6 luit donderdag 11 november 2010 In een onopvallend pandje, aan de Veerstraat in Zaam- slag, heeft Janny Muller (54) haar winkeltje. De naam zegt vrij veel maar niet al les: het Stoffen Hoedje. In de eta lage liggen allerlei spulletjes, niet alleen hoedjes. Want wie naar binnen loopt, zal verbaasd zijn over wat Janny allemaal ver koopt. Voor ieder heeft ze wat wils, om het zo maar te zeggen. Het winkeltje aan de Veerstraat in Zaamslag. door Monique den Hamer Hondje Pim blaft de klanten een vriendelijk welkom, maar blijft lie ver boven, waar Janny ook woont. „In maart was het zeventien jaar geleden dat ik mijn winkel hier opende. Eigenlijk is het een hobby geweest voor mij. Toen ik op een gegeven moment eens ging rond kijken hier in de grensstreek, bleek dat er helemaal geen winkel was waar hoeden werden verkocht. Dat bracht me op een idee", ver telt Janny. Ze volgde een aantal cursussen bij Elly Smit-Schoenma ker en daar kreeg ze een aantal cer tificaten. „Omdat het maar cursus sen waren, kreeg ik daarvoor geen 'echte' diploma's. Voor het naaien heb ik wel verschillende diploma's gehaald." Janny is een enthousiaste verkoop ster die haar klanten graag te woord staat en hen adviseert. „De mensen komen overal vandaan. Hier uit Zaamslag, maar ook uit de grensstreek. Veel Belgische klanten komen hier in de winkel. Zij zijn vaak gericht op zoek naar hoeden en petten." In het kleine winkeltje liggen zo'n kleine duizend hoeden, petten en mutsen. In kasten liggen ze opge stapeld en ook op de speciale stan daarden liggen soms drie hoeden tegelijk te wachten op een koper. Eigenlijk is in Janny's hoedenwin kel alles te vinden voor de vrouw die zich nog bezighoudt met het naaien van eigen kleding. Naast hoeden verkoopt Janny na melijk ook stoffen per meter. Ach ter in haar zaak ligt een hele wand vol met allerlei verschillende soor ten stoffen en kleuren. „Vier jaar geleden heb ik de winkel uitge breid en ben ik er boven gaan wo nen. Het deel waar nu de stoffen liggen, is het nieuwe deel. Verder uitbreiden kan niet meer, want daar is geen plek voor. Sommige mensen die een winkelproject wil len verwezenlijken, vroegen mij wel eens om te verhuizen naar een andere plaats. Maar ik ga niet weg uit Zaamslag!", lacht Janny. Ze is geboren en getogen in het Zeeuws-Vlaamse dorpje, in een ju welierszaak van haar ouders. Jan ny's broer zit nu in die zaak. Omdat er geen cadeauwinkel of drogist meer in Zaamslag is, mis ten de inwoners een winkel waar ze kleinigheidjes konden kopen als bedankje of voor een verjaar dag. Daar wist Janny slim op in te spe len. „Twee jaar geleden heb ik 3NDERDAG 11 NOVEMBER Vlissingen Kledingbeurs voor grote maten. Aanbod van bijna nieuwe en tweedehands kle ding. CasAllijn, President Rooseveltlaan 744, 10.00 tot 16.00 uur. VRIJDAG 12 NOVEMBER Vlissingen Jubileumeditie van Deltashow met huis dierenkeuring. Naast de show wordt een speciaal gedeelte ingericht voor de zeldza me Nederlandse huisdierrassen. Ook de in het voorjaar gestarte duivenclub van Kinderboerderij de Klepperhoeve is met zijn duiven aanwezig. Tevens is er een fo to-overzicht van 40 jaar Deltashow, een knuffelhoek, schilderijen van dieren, infor matiestands enz. Manege De Scheldestad, Gerbrandystraat 180, 20.00-22.00 uur ZATERDAG 13 NOVEMBER Den Osse Ladies Night - thema La Dolce Vita. Eetcafé het Opstapje, 20.00 uur. 's-Heer Hendrikskinderen Vogelbeurs de Vogelvrienden Goes. Op de beurs is gelegenheid om kooi- en volièrevogels te ruilen, te kopen en te ver kopen. De entree is 1 euro. Info: www.vogelvriendengoes.nl Heer Hendrikhuis, Te Werfstraat 18, 10.00-12.00 uur Oosterland 'Stikgezellige Zeeuwse Avond'. Dorpshuis Oosterhof, 17 uur. Reroesse Klimaatactiviteiten met onder meer speurtocht en vertoning documentaire Opgewarmd Nederland. Ecoscope, van 11.00 tot 17.00 uur. Sas van Gent Als start van het carnavalsseizoen fun geert de megakroegentocht. Deze begint om 21.00 uur in het clublokaal van de Be tekoppen, café Reseda, aan de Noodwest- straat 11. Om 23.11 uur wordt bij het voormalige gemeentehuis aan de Westka de de nieuwe Prins der Betekoppen aan het volk gepresenteerd. Vlissingen Boekenmarkt met dertien stands. Atrium Ter Reede, 10.00-16.00 uur *Vinylmarkt en ruilbeurs met optredens. Bibliotheek, 13.00 uur Zeeuwse caviadag met keuring op Delta show. Naast de show wordt een speciaal gedeelte ingericht voor de zeldzame Ne derlandse huisdierrassen. Ook de in het voorjaar gestarte duivenclub van Kinder boerderij de Klepperhoeve is met zijn dui ven aanwezig. Tevens: foto-overzicht van 40 jaar Deltashow, een knuffelhoek, schil derijen, informatiestands enz. Manege De Scheldestad, Gerbrandystraat 180,10.00 tot 21.00 uur ZONDAG 14 NOVEMBER Vlissingen Jubileumeditie van Deltashow met huis- Dominee Klaas Hendrikse gaat in de bat met rabbijn Tamarah Benima. dierenkeuring. Naast de show wordt een speciaal gedeelte ingericht voor de zeldza me Nederlandse huisdierrassen. Ook de in het voorjaar gestarte duivenclub van Kinderboerderij de Klepperhoeve is met zijn duiven aanwezig. Tevens is er een fo to-overzicht van 40 jaar Deltashow, een knuffelhoek, schilderijen van dieren, infor matiestands enz. Manege De Scheldestad, Gerbrandystraat 180,10.00 tot 17.00 uur MAANDAG 15 NOVEMBER Middelburg Inloopmiddag bij peuterspeelzaal Made lief in wijk Klarenbeek. W. Arondeus- straat 59 Middelburg, 12.30 - 14.30 uur. DINSDAG 16 NOVEMBER Zierikzee Opening Schouwse Klimaatweek met ver toning documentaire Afval is voedsel. FiZi, 19.30 tot 22.00 uur. WOENSDAG 17 NOVEMBER Middelburg Tweegesprek tussen de vrijzinnige domi nee Klaas Hendrikse en rabbijn Tamarah Benima onder de titel 'God is (niet) over al'. Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Mooie hoeden liggen hoog opgestapeld in de winkel Hoedjes, hoedjes en nog eens hoedjes. Eén van Janny's pronkstukken Janny Muller verkoopt niet alleen hoeden, maar ook sjaals en stoffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60