Grappig, warrig en verontrustend uit 15 podium mm donderdag 11 november 2010 Willem Nijssen blikt elke week vooruit- en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podïumaanbod. De komende dagen staat hij viermaal op Zeeuwse planken. Dat is niet velen gege ven. Hij is kennelijk 'the man to see': Joep Onderdelinden. (Wat zou er mis zijn met z'n oor spronkelijke voornaam René?) Iedereen schijnt hem te kennen, van het televisieprogramma Zaai of van de musical Ja Zuster, Nee Zuster. Maar ik niet. Ik heb zijn vo rige programma Worst gemist. Dus begin ik op zijn website aan de kennismaking. Een website met zo'n infantiele homepagina. Maar daar sla ik me dapper door, op weg naar archief en cv... Het zijn de 23e tot en met 26e voorstelling van Nat, maar nog al tijd zijn het try-outs. Een moder ne ziekte is dat, de ziekte van zoe kende cabaretiers. Nog geen colle ga te vinden, dus, om eens te ho ren wat Joep in zijn vierde show te bieden heeft. De eerste twee shows waren niet zo goed, maar vanaf zijn derde (Worst) worden de persreacties-en thousiaster. Er is sprake van 'aange naam charisma', van iemand die. 'beter kan acteren dan veel van zijn rap van de tongriem gesneden collega's' en van 'tot in het absur de doorgetrokken fantasie'. En van 'een sympathiek gebrek aan preten ties'. Maar er is ook iemand die durft voorspellen 'dat hij wel nooit een echte cabaretier zal worden'. Joep vindt van zichzelf dat hij 'niet zoveel harde kanten' heeft. Misschien is het daarom dat in die recensies een paar keer het woord 'amusementscabaret' opduikt. Hoogstwaarschijnlijk geeft dat woord (pleonasme of niet) in ie- Olga Zuiderhoek in De Caracal. der geval al een beetje aan, wat we van Joeps nieuwste show kunnen verwachten. Voor wie desondanks niet van plan was naar Nat te gaan, heb ik nog wel een aanbeveling. Ga naar De Caracal, een solo van topactri ce Olga Zuiderhoek, morgen in de Stadsschouwburg van Middelburg. In deze tekst van Judith Herzberg wacht een vrouw op een bijzon der telefoontje van een man, een telefoontje dat haar leven voor goed zou kunnen veranderen. De zenuwen staan strak gespannen, en dan doet een mens nog wel eens rare dingen. Maar daarin zat voor mij nog niet eens het tragische. Regisseur Michiel van Erp schoot filmbeel den van een avondlijk-verlaten Amsterdamse straat en projecteert die tijdens heel het verhaal bijna podiumbreed en verticaal. De te genstelling tussen binnen en bui ten is bijna nog schrijnender dan het wachten. En dan natuurlijk nog de 'te rugblik'. Afgelopen vrijdag speelde Het Zuidelijk Toneel Shakespeare's strandfeest van Koos Terpstra. Een enorme witte trap, zijwaarts gericht in plaats van het normale achterwaarts, suggereert grandeur en show. Die van een modern kantoor, blijkt. Waar personages rondlo pen, die met argwanend oog beke ken worden door een veiligheids beambte. Die twijfel en verdacht making zaait. Het onderling wan trouwen groeit, wie heeft wat te verbergen, wie verlinkt wie? En wie vertelt eigenlijk de waarheid? Of bestaat die niet? Vlotte kleurrijke levendige scènes, maar geen gemakkelijk verhaal. Zonder een duidelijk einde ook nog. En wat Shakespeare er mee te maken heeft? Dit associatieve stuk lijkt vooral te vertellen dat in ons moderne leven, dat keurig en hy giënisch is geregeld naar Europese foto Ben van Duin wetgeving en berekende humani teit, de oeroude wilde thema's ge woon klaar liggen om uit te bre ken. Een tikkeltje grappig, een tik keltje warrig en een tikkeltje ver ontrustend. Kan de boodschap al leen op deze manier gebracht wor den? En is die dan echt zo diffuus? Joep Onderdelinden, vandaag in Arsenaaltheater in Vlissingen (20.15 uur), morgen in De Mythe in Goes (20.00 uur) en zaterdag in Theater aan Zee in Renesse (20.00 uur). Olga Zuiderhoek in De Caracal, morgen in Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur. DONDERDAG 11 NOVEMBER Middelburg Het Nationaal Russisch Danstheater. