binnenland 15 stuk soberder Chinezen willen Nutrilon BelCompany ■fv sas Waar vind ik de slimste smartphone.. Gratis Gratis Gratis donderdag 11 november 2010 Nu bij MTV Mobile: Verhoogde internetsnelheid 3.6 MB/s SMS verdubbelaar voor 1,- p/mnd 750 sms'jes voor 7,50 p/mnd door Frouke Tamsma DEN HAAG - Handelaren kopen enorme partijen Nederlandse fles voeding voor baby's op. De flessen worden op de Chinese markt ver kocht. Nederlandse ouders komen hierdoor in de supermarkt steeds vaker voor lege schappen te staan. Marktleider Nutricia probeert via bezoeken aan supermarkten de be drijfsleiders over te halen aan parti culieren geen grote hoeveelheden ineens te verkopen. Nutricia heeft een telefoonnum mer (0800-0222626) opengesteld waar verontruste ouders met vra gen terecht kunnen. Op internet is een grootschalige handel ontstaan in Nederlandse flesvoeding. In Chi na, een land met 1,3 miljard inwo ners, is grote vraag ontstaan naar veilige flesvoeding sinds het mela- mineschandaal in 2008. Zes Chine se baby's stierven toen door ver vuild poedermelk van de Chinese Sanlu Group. Naar schatting 300.000 baby's werden ernstig ziek. Bemiddelde Chinezen vragen nu massaal om flesvoeding van de als zeer betrouwbaar bekend staan de Nederlandse merken Nutrilon en Friso. Tussenpersonen in Ne derland kopen niet rechtstreeks bij de fabrikanten in, maar slaan de producten op grote schaal in bij de supermarkten en drogisten. Nutri cia, de producent van melkpoeder- merk Nutrilon, zet de laatste we ken alle zeilen bij om de leegver- koop .van de melkpoeder uit Ne derland in toom te houden. Super marktmedewerkers van een AH te Almere werden door een vertegen woordiger van Nutricia dringend verzocht bij massale inkoop, ver moedelijk bestemd voor doorver koop naar China, alarm te slaan bij de bedrijfsleiding. Nutricia be vestigt de 'duidelijk toegenomen vraag vanuit het buitenland'. „De toename is groter dan verwacht mag worden op basis van de dalen de geboortecijfers in Nederland", zegt verkoopdirecteur Niels Bont je. Het bedrijf benadrukt dat het zijn hoogste prioriteit is dat jonge ouders in Nederland altijd het ver trouwde Nutrilon in de schappen kunnen vinden. De productie van alle Nutrilonvarianten - 1, 2 en 3 en de peutermelk - is inmiddels fors verhoogd. Ook wordt er extra geleverd aan de supermarkten. Onder handelaren is al geruime tijd een discussie gaande over het exporteren van Nederlandse baby voeding naar China. Er is grote vraag naar, diverse leveranciers in China willen dagelijks twee tot vier zeecontainers geleverd krij gen. „Het afnemen is geen enkel probleem", laat een in Nederland wonende Chinees weten die wil exporteren. „Maar de afnemers wil len grote hoeveelheden van goede kwaliteit en die is alleen in Neder land te vinden." Aanbiedingen zijn geldig t/m 17 november 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder op www belcompany.nl een veel lagere leencapaciteit", con stateert onderzoeker jesse van Wayenburg. Op de korte termijn krijgen zij dus minder keus, denkt hij. Uiteindelijk zullen starters te gen lagere prijzen kunnen kopen, verwacht voorzitter Ger Hukker van makelaarsvereniging NVM. „Starters worden nu de dupe. Maar de prijzen aan de onderkant zullen omlaag gaan. De vraag is wel of de doorstroming dan op gang komt." Hukker wijst daar mee op het probleem dat dalende prijzen zorgen voor restschulden bij verkopers. Vooral als ze nu nog niet zoveel verdienen, zullen ze beeld Jos Diender en Erna van Eerdewijk niet naar duurdere woningen kun nen doorschuiven. Rob Bavelaar van De Hypotheek shop vraagt om noodmaatregelen op de woningmarkt. Hij pleit voor terugkeer van de koopsubsidie en het eenmalig afschaffen van over drachtsbelasting bij aankoop van de eerste eigen woning. Marktken- ners voorspellen dat starters vol gend jaar als gevolg van de strenge re normen voor hypotheekver strekking niet meer de financiële mogelijkheden zullen hebben om te kunnen kopen. Daardoor dalen ook de prijzen aan de onderkant van de woningmarkt verder. 20Q2 over de hele lijn. Woningen staan extreem lang te koop, gemid deld 122 dagen en ruim eenderde van de woningen zelfs langer dan een jaar. In oktober stonden 190.000 woningen te koop en dat aantal groeit momenteel met dui zenden per maand. De meeste deskundigen denken dat de starterswoningen veel goed koper zullen moeten worden, als de starters minder hypotheek krij gen. Jonge mensen kopen pas als ze in komenszekerheid hebben, aldus onderzoeksinstituut BouwKennis. „Die zekerheid komt nu dus met rap- Verstaat je als geen ander INGAÏ) RETAIL JAARPRIJS |SJS PUBLIEKSPRIJS 2810 |g telecom Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: kpn -T ■•Mobile- (Ir) vodafone Nokia C7 vanaf 32^50 16,25 p/mnd bijv. met MTV Mobile 32,50 2 jaar (1® 12 maanden 16,25 p/mnd, daarna 32,50 p/mnd), los <139,99 HTC Legend Black vanaf 27;50 13,75 p/mnd bijv. met MTV Mobile 27.50 2 jaar (1®12 maanden 13,75 p/mnd, daarna 27,50 p/mnd), los: 439,99 HTC Desire Z vanaf 3%50 19,75 p/mnd bijv. met M1V Mobile 39,50 2 jaar (T 12 maanden 19,75 p/mnd, daarna 39,50 p/mnd), los: 539,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5