenland hebben de af gelopen dagen massaal een petitie ondertekend waarin de internatio nale schaatsunie ISU wordt ge vraagd de inmiddels beruchte lijn- regel te schrappen. De beste schaat sers ter wereld verzamelen zich de ze week in Heerenveen voor de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. De protestactie wordt geleid door enkele Nederlandse rijders, maar krijgt veel bijval uit het buiten land. Inmiddels hebben tientallen rijders de petitie ondertekend. De protestbrief wordt vandaag aan de ISU aangeboden. Deze zomer werd tijdens een ISU-congres besloten dat de schaat sers op het rechte stuk binnen hun eigen baan moeten blijven. In dien het ijzer volledig in de baan van de opponent komt, volgt on herroepelijk diskwalificatie. Afgelo pen weekeinde verspeelde bijvoor beeld lorien Voorhuis op die wijze de Nederlandse titel op de 5 kilo meter. De schaatsers zijn verbol gen over de invoering van de nieu we regel, aangezien schaatsen een „zijwaartse sport" is. Dat wil zeg gen; de schaatsers ontwikkelen snelheid door een zijwaartse bewe ging, waardoor het geregeld voor komt dat een rijder een paar centi meter buiten de baan belandt. Om dat ze op het rechte stuk geen voordeel hebben door even in de andere baan te komen, vinden tal loze rijders de regel belachelijk. De ISU wil met deze regel de sport veiliger maken, maar dat vindt oud-schaatser Jochem Uytde- haage - die zijn voormalige colle ga's in het protest bijstaat - geen goed argument. „De veiligheid neemt niet toe, want schaatsers kunnen nog steeds door die lijn gaan", zegt hij. „En daarnaast heeft de jury al een mogelijkheid om iemand te diskwalificeren wan neer deze een opponent hindert door te veel in diens baan te rij den. Deze nieuwe regel voegt niets toe." TVM-schaatser Simon Kuipers ver blijft de komende dagen in het Heerenveense Tjaarda-hotel en ver zamelde daar handtekeningen van rijders die eveneens in datzelfde onderkomen overnachten. Alleen Trevor Marsicano wilde de petitie niet tekenen, de rest wel. 's-HEER ARENDSKERKE Trainer Paulus Poortvliet vertrekt aan het einde van het seizoen bij voetbalvereniging 's-Heer Arends kerke. Dat heeft het bestuur van de zaterdag-vierdeklasser gisteren be kendgemaakt. Poortvliet is aan zijn vierde sei zoen bezig bij de club. Onder hem staat Arendskerke steevast in de subtop van de vierde klasse A. MIDDELBURG Op 13 november houdt Sjoelvereni ging SchijP83 een jubileum-koppel- toernooi. De wedstrijden vinden plaats in wijkgebouw De Zwaan aan de Kromwegesingel ia te Oost-Souburg en beginnen om 11.00 uur. Er wordt gesjoeld in het systeem 3x10 bakken. De wedstrij den worden onderverdeeld in de klassen A, B, C, D en E. HULST De toerclub Hulst houdt zondag 21 november de jaarlijkse veldtoer- tocht. Er wordt gereden over de stadswallen van Hulst de water wingebieden van Clinge en Sint lansteen, de bossen achter Heikant en de Liniedijk in Hulst Vertrek vanaf 8.30 tot 10.30 uur. In schrijven bij de kantine van RK- HAV in Hulst. GELSENKIRCHEN Schalke 04 kan opgelucht ademha len. De knieblessure waar Klaas-Jan Huntelaar de afgelopen dagen mee kampte, is niet ernstig en dus kan de Nederlandse top schutter zaterdag meedoen tegen VfL Wolfsburg. Huntelaar meldde zich gisteren weer op het trainings veld en sloot direct aan bij de groepstraining. Vorig zaalseizoen eindigde Tjoba als vierde in de overgangsklasse. De ploeg pakte toen 16 punten. Het achttal mikt nu weer op een plaats in de middenmoot. andere rol binnen het team sinds zijn broer Niels gestopt is. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - De korfballers van TOP Arnemuiden kunnen in het zaalseizoen even op adem komen. Dan speelt het team van trainer Edwin Coppoolse weer in de eer ste klasse. TOP heeft een zware eerste helft van de veldcompetitie achter de rug. De nieuweling in de over gangsklasse moest op z'n tenen lo pen en won maar één van de ze ven wedstrijden. Een paar keer was het team wel dicht bij nog meer punten. In de eerste klasse hebben de rood-witten meer ervaring. Vorig jaar eindigden ze verdienstelijk als vierde in de zaal. Zaterdag speelt TOP uit bij Dijkvogels. Fortis uit Oost-Souburg is in de zaal tweedeklasser. De ploeg van de coaches Leonard Debbaut en Robin Wisse degradeerde vorig sei zoen na een bijzondere nacompeti- tie. In een driekamp met Bolnes en Merwede eindigde het team als tweede, wat niet genoeg was voor lijfsbehoud. Eén van de zeven tegenstanders van Fortis is het Middelburgse Swift. De teams treffen elkaar voor het eerst op 18 december, bij Swift in de Voorborch. De laatste keer dat ze elkaar ontmoeten in de competitie, was op 11 april 2009. Toen won Fortis het veldduel met 9-8. In derde klasse spelen vijf Zeeuw se achttallen: All Ready (gedegra deerd), Blauw-Wit (gepromo veerd), Ondo, Stormvogels en To go. De laatste ploeg heeft zich ver sterkt met Kevin de Waele, oud-in ternational van België. Hij is bin nengehaald door zijn vader Carlo, die trainer is in Goes. Volharding, KVK, Seolto, Luctor, Zaamslag en Atlas zijn de Zeeuwse vertegenwoordigers in de vierde klasse. BKC, dat op het veld nog in de vierde klasse speelde, heeft de overstap gemaakt naar het reserve korfbal. Categorie binnen en buitenleven slaapkamer Deze 3 prachtige dekbedovertrekken van Cinderella zijn van een zeer hoge kwaliteit en voelt zijdezacht aan. De overtrekken zijn alle drie voorzien van een extra lange en een dubbele instopstrook en is daardoor geschikt voor dekbedden met een lengte tot 220 cm. De luxe dekbedovertrekken van Cinderella zijn verkrijgbaar in drie verschillende dessins. Beschikbare maten: 140 x 220 200 x 220 240 x 220 Kwaliteit: 100% katoen Naam dessin: Adria, Arola en Pimonte Ga naar onze webwinkel voor het complete assortiment. Adviesprijs* Maat 140 x 220 Maat 200 x 220 Maat 240 x 220 €49,95 €99,95 €109,95 Lezersprijs* Maat 140 x 220 €24,95 Maat 200x220 €49,95 Maat 240 x 220 €54,95 *€5,95 verzendkosten De actie geldt zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75