a B-keus PSV heeft geen moeite g .ZZAMEBMC. 9 "•"«ï'JSB.. Bil 'si rfiSb 2& Ajax doet te weinig met rapport-Coronel 26I - KNVB-BEKER PSV bereikt eenvoudig de volgende ronde van het KNVB-bekertoernooi. De amateurs van Spakenburg worden in een eenzijdig duel met 3-0 opzijgezet. Uitkomst strafzaak Contador duurt lang Theodoor Doyer overleden Anderlecht en Club Brugge uit bekerstrijd Hannover herdenkt doelman Enke Van Bommel en Ribéry weer fit PSV heeft acht keer de KNVB-beker gewonnen. "W ÊMSBSgm Mg HHÉ| Danny Koevermans mocht gisteravond eindelijk weer eens in de basis beginnen. De spits van PSV scoorde de openingstreffer tegen Spakenburg. foto Irene Wouters donderdag 11 november 2010 MADRID De uitkomst van de strafzaak die de Spaanse wielerbond (RFEC) te gen Alberto Contador moet voe ren, laat nog wel even op zich wachten. De UCI eist van de RFEC juridische stappen tegen de tour winnaar, omdat in de laatste Ron de van Frankrijk denbuterol bij hem werd aangetroffen. De Spaan se wielerbond heeft een maand de tijd gekregen om actie te onderne men, maar die termijn is volgens de Spanjaarden veel te krap. Het zal eerder twee tot drie maanden duren. NIEUWEGEIN Voormalig hockeyinternational Theodoor Doyer is gisteren op 54-jarige leeftijd overleden. Dat maakte de Nederlandse bond KNHB bekend. Doyer speelde tus sen 1975 en 1988 voor het Neder lands team, waarmee hij twee keer Europees kampioen werd. In 182 in terlands maakte hij 44 doelpunten. Doyer speelde zijn hele carrière bij Bloemendaal. Met die club werd hij vier keer landskampioen en ver overde hij in 1987 de Europa Cup. Hij nam deel aan de Olympische Spelen van 1976 en 1984. BRUSSEL Het bekeravontuur voor Ander lecht en Club Brugge is voorbij. De topploegen gingen gisteravond on deruit in de achtste finale. Wester- lo was verantwoordelijk voor de uitschakeling van Anderlecht. De ploeg won door een treffer van Pau lo Henrique met 1-0. Club Brugge incasseerde in de slotfase twee tref fers van Germinal Beerschot: 2-1. Dorge Kouemaha had de ploeg van Adrie Koster nog wel kort voor de rust aan de 0-1 geholpen. HANNOVER De Duitse voetbalclub Hannover 96 heeft gisteren de vorig jaar over leden Robert Enke herdacht De doelman pleegde exact een jaar ge leden zelfmoord door voor een trein te springen. Supporters kon den in een tent naast het stadion een herdenkingsboek tekenen en bloemen leggen. Voormalig inter national Enke (32) leed aan depres siviteit. De doelman, die onder meer voor Benfica en FC Barcelona speelde, zag op 10 november 2009 geen andere uitweg dan zichzelf van het leven te beroven. MUNCHEN Mark van Bommel en Franck Ribéry staan na een blessureperio de weer op het trainingsveld bij Bayern München. Het tweetal deed gisteren mee met de groepstrai ning. Ook Diego Contento meldde zich weer voor de oefensessie. Het door blessures geplaagde Bayern München speelt zondag in de Bun- desliga tegen 1. FC Nürnberg. Trainer Louis van Gaal kan nog niet beschikken over de aanvallers Arjen Robben, Ivica Olie en Mi- roslav Klose. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Het rapport dat in 2008 onder leiding van Uri Coro- nel tot stand kwam, vormde de lei draad voor de bestuursperiode van Ajax-voorzitter Coronel. Mede opsteller Theo van Duivenbode valt het beleid van Coronel echter af: „Er zijn te veel spelers voor de breedte gehaald." Het staat op pagina 24 van 'Ajax, de weg naar winst', het is de zeven de aanbeveling in een reeks van dertien: 'De spelers van het eerste elftal moeten voor het grootste ge deelte uit de eigen opleiding ko men. Spelers die worden aange trokken, moeten bepalende/ dra gende spelers zijn of jonge talent volle spelers. Het aantrekken van spelers voor de breedte belemmert doorstroming van de eigen jeugd en moet worden vermeden.' Wie de laatste aanwinsten van trai ner Martin Jol in ogenschouw neemt, moet concluderen dat de aanbeveling niet voor elke aange trokken speler opgaat: Mido (27) en Teemu Tainio (30) vallen in de categorie die het rapport van Coro nel overbodig acht. „Je moet geen aanwinsten voor de breedte halen, die blokkeren de doorstroming van eigen spelers", zegt Theo van Duivenbode. Ook met de aanbeveling dat 'gelou terde spelers met een in het verle den opgebouwde status moeten worden beoordeeld om te zien of hun kwaliteiten, ook fysiek, nog in voldoende mate aanwezig zijn om bij Ajax de gewenste rol van betekenis te spelen', lijkt weinig te zijn gedaan. De met overgewicht kampende Mido, Tainio en Thi- mothée Atouba hebben voor hun intrede bij Ajax nauwelijks een wedstrijd gespeeld. Van Duivenbode werkte mee aan het rapport van Coronel, dat op ba sis van anonieme interviews met mensen van de dub tot stand kwam. De voormalige vleugelver dediger van Ajax hield zich vooral bezig met het technische beleid. Van Duivenbode concludeerde echter dat er weinig met de aanbe velingen werd gedaan die in 'Ajax, de weg naar winst' staan. Daarom besloot hij zich niet herkiesbaar te stellen voor een nieuwe periode van drie jaar in de ledenraad. „Dat was vorig jaar november", al dus Van Duivenbode. „Maar door de column van Johan Cruijff op maandag is het actueel geworden." Cruijff haalde het vertrek van Van Duivenbode aan in De Telegraaf. Waar aanbevelingen over het be leid aangaande de jeugdopleiding en de bestuursstructuur zijn uitge voerd, springt de paragraaf 'Top voetbal' er negatief uit. Niet alleen vanwege het aantrekken van oude spelers voor de breedte. Er moet volgens het rapport bij de scouting meer worden gevaren op de bij Ajax bestaande knowhow. In de praktijk heeft Jol bij het versterken van de selectie echter vooral zijn eigen netwerk aangesproken. Zo kwamen de Brazilianen Kerlon en Zé Eduardo vorig seizoen via Jols zaakwaarnemer Mino Raiola binnen en Nicolas Lodeiro werd, op aandringen van zijn landge noot Luis Suarez, als vierde scha duwspits achter Ismail Aissati (in middels vertrokken), Siem de long en Christian Eriksen naar Amster dam gehaald. Onder Marco van Basten en Jol werden in ruim twee jaar 21 voet ballers aangetrokken. Intussen staan zelfopgeleide spelers meestal in het basiselftal. Dat Ajax al jaren verlies maakt, is Van Duivenbode eveneens een doorn in het oog. „Je moet nooit meer geld uitgeven dan je binnen krijgt", aldus Van Duivenbode. „Al tijd zwarte cijfers schrijven, dat is een gouden regel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72