sport 127 net Spakenburg Roda JC schakelt Co Ahead uit AZ kan niet imponeren tegen eerstedivisieclub Eindhoven Duitsland kwelgeest voor volleybalsters Opponent van Hoek Ajax zonder El Hamdaoui en Van der Wiel donderdag 11 november 2010 nmmnmmmmmiimmmm Spakenburg speelde eerder dit seizoen in de topklasse tegen Hoek. Het duel, dat gespeeld werd in Hoek, eindigde in 0-0. Spakenburg staat op dit moment op de tweede plaats in de topklasse. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - De ruim tienduizend kinderen die gisteravond naar het Philips Stadion kwamen om hun helden Ibrahim Afellay, Ola Toivo- nen en Balazs Dzsudzsak te zien, konden na ruim een uur alweer hun bed opzoeken. De sterspelers van PSV ontbraken gisteren en de B-keus had Spakenburg tegen de klok van acht lang en breed ge veld. De schitterende omhaal waar mee Nordin Amrabat uiteindelijk voor 3-0 zorgde, vormde een leuke compensatie voor het gemis van negen basisspelers. Zodoende mocht PSV tevreden te rugkijken op het experiment om seizoenkaarthouders tegen geredu ceerd tarief (twee kaartjes voor vijf euro) binnen te laten. Het stadion zat met 28.900 mensen, waarvan liefst driekwart geen abonnement had, behoorlijk vol en de sfeer was leuk. Trainer Fred Rutten probeerde al- 'f vast voor Sinterklaas te spelen f door negen frisse krachten in te brengen, maar het verschil tussen de bankzitters en de vaste kern is toch groter dan Rutten misschien hoopte. Een enkele wisseling in de basisopstelling kan PSV zich nog wel veroorloven, maar gisteren stonden in vergelijking tot afgelo pen zondag alleen Marcelo en Or lando Engelaar nog aan de aftrap. Niettemin werd het domein van de Spakenburger doelman Sven Ta- berima in de eerste helft al een schiettent. Liefst negen kansen kreeg PSV, waarvan vier voor zo wel Stef Nijland als Danny Koever mans en één voor Marcus Berg. De twee eersten troefden elkaar af in onschuldigheid. Koevermans faalde twee keer voor een vrijwel open doelmond, Nijland was of te subtiel (met zijn stiftballetjes) of te onbesuisd. De meeste aanvallen van PSV ontstonden op de linker flank, waar Stijn Wuytens het erg goed deed als back en Nordin Am- rabat een goede vervanger was van Balazs Dzsudzsak. Aan de rechter flank maakte Stanislav Manolev na ruim tien weken zijn rentree in de ploeg. Van zijn liesblessure waren geen sporen meer zichtbaar. Het openingsdoelpunt ontstond eveneens op rechts, na een prachti ge steekpass van Otman Bakkal op Nijland. Die poging eindigde in een hoekschop, waaruit Koever mans de 1-0 binnenprikte. Vijf mi nuten na rust was de wedstrijd ge speeld, toen Engelaar - eveneens uit een hoekschop - na een kopbal de 2-0 over de lijn zag stuiteren. Een meesterlijke vrije trap van Nij land eindigde op de kruising, waar na Amrabat er een acrobatische omhaal uitgooide. Amrabat maakte er na afloop geen geheim meer van dat zijn geduld bij PSV begint op te raken. „Het is niet fijn om anderhalf jaar lang op de bank te zitten. Ik denk dat ik maar met de trainer en manager Brands ga praten." Amrabat is vooral ontgoocheld over het feit dat zijn opvolger Jere- main Lens afgelopen zondag op rechts werd vervangen door Ot man Bakkal. „Dat heeft me erg veel pijn ge daan. Zo kan het niet langer. Ze willen de groep bij elkaar houden, daar heb ik respect voor. Ze willen me niet kwijt, maar mijn situatie is een beetje uitzichtloos. Ik ben 23 jaar en moet gaan spelen." Trai ner Rutten was na afloop niet te spreken over het feit dat Amrabat zijn onvrede via de media uitte. „Zo'n keuze als zondag is verve lend voor Nordin, maar