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint joosland Cabaretier Mark van de Veerdonk. De Wegwijzer, 20.30 uur VRIJDAG 12 NOVEMBER Goes Blind date. 't Beest, 20.00 uur Heinkenszand Het Volk: Drie verdrietige eenzame mannen. De Stenge, 20.00 uur Hulst Clingclaer speelt Het wonder van 't Zeegat. Den Dullaert, 20.00 uur Middelburg *Middelburgs Theater: Het Azaroncomplex. Minitheater, 20.30 uur *Lunapark Ensemble. De Spot, 21.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert band Spoor. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Cabaretier Arie Vuijk met Slingeren. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Stef Bos met liedjesprogramma. Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Cabaretvoorstelling Carribean Combo. Arsenaaltheater, 20.15 uur *Zeeuwe Komedie: Nooit meer dansen. Theater Vestzak99, 20.15 uur *Dubstepnight: Sub Sonic, Jahua, Nicon. De Piek, 22.00 uur ZATERDAG 13 NOVEMBER Goes Londen Community Gospel Choir. Theater De Mythe, 20.00 uur Hoek Elfde Metal-Core festival. Dorpshuis, vanaf 19.00 uur Hulst Clingclaer speelt Het wonder van 't Zeegat Den Dullaert, 20.00 uur Kloosterzande Roger Neyt en Johan de Witte (klezmer). Hof te Zandekerk, 20.00 uur Kruiningen Gé Reinders met liedjesprogramma. Ons Dorpshuis 20.00 uur Middelburg Voorstelling Stichting Dansz. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Middelburgs Theater: Het Azaroncomplex. Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Sjaak Bral blikt terug in Vaarwel 2010. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Nieuw programma Piet Brakman. Ledeltheater, 20.15 uur Veere Uitvoering Veere's Genoegen. Het Akkoord, 19.30 uur Vlissingen Debuutconcert Rosewood Marimba Quar tet, professioneel Zeeuws ensemble. Atrium Ter Reede, 19.30 uur *Popkoor Seaside Rendez-Vous. Arsenaaltheater, 20.00 uur *Bluesroute Vlissingen. Div. locaties binnenstad, 20.30 uur *Zeeuwe Komedie: Nooit meer dansen Theater Vestzak99, 20.15 uur Zaamslag Concert The New Clarinet Symphonies. Podium, 20.00 uur Zierikzee Koor Cantare, werk Pearsall en Purcell Willibrorduskerk, 16.00 uur. *Projectkoor Laudate Dominum. Nieuwe Kerk, 20.00 uur *Eighties Night Brogum, 21.00 uur ZONDAG 14 NOVEMBER Ellewoutsdijk The Juke Joints en Ries de Vuyst. 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Heinkenszand Fanfare Euterpe speelt filmmuziek. De Stenge, 14.30 uur Kortgene NoPoint speelt rock- en popcovers. Cafe Graaf van Buren, 15.00 uur Middelburg Concert Narratio Quartet. Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur *Optreden The Rocksession Band. Café 't Schuttershof, 17.00 uur. Terneuzen Opening jubileumjaar Open Haard Con certen met aria's en duetten uit opera's. Porgy Bess, 15.00 uur Vlissingen Popkoor Seaside Rendez-Vous. Arsenaaltheater, 14.00 uur *Goep Zeeuws Elftal speelt klassieke mu ziek op blaasinstrumenten. Atrium Ter Reede, 14.30 uur *Zeeuwe Komedie: Nooit meer dansen. Theater Vestzak99, 15.00 uur DINSDAG 16 NOVEMBER Goes Blind Date. Podium 't Beest, 20.30 uur WOENSDAG 17 NOVEMBER Oosfburg Concert Chris Chameleon. Ledeltheater, 20.15 uur Middelburg Het Groot Mijters Sinterklaasspektakel Olé Olé (3+). Stadsschouwburg 14.00 uur Oud-Vossemeer Kinderoncert Kleintje Kaf (4+) De Vossenkuil, 15.00 uur Vlissingen Cabaretgroep 'Oud of controle' De Schutterij, 14.00 uur ---

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59