het gaat al tijd om de ploeg en niet om het in dividu. Verder ga ik hier inhoude lijk niet op in." DEVENTER - Een nieuw beker sprookje blijft uit voor Go Ahead Eagles. De halvefinalist van vorig seizoen verloor gisteravond in de vierde ronde van de KNVB-beker voor eigen publiek met 0-2 van Ro da )C. De Limburgers, vijfde in de eredivisie, konden pas in de slotfa se afstand nemen door doelpun ten van Stein Huysegems en het ta lent Rihairo Meulens. Go Ahead Eagles kreeg wel diverse kansen in het duel, maar doelman Przemyslaw Tyton was de beste man aan Roda-kant. Vitesse en FC Utrecht hebben zich eveneens geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. Vites se won in Arnhem met 3-0 van za- terdag-topklasser Rijnsburgse Boys. Utrecht veroverde in Apeldoorn bij AGOW met een 2-0-zege een ticket voor de volgende ronde. Bij Vitesse maakten Nacer Barazite, Julian Jenner en Davy Pröpper de doelpunten. FC Utrecht plaatste zich een stuk moeizamer voor het vervolg. Tegen AGOW zorgde Edouard Duplan na een uur spe len voor de openingstreffer. Frank Demouge maakte een kwartier voor tijd de 2-0. Ook Genemuiden, uitkomend in de topklasse op zaterdag, bekert verder. Topklasser Dijkse Boys (zondag) kreeg voor eigen publiek een pak slaag: 1-9. Jacco Riemens tekende bij 4-1 met drie goals in vier minuten voor een zuivere hat trick. Ook Florencio Cornelia maakte er drie. Noordwijk won eveneens. Het versloeg De Treffers, dat eer der in het toernooi Hoek uitscha kelde, met 1-0. Julian Jenner van Vitesse juicht na zijn treffer. door Ruud Ramler alkmaar - AZ heeft zich ten koste van Eindhoven geplaatst voor de achtste finales van het KNVB-be- kertoernooi. Maar zo eenvoudig als de loting ogenschijnlijk hoorde te zijn voor de subtopper in de ere divisie, was het alleen in cijfers: 3-0. Voor de tweede keer in een maand kon AZ zich niet onder scheiden tegen een eerstedivisie club. Schrijnend genoeg gaf het leermo ment in Den Bosch geen aanlei ding voor verbetering tegen Eind hoven. Destijds ontsnapte AZ aan een blamage tegen een ploeg die gewoon beter was geweest. Gert- jan Verbeek wenste toen na afloop niet over zijn elftal uit te wijden omdat hij dan met ieder woord, zo zei de trainer van AZ, te kort zou doen aan het moedige Den Bosch. Met gisteravond andermaal een vertegenwoordiger van een theore tisch lager niveau was het lot AZ weer gunstig gezind. Op deze ma nier immers, veronderstelde Ver beek, kreeg zijn ploeg een uitgele zen kans om richting climax van het bekertoernooi op te stomen. En dat, weet hij nog als speler en assistent-trainer van Heerenveen, is een belevenis op zich. Van zijn huidige elftal kunnen Stijn Schaars, Kew Jaliens en Maarten Martens erover meepraten omdat ze net als hun coach de herinne ring van een verloren bekerfinale meeslepen. Op weg naar mogelijk een herkan sing van de bekerfinale in 2007 is AZ zonder ook maar een moment te imponeren alweer in de achtste finales beland. Omdat Eindhoven, zij het minder kansrijk dan Den Bosch, weliswaar aandoenlijk te gensputterde maar AZ er niet on der kreeg. Want de thuisclub lbverde op een koude woensdagavond een belab berde prestatie. In een half gevuld stadion was Eindhoven in de eer ste helft vaker aan de bal, zonder daarbij Sergio Romero ernstig te verontrusten. AZ was aan de ande re kant evenmin superieur. Met Graziano Pellè eindelijk eens in de basis omdat zijn concurrent Jona- thas wegens privéomstandigheden in Brazilië verblijft, hoefden de be zoekers niet in hun tuig te schud den. Ook de Italiaanse cultfiguur, die vier keer scoorde bij even zo veel invalbeurten, kon zich dit maal negentig minuten lang niet anders onderscheiden dan als bruikbaar doorgeefluik. Zoals heel AZ in de eerste helft niets kon af dwingen, op een paar vrije trap pen van Rasmus Elm na, waarvan de eerste poging na tien minuten fraai in de kruising zeilde (1-0) en een schot van Bret Holman dat net over ging. Na een klein uur kwam AZ dank zij Pontus Wernbloom op 2-0. Rag nar Klavan maakte in blessuretijd nog 3-0. Natuurlijk heeft Verbeek gelijk dat de huidige selectie zeker niet van het niveau is dat AZ de laatste sei zoenen kon opstellen. Maar het verschil is minder groot dan het spel van AZ gisteravond deed ver moeden. amsterdam - -Mounir El Ham daoui, Gregory van der Wiel en Oleguer missen vandaag het beker duel van Ajax met BV Veendam. Het drietal heeft fysiek ongemak. El Hamdaoui (enkel) en Van der Wiel (onderbeen) raakten zondag tegen ADO Den Haag geblesseerd. Oleguer heeft last van zijn boven been. Hij mist zondag waarschijnlijk ook de uitwedstrijd in de competitie bij AZ. El Hamdaoui en Van der Wiel zijn waarschijnlijk wel weer fit voor de krachtmeting in Alk maar. Jol verklaarde in de aanloop van het duel met BV Veendam dat zijn ploeg minder afhankelijk moet worden van Luis Suarez en El Hamdaoui. Hij vindt niet zoals ]o- han Cruijff dat de hele leiding van Ajax moet opstappen. „We moe ten juist de rust bewaren", zei hij na de laatste training. door René Banierink nacoya - Duitsland begint een ui termate cruciale en vervelende rol te spelen in de olympische dro men van de Nederlandse volleybal sters. De gevolgen van de tweede belangrijke nederlaag dit jaar tegen het buurland én de concurrent voor Londen 2012 konden weieens erg vervelend worden. Speelster Alice Blom had het voor het duel nog zo gezegd: „Juist van Duitsland wil ik al helemaal niet verliezen." Aan de Texelse heeft het gisteren ook niet gelegen dat de Nederlandse volleybalsters ver bannen zijn naar de strijd om de negende tot en met twaalfde plek op het wereldkampioenschap. Maar de nederlaag tegen de ooster buren kon Blom, ondanks op nieuw een goede invalbeurt, ook niet voorkomen. De verliespartij was vernietigend en beschamend. De eerste twee sets waren van Nederlandse kant van een laag niveau dat zelden ver toond is, zeker niet op een WK en al helemaal niet tegen een team dat op basis van de resultaten op het huidige WK gelijkwaardig zou moeten zijn. In de eerste set maak te Nederland vanaf 13-12 geen en kel punt meer. In de tweede set be gon Oranje met een 11-0-achter- stand. Dat zijn 23 tegenpunten zon der dat Oranje zelf ook maar één keer wist te scoren. Dat Nederland daarna de derde set nog won en de vierde had moéten winnen na een 23-20-voorsprong, deed allemaal niet meer ter zake. De ploeg van een vertwijfelde bondscoach Avital Selinger had moeten winnen en dan nog met De Duitse vrouwen (voorgrond) vieren de overwinning op Oranje. foto Kimimasa Mayama/EPA minstens elf punten verschil om de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats te halen. De uiteindelijke 3-1-nederlaag was al de tweede dit jaar tegen Duits land op een belangrijk toernooi. In september, bij de kwalificatie voor de World Grand Prix van ko mend jaar, verloor Oranje in Italië ook van de oosterburen. Die plaats ten zich vervolgens voor dat juist komend jaar extra belangrijke eve nement. Daar zijn namelijk belang rijke punten voor de wereldrang lijst te verdienen en die tellen weer mee als het gaat om (kansen op) kwalificatie voor de Olympi sche Